KanunDevlet ve hukuk

Bulundukları Kadın Rus bölge? kurallar ve yaşam koşulları

Bir suç için cezasını yerlere gelince de iletişimi erkekler için hapse ya da hapse girmek gerektiğini görünüyor. Ama Rusya'da diğer afetler hakkında unutma. Bu artan kadın suç olduğunu. Aynı zamanda özgürlük cezayı ve kısıtlama gerektirir.

Kadın Rus bölge - 60000 kişi cezasını çekiyor 35 koloniler vardır .. Bu sayı ülkedeki mahkumların toplam sayısının yüzde beş olduğunu. Kadın Rus bölgesi, listesi çok azdır, bütün bölgelerinde değil. suçluların çoğunluğu evden cezalarını zorunda nedeni budur.

oturan Hangi kadın?

Çalışmalar kesin adil seks doğası gereği daha "erkek" daha yakın olan suçlar olduğunu kanıtlamak. Son on yıl fuar seks temsilciler katıldı büyüme ve serserilik, gördük.

Kadınlar ayrıca, dükkanlar dolandırıcılık, hırsızlık için break-ins, satış ve ilaçlar, satın alma ve çalıntı malların satışı, araba hırsızlığı, nakline hapsedilmiş sahtecilik.

Bu ülke ve üyeler 15 ile 19 yaşları arasında oldukça genç yaratıklar gençlik çetelerinin sayısında artıyor. etek Böyle suçlular sebepsiz kurbanlarını öldürmeden, özellikle acımasız bulunmaktadır. Bu kızların çoğu çok para gereken kullanımıyla ilgili ilaçlar ile ilgili sorunlar var.

Bir cezasını çekmekte olanlar, bu iki kat daha fazla olabileceğini söylenir. Ancak, kadın alanının yanı sıra erkekler, düzenli af yoluyla serbest bırakılır. Bu hizmet veren cümle ve oldukça yumuşak hukuk sayısını azaltır. Ancak, toplumun sorunu daha az alakalı olmaz. Kadınların bölgeye gönderilen mahkumların yüzde otuz sonra hapis en ciddi suçlara. Kural olarak, onlar aile içi şiddete yapılır, anlaşmazlık kanlı sonuçları olan bir kavgaya dönüşür. Kadınların dinlenme kütlesinin Suçları - ilaçların hırsızlığı ve dağıtımı. Ve suçlu sadece küçük bir yüzdesi - ekonomik suç işleyen bayanlar.

insanlığın zayıf yarısı için Islah tesisler

Nerede Rus Bölgesinde kadınlar nerede? Onlar ülkenin bölgelerine dağılmış. Burada kolonilerin her biri kendi özellikleri vardır. Örneğin, evde bir çocuk ile donatılmıştır kadın alanı vardır. Bunlar şunlardır cezaevleri :

 • Kemerovo;
 • Moskova;
 • Sverdlovsk;
 • Vladimir bölgeler;
 • Habarovsk ve Krasnodar bölgeleri;
 • Nizhny Novgorod;
 • Samara;
 • Çelyabinsk;
 • Mordovya.

Orada gençler cezalarını dişi bölge. Bu 21.000 kızlar. Yaklaşık binbeşyüz bunlardan eğitim kolonilerde yerleştirilir. Bryansk (st. Komarova, 30) bulunan bu cezaevlerindeki biri.

Tehlikeli sabıkaları için de dişi Rus bölgeyi sağlanmaktadır. Neredeler? Bu kolonilerin biri olduğunu Perm bölgesinde (Berezniki, Lenin Caddesi, 81.), İkinci - (. Shakhov pos) Orlovskaya içinde.

Neredeyse yirmi bin kadın hapiste. Özellikle Moskova (st. Otoyol, 82), St. Petersburg (str. Arsenal, 11) ve Yekaterinburg açılmış bayanlar tutukevleri için. suçluların diğer bölgelerde bulunan gibi? Cezaevinde kadınlar için bir bölge vardır. Böyle hapis karışık tip aittir.

Ülkemizde ve yabancı suçlular için kadın bölgesinde bulunmaktadır. Bu Mordovya'dakilerden topraklarında yer almaktadır. yurtdışında ikamet - 12000 yabancı vatandaşlar, bunların 500'ünün cezasını Bu ıslah müessesesi.

gözaltı merkezine ilişkin olarak, onlar şehirlerde bulunmaktadır. Çoğu zaman köy merkezinde. Bu gözaltı tesislerinin çoğu Çarlık Rusya'da 1917 yılında inşa edilmiştir olmasından kaynaklanmaktadır. Ve hapishane ve hapishanelerinde o günlerde önemli kentsel kamu hizmetleri vardı.

DUT ile ilgili olarak, Rusya'nın bölgelerinde kadınların Stalin döneminde, bir kural olarak, bölgeleri inşa edilmiştir. 60 yılların başına kadar Onlar kampları çağrıldı. Böyle tesisler ana yolların uzakta inşa. Yani bugün toplu taşıma araçları ile bunların çoğu almak neden zor olduğunu.

kadın bant Rusya'da nerede tam olarak? Adresler ve konumu yukarıda sundular.

DUT türleri

dişi alanı ne olabilir? Her şeyden önce, DUT Adalet Rusya Federasyonu Bakanlığı ceza sistemi ile ilgili olduğunu söylemek gerek. cümlenin yürütme kolonilerin yardımıyla, hapis veya belirli bir süre için ya da yaşam için ifade edilir. IU içerir ve ölüme mahkum edildi.

Kadınlar zonu bir düzeltici veya eğitim koloni, hapis ve tedavi edici cezaevlerini olabilir.

rejimlerin DUT türleri

a - Kural olarak, Rus kadın bant olarak ceza kolonisi. Zaten onsekiz yaşına ulaşmış kişileri kapsar. Rus ceza sistemi kolonilerin dört türlerini içerir. Onların fark mevcut koşullarda yatmaktadır. Bu kolonilerin arasında:

 • yerleşim;
 • Genel rejimi;
 • yüksek güvenlik;
 • özel rejim.

Ancak, bayanlar için tasarlanmış bu cezaevlerindeki tüm. kadın alana hangi mod? cezası suçluların yalnızca erkekler kadar yanı sıra DUT genel modda aynı özellikte yaşayabilir ceza kolonisi içinde gönderilir hizmet etmek. Geçen kurumlarda hükümlüler cinsiyete göre ayrılır. Bir kadın alanı, hükümlülere uygulanan sıkı rejim ve özel var mı? Orada suçlular için bu ıslah kurumları.

bir mahkeme tarafından mahkum Yön

Bazı kolonilerinde cezaları suçlu ya da suçluyu hizmet edecek? Bu mahkeme tarafından çözümlenir. Böylece, genel rejim ceza kurumlar yinelemesi üzerine ciddi ve iğrenç suç işleyen kadınlar için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, işlemlerde mahkeme dikkatlice faillerin kimliğini okuyan. Ve dikkate alarak suç koşullar bir ceza kolonisi ihmal yoluyla yasadışı suç alınan kadını göndermeye karar verilebilir. Aynı zamanda onların cümle ve yanı sıra orta ve küçük ağırlık eylemi için, kasıtsız suç dolayı cezalandırılması gerekir bu suçluları hizmet edebilir. Bu durumda, suç ilk kez işlenmiş olması gerekir.

küçükler için Kadınlar Hapishanesi (bölge) - Ortak mod ile aynı tür bir çocuk ıslahevleri. Bu tesisler, cezasının sıkı ve tercihli açısından, hem de hafif ve konvansiyonel yüklenir. Çocuk suçlular tek imtiyaz var. Ne zaman tutukluluk ilk üç ayında teyit edilmesi gerekir iş görevlerinin bir vicdani performansı ve cezalar eksikliği, yönetim normal fiyatının üstüne koyabilirsin.

Suçlular kolluk sisteminin tıbbi kurumlarında yanı sıra, bir ceza kolonisi mahkeme tarafından yönlendirilebilir. IU veri alanında cinsiyete göre hiçbir farklılık yoktur. Burada, kadın ve erkek aynı bölgede bulunan binalarda yaşıyor. Aynı zamanda onları ayrı odalara sahip olması.

Kadınlar Hapishanesi (Alan) - (3 yaşından küçük) suçluların Küçük çocuklu cezalarını bir yer. Böyle anneler mahkeme çocuğun ev açıktır kolonilere, göndermek zorundadır. Böyle kurumlarda değil çocuklu sadece kadınları değil, aynı zamanda hamile yapar.

iç dağıtım

Doğrudan hapis mahkum kadınlarda yönetimini yerleşir. Böylece suçluların, onların cezalarını çekmekte ilk defa, daha önce koloniye var olanların ayrı tutulur. diğerlerinden izole edilmiş ve tehlikeli ve özellikle tehlikeli suçlardan bir ceza alırken kadınları sağlarlar.

DUT İdaresi bazı bölgelerde hükümlülerin bu kategorileri ayırır. Ancak, bu tür durumların uygulanması nedeniyle konut eksikliği ve gerekli organizasyonel ve malzeme-teknik tabanının olmaması nedeniyle her zaman mümkün olur.

tutukluluk koşulları

Kadın Bölge (fotoğrafın aşağıya bakınız) mahkumlar için, ortak hafif ve sıkı koşulları oluşturur. 2003 yılında bu DUT ilişkin Federal Yasası, bazı değişiklikler olmuştur. Onlar kolaylaştırılmış şartlarda onların cezalarını çekmekte olan bu bayanlar dokundu. Yani, 2003 yılından bu yana, bu kadınlar eğer altı ay kalan cümle bitmeden, ailesi ile birlikte koloninin toprakları dışında yaşamayı izin verilir.

Genel olarak, IR genel rejimde tutukluluk koşullarının cinsiyet yasasını düzenleyen etmez. Kadınlar sadece yaşam alanının arttırılması standartlar şeklinde ufak faydaları nelerdir (3.5 sq. 2 yerine Metre).

Buna ek olarak, hamile kadınların suçlu bulmuş ve 55 yaşını doldurmuş olanlar sadece kendi rızası ile pro bono çalışmalarına tabi olabilir. hesaba Bunlar hükümlülerin kategoriler yanı sıra minör kazancının en az yüzde elli kredi gerekir.

Kadınlar can DUT içeriğinin kurallarına göre:

 • kozmetik kullanımı;
 • kurumlara benzeri gerekli şeyler, giysi vb. d topraklarında mağazalarda satışa.

Buna ek olarak, bir ceza kolonisi hükümlü kadınların kuaför ve fotoğrafçı çalışmak için. Onların hizmet bayanlar özkaynaklara gerektiğini için ödeme yapın.

oturma yeri

kadın hükümlüler için kameralar farklı boyutlarda olabilir. Ancak, çoğu 40-60 kişi için tasarlanmıştır. ranza uyumak için tasarlanmıştır. Bunlar iki sıra yerleştirilir. insanlar, bu yataklar "ranzalar" denir. odacık kapılarından ters köşeye kurulur sadece birkaç yatak ikinci ayağında olmadan olabilir. "Glade'i" - Burası bir adı vardır. Bu Yaşlı ev ve bunların cezalarını çekmekte olan Kadınlarından yakındır.

duş, kendi mutfak ve banyo bulunmaktadır odasında ve vardır. Onlar ana salonunda ayrıdır. kadınlar için duş ziyaret onlar sadece belirli günlerde, eşyalarını yıkamak olabilir sınırlı değildir rağmen.

Her gün kamerayı temizleyin. Ve sabah ve akşam bunu. Hafta sonları, oturma odası, mutfak ve tuvalet genel temizlik zorunlu nitelik. Belirli bir programa göre atanırlar bu görev, Nişanlı. imkansız hasat Reddi. Tek istisna olanlar mahkum kadınların cezalarını çekmekte ilk yıl değil bulunmaktadır.

fakir temizlik mutlaka cezalandırılmalıdır. Suçlu kadın ek bir görev tarifesi reçete edilir.

parmaklıklar ardında Annelik

Yetimhanede açık olan kadın bölgelerde, doğum istasyonunda vardır. Onlar ceza kolonisi kendi hapis yatacak hamile kadınlar için sağlık hizmeti sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Kanuna göre, böyle kurumların idaresi orada kalıyorum normal gelişim ve yaşam çocuklar için koşulları oluşturmak gerekir. Hükümlü anne Boş zamanlarında çocuğunuz ile iletişim kurabilir. Aynı zamanda onları birlikte yaşamasına izin.

Annesi akrabaları veya diğer kişilerin eğitimini devretmeyi kabul ettiği üç yaşında bebek, sonra. Aksi takdirde, çocuk devlet kurumuna gönderilecek.

bebeğine cihaz için bir kadın kısa bir tatil verilir. Onun süresi - seyahati hariç onbeş gün. Daha sonra, aynı dönem için hapis idaresi anne sağlayan yıllık izin, çocukla bir toplantı için tasarlanmıştır.

Annen bir yıl altında cezalarını mahkum sol durumunda, üç yaşındaki çocuğun evinde bırakılabilir. Orada annesi serbest bırakılması için bekleyecektir. Ancak, bu hak sadece kusursuz davranış ile ayırt edilir o kadınlara verilir.

Üç yaşın altındaki çocuklarla hamile kadınlar ve kadınların tüm hak ve Rusya yasaları sağlanan faydalara sahiptir. Buna ek olarak, herhangi bir sınırlama günlük ihtiyaçlarını ve gıda, sağlık ekipmanları, özel giysi ve ayakkabı satın alabilirsiniz olmadan. Ödeme kişisel hesabında tutulan fonların pahasına aynı anda yapılır sonucuna vardı.

Herhangi ceza kolonisinin yönetiminde çok önemli bir sorumluluk yoktur. Bu hüküm istihdam sağlamalıdır. Mümkünse bu, bir uzmanlık dikkate kadının yaşı alır ve.

Çalışma hükümlü ücretli yıllık izin hakkına sahiptirler. Onun süresi hafta sonları dışında oniki gündür.

eğitim kurumları daha uzun bir tatil sağlamada olan Minör suçlu. O onsekiz gündür. Aynı tatil ve yaş 55 yıl ulaştığı bu kadınları koydu.

Bu mahkum bayanlar erkeklerden daha gayretle çalışmak gerçeğini vurgulamaktadır. Kadınların sadece küçük bir yüzdesi iyi niyetle görevini hakkında veya çalışmak istemiyoruz.

genellikle giyim sektöründe, katılan hükümlülerin monoton emeği çeşitlendirmek amacıyla, ıslah idaresi sıkça onlara yeni istihdam alanları sunuyor. Bu örgü ve dantel, vb el sanatları vb. D.

boş

Ne onların boş zamanlarında kadın mahkumları do? Bu bir kural olarak, küçük ev işleri, kişisel ihtiyaçların giderilmesi olarak, mektup yazma, amatör performanslar, spor ve edebiyat okuma katıldı vardır. Buna ek olarak, kadınların aktif dini faaliyetlere katılmaktadırlar. Bunlar uygun törenleri yapmak için papazlara yardımcı olur.

hükümlülerin çoğu sınırsız yazışma önemini, hem de yakın akrabaları ile iletişim kurmak için bir bilgisayar ağı ve telefon kullanma olasılığını vurgulamak.

En zor sonuca mı?

Toplumda belli bir sosyal role atanan Kadınlar yanı sıra rütbesi diğerinden daha erkek, fonksiyonlar. Buna ek olarak, insanlığın adil yarım hep yaşam tarzını ayırt etmiştir ve tarihsel insan ilişkilerinin sisteminde yer şartına. Ve bu kadınların biyolojik ve psiko-fizyolojik özelikleri hakkında konuşmuyor. Ne hapis onlara olur?

Geçici bir tutukevinde alınıyor, yasasını ihlal edenlerin yalnız. Kadınların gözaltı merkezine yerleştirilir olması nadirdir ve orada kendilerini bulanlar, erkeklerden ayrı olarak yerleştirilir. İlk saatler çok kötü algılanmaktadır içinde Bu koşullar zaten. kadın ruhu üzerindeki etkisini karartıcı insanlarla iletişim eksikliği.

yasaları ihlal tutuklama kararı verirken Ayrıca, gözaltı merkezine dönüştürülür. Gerçeklik tamamen sürpriz kadınlar için bir hapishane haline gelir. Bazen suçluların gerçeklik bu kayıp duygusu var. Bu şaşırtıcı değildir. her kişi yaşadığı ağır stres sonra ilk kez hapisteydi. Geçici gözaltında bu kabus daha sonra cezaevinde yakında sona erecek gibi görünüyor varsa, o sonuca en azından birkaç ay hatta bir yıl sürecek açıktır. Kadınların psikolojik durumu bilgisi için bir etkisi ve açlığı vardır. Ailesinin unutulmuş olduğunu düşünmeye başlar ve arkadaşları ve döküm etmedi. Bu büyük ölçüde mahkumun acıyı artırır.

Bazı psikoterapi etkiler mahkumlarla sadece konuşmak Böyle bir durumda var. Kadın doğası biriyle paylaşma konusunda sorun nagryanuvshaya olsa, sakinleş biraz izin verir. Ancak, her kişinin genellikle onunla yalnız kalmak ihtiyacı hisseder. Ama bir hücrede bunu mümkün değildir. yabancılara sürekli varlığı sadece can sıkıcı ve endişe verici başlar. kadının böyle psiko-duygusal durum maksimum düzeye ulaştığında, kaçınılmaz çatışma ortaya çıkar. Neyse ki, iç sorunlarının küçük için sınırlı ve yükseltilmiş sesle konuşma biter kazandırıyor. bayanlar kanunları çiğnedi olan odaları, içinde Mücadele, nadirdir.

kadın bölgeyi bekleyen suçluları mahkum sonra. Fotoğraflar kuvvetle burada kişisel alan eksikliği olduğu gerçeğini desteklemektedir, kolonide kaldırıldı. o bina, imalat veya yatak odası için bir platform olsun, mahkûmlar kalabalıkta her zaman vardır. Buna ek olarak, cezaevi idaresi komidin veya yatak herhangi resim veya fotoğraf güzelleştirmek için herhangi bir girişimde engeller. ceza bile gündüzleri yatağın arkasındaki iç çamaşırı kurutmak neden olabilir.

serbest yaşama alışkın bir adam için, öyle ağır hale gelir ve genel kurtarma modunda olduğunu, yukarı ve yeme asın. Ortak kullanım alanlarında ve boş zamanlarında yürütmek kolay değildir.

Bir kadın cezaevi giysi ruhu üzerindeki olumsuz etkisi. Bu genellikle mavi veya gri etek veya pantolon ve bluz olduğunu. o barakalarda uykuya geri gelmeyecek kadar Açık, yastıklı ceket ve bütün gün bir kadın olmanın bir eşarp yayınladı. Bu cezalarını çekmekte bu çok sinir bozucu bir aksesuar.

kısıtlamaların anlamı nedir? Onlar bir kadın alışılmış eylemler onun için tehlikeli olduğunu fark edin. Ve riskini önlemek amacıyla, kurallarını kabul etmek gereklidir. disiplin idaresi itaat ve performans yapmaya zorladığı tek Şablon altındaki tüm mahkumları sığdırmak istiyor sayesinde kurulmuş iç kurallar. mahrum özel hayatında onların eylemleri üzerinde kontrolünü kaybetmeye başlar. O özgüven dan vazgeçirmek. Bu genellikle ücretsiz kez kadın, normal topluma adapte olamaz, gerçeğine yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.