MaliPara

Umman Para Birimi: Umman Riyali

Umman ulusal para birimi - Umman Riyali, uluslararası para piyasası olduğu OMR olarak anılır.

tanım

Bu para Umman kamu bankası notlar olduğunu. Eğer bir Arap devleti olan güney-doğu kesiminde, Arap Yarımadası'nın bakarsak Haritada, bulabilirsiniz.

Bir Umman Riyali 1000 Bajza Umman ayrılmıştır. Bugüne kadar, Umman para çok dengeli, oldukça pahalı ve konvertibl birimidir. Bu Sultanlığı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Kuveyt dahil Basra Körfezi diğer petrol üreten ülkelerin, birlikte petrol ihraç eden ülkeler arasında yer alıyor olmasından kaynaklanıyor.

Umman petrol dolarları sayesinde böylelikle vatandaşların yaşam standardının sadece yükselterek değil, aynı zamanda ulusal para birimi stabilize, ekonomisini geliştirmek için oldukça iyi başardı.

Kısa tarihi

Modern Umman topraklarında XIX yüzyılda thalers erişilen Marii Terezii ve Hint rupisi para birimi olarak ülkede değildi ve zaman gibi ülke kendisi henüz mevcut değildi.

1970 Umman ulusal para birimi olarak kullanılmıştır Ardından kullanılan Riyali Dofar ve Saidi. 1959 den 1966 döneminde kendisinin de olağanüstü Körfez rupi oldu. Dahası, çeşitli para birimleri aynı anda kullanımda idi.

1966 yılında, Hint rupisi bu noktaya kadar kullanmak, böylece Körfez ülkeleri, şiddetle amorti, bölgede para birimi olarak rupi onun daha da uygulamayı terk etmek zorunda kaldılar.

1970 yılında riyali Saidi Umman sadece ulusal para birimi haline geldi. Onun ders olarak İngiliz Sterlini oranına eşittir oldu.

1974 yılında bir itiraz ülkedeki tek para birimini haline Umman Riyali, girildi. Saidi Riyali birebir oranında için işlem gördü. Bu banknot bu güne kadar ülkede kullanılmaktadır.

madeni para

Bugüne kadar, Umman Sultanlığı resmi kullanımı küçük paralar, içinde Bajza sevk edildiği. Onları bin Riyal olarak. Dolaşımda mezhep beş, on, yirmi beş, elli ve yüz Bajza ait paralardır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılan on, yirmi-beş ve elli-Bajza ait paralardır.

Tipik haliyle, Umman paralar kaplanmış çelik veya bronz ya da bakır-nikel alaşımından yapılmış.

fatura

Bugüne kadar, Umman Sultanlığı'nın topraklarında kağıt 102 yüz Bajza ait mezhepleri yanı sıra dörtte, bir buçuk, bir, beş, on, yirmi beş ve elli riyal. kullanılır

Banknotun ön yüzünde bulunan tüm etiketler, Arapça yazılmış. Ayrıca orada sadece efsanevi bir figür ve Umman hükümdarı, ancak etmeyen Sultan kabusa Ben Said bir portre görüntüsünü görebilirsiniz da, aslında, Umman ve Umman Muscat Sultanlığı'nın birleşik İmamlık çünkü tek devlet haline devletin kurucusu.

banknotların ters tarafta Araplar, mimari mirasın hayattan sahneler, hem de hayvan dünyasının temsilcilerini betimliyor. faturaları ters tasvir tüm yazıtlar Arapça ve İngilizce yazılmış değildir.

Riyali: Ders

Umman para modern dünya döviz piyasasında en pahalı biridir. Bu OMR tırnak etkileyen birçok faktöre bağlıdır.

petrodolarla tarafından Umman ekonomisinde büyük mali enjeksiyonu ile ilişkili para tüm yüksek değerin ilk. Bu paranın yüksek maliyeti etkileyen ikinci öğe sırayla XX yüzyılın 70-ler beri ülkede istikrarlı politik ve askeri durum sağlanan para, istikrardır.

Bugüne kadar, ruble karşısında riyali döviz kuru Umman Riyali başına yaklaşık 148 ruble olduğunu. Buna göre, bir ruble için, artık 0007 den riyals alabilirsiniz.

Buna dayanarak, bu Umman'ın para birimi ABD doları veya Avrupa para birimi çok daha değerli olduğu ortaya çıkabilir. bir riyali fazla iki buçuk dolar içeriyor biri ABD dolar için, bu nedenle, yaklaşık 0,38 OMR alabilirsiniz.

Euro Başına yaklaşık 2,3 milyon avro alabilirsiniz yani bir riyali yaklaşık 0.43 riyals, kazanabilir. Böylece Umman para çok daha pahalı herhangi bir Avrupa ya da Amerikan daha olduğu ortaya çıktı.

Bu para değmez bu ülkede onları ruble ya da diğer sevilmeyen ile alarak Ummanlılar ulusal para gurur duyuyoruz, bu nedenle bu ülkede nereye dikkati çekiyor. Umman, sen ABD Doları, Euro ve İngiliz pound hariç alışverişinde gerekecek. Aynı zamanda Hint rupi alışverişinde kolaydır.

Diğer bütün para birimleri ve özellikle Rus rublesi, Umman kullanmak neredeyse imkansızdır. Bu arada, dayanılmaz ısı günün ilk yarısında ülke çalışmalarında döviz büroları kadar. Sonra bölünürler. Ve yaklaşık 16:00 ila 20:00, bunlar yeniden açmak iş için. Cuma günü, herhangi bir değişimi çalışmıyor.

Umman - plastik bir banka kartı ödemesi ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaz böylece modern ve zengin ülkedir. Banka ve kredi kartları neredeyse tüm dükkan, kafe ve diğer kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir.

Sonuç

Umman Sultanlığı yaptığı gibi Döviz Umman, - istikrar olduğunu ve sıkılığını. Yukarıda belirtildiği üzere riyali bağımsızlık, istikrar ve Umman gücünü sembolize çünkü Ummanlılar, kendi ulusal para gurur duyuyoruz.

Yüksek olması nedeniyle gelir, petrol ve gaz zenginliği ve birçok petrol yataklarını bulabilirsiniz harita üzerinde Umman'a yabancı yatırıma, güçlü ve güçlü bir ekonomi ve siyasi açıdan istikrarlı bir ülke yaratmak başardı. Bu ulusal ülkenin para birimi ve uzun yıllar boyunca istikrarı yüksek maliyet için başlıca nedenidir.

Hatta diğer ulusal para birimlerine kıyasla petrol ihracatçısı Arap ülkelerinin para birimi göze çarpıyor Umman. dünya para piyasaları üzerinde duruyor İlk olarak BAE Dirhemi ya da Suudi Arabistan riyali, diyelim ki, çok daha yüksektir.

Umman ile komşu ülkelerin para birimlerinin değer farkı 5-6 hatta daha fazla kez olabilir. Böyle bir fark ülkede daha istikrarlı bir siyasi durum ve yabancı turistler ve yatırım için daha büyük bir açıklık ile ilişkili öncelikli meselesidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.