SeyahatYol tarifi

İspanya, Port Aventura park edin. Port Aventura Parkı. Port Aventura Park

Hiç kimse son yıllarda bizim vatandaşlarımız Avrupa'da, içine süpürüldü Türkiye, Mısır, Tunus ve Tayland, sated gerçeğini itiraz ediyorum. Çok daha ilginç onlar için Fransa, Almanya, Avusturya, İtalya ve İspanya oldu. "Port Aventura" park "Disneyland", "Prater" ve benzeri D. -. Hevesli yolcuları diliyle gitmez bir isim. Bu size inanılmaz bir duygu alabileceğiniz olduğu için de şaşılacak, güç ve cesaret ve büyük bir zaman kendilerini test etmek.

Bu makale, bu yerlerden biri hakkında söyleyecektir. Okuyucular gezginler İspanya gibi bir ülke memnun ne öğreneceksiniz. Park "Port Aventura" Gerçekten özellikle uzun zamandır beklenen yaz tatili boyunca, dikkati hak ediyor.

Genel tanım

İspanya'da, aynı adla dünyaca ünlü Avrupa tesisi ve eğlence merkezi bulunmaktadır. su parkı Caribe Aquatic Park ve eğlence parkı "Port Aventura": Sadece iki yerde oluşur.

uzakta büyük havzalarında da heyecan verici bir mola burada ne kadar kültür ve dünyanın farklı bölgelerinde karakteristik özellikleri.

mimarlar tarafından tasarlanan "Port Aventura" (İspanya) aslen belirli birkaç etnik alanlara bölündü:

 • Akdeniz;
 • Imperial Çin;
 • Azteca Meksika;
 • Egzotik Polinezyası;
 • Vahşi Batı.

Barcelona'nın parkları, daha doğrusu çoğu şehir sınırları içinde hala bulunmaktadır. Yaz ısı temiz havada uzun yürüyüşler katkıda bulunmaz bile, almak kolay olmasının nedeni budur.

Herkes farklı olarak, Port Aventura (İspanya) Barcelona dışında inşa edilmesi gerekiyordu. Neden? Nedeni çok basit - şehir, eğlence bölgesinin altında bu kadar büyük bir bölgeyi ayırmaya yetmeyeceğini. Bu nedenle, gezgin hedeflerine ulaşmak için yaklaşık bir saat harcamak zorunda kalacak.

Her yıl, turist değil binlerce ancak milyonlarca Barcelona çekiyor. Lunapark, örneğin, 3,5 milyondan fazla. İnsanlar her yıl sahiptir.

Avrupa'daki tüm tema parkları arasında ilk parkı İspanya'da ve altıncı - Belki buna güney Avrupa'nın en büyük tesisi ve popülerlik ve katılım olduğuna dikkat güvenle mümkündür.

Reus uluslararası havaalanı, ikinci - - Hava yerel kapısı Port Aventura Park bir yarıçap içinde iki havaalanı birine sahiptir. Buna ek olarak, Barcelona ve Salou ile demiryolu istasyonunu bağlar.

oluşturulması ve yönetimi tarihçesi

Eğlence Parkı ... İspanya ... Port Aventura ... mimarlar ve tasarımcılar bir kaç yıl sonra çocuklarının keyfine varacaksınız ne kadar popüler biliyor musunuz? farkında bile Büyük olasılıkla değil.

Tarihin eski defterleri. o tanındı, o tasarlanmış ve iki İngiliz şirketleri inşa - Anheuser-Busch ve Tussauds Grubu.

1995 yılında, parkın oluşturulması 1997 yılında parkın bir kontrol hissesini satın aldı Amerikan şirketi Universal Studios, katıldı. Bundan sonra, adı biraz değişti ve o Universal'in PortAventura'ya olarak tanındı gelmiştir.

Daha sonra 2000 yılında, eğlenceli bir su parkı "Costa Caribe" burada inşa ve iki otel ve park kendisi tekrar Evrensel Mediterranea adını değiştirildi.

Şirket Universal Stüdyoları, NBC Universal düzenlenen 2004 başladı dağıtmak paylara parkı ve sonrasında Arama tamamlandıktan satışı 2005 Alınan bir kontrol hissesini de Tanınmış en zaman şirket La Caixa, hangi is park ve İade daha tanıdık bir isim.

Bu arada, herkes 2013 yılında, onlar şöyle dağıtılır bundan sonra hisselerin satışı, bir başka nesne olduğunu bilir: Investindustrial% 51.1 vardır ve KKR yatırım fonu -% 49.9.

Bugüne kadar kurulduğundan bu yana, "Port Aventura", hem de Barcelona diğer parklar, sürekli genişleyen ve iyileştirilmesi. Şu anda, kendi topraklarında çeşitli imkanlar vardır:

 • Lunapark sürmek ve Port Aventura;
 • su parkı Costa Caribe;
 • Dört temalı otel ve bir golf sahası.

Nasıl hedef almak için

İspanya, parkı "Port Aventura" - Bu muhtemelen sadece yer, herkese gösterebilir, bu yüzden sadece işe yaramaz kaybolmak yolu, hatta en dikkatsiz yolcuları olurlarsa olsunlar gidecek nasıl: Otobüsle, kendi araba veya uçak ile.

Ancak, Reus uçakları pek çok uluslararası havayolu gelip yeterince büyük bir havaalanı var unutmayın. Havaalanından çok park ile sadece 15 dakika bir de taksi veya servis otobüsü ile ulaşılabilir. Ayrıca Tarragona ve Barcelona gibi hava kapısı yakındır.

Olursa olsun Port Aventura zevk değil ne kadar büyük popülerlik, onun konumlar farklı gelir seviyelerine sahip olanlar için tasarlanmıştır, unutulmamalıdır. ilke olarak, hatta yürüyerek ulaşılabilir vardır. Salou acelesiz gelen sonuç ise, yol 20 dakikadan fazla almak olası değildir. Bu mesafe özel parlak renkli ve çok göze çarpan tren 5 dakika içinde üstesinden olduğunu. Yol boyunca bir durak ile 3 dakika - Tarragona'dan yaklaşık bir saat - trenle Barcelona Yolu. Parka olacak aynı zamanda yerel otoyol AP-7.

bilet satın alma şartları ziyarete

Bilet her park için ayrı olarak satın veya birkaç gün geçerli sözde genel sezonluk bilet satın alınabilir. Parka giriş ücretleri iki ana fiyat kategoriye ayrılır. Yetişkinler, şaşırtıcı değil, çocuklar 10 yaşına kadar ve yaşlılar için indirim için daha pahalıdır. Bu parkın topraklarında 3 yıla kadar çocuklar izin verilmez gerçeğine dikkat değer.

Biz maliyet hakkında konuşursak, bilet fiyatı, dedikleri gibi, lsırırlar. Özellikle Rus turistler veya BDT ülkeleri temsilcilerinin için. herkes fiyatının günde yaklaşık 50 Euro ödemek istediği, Katılıyorum. İki gün boyunca bir bilet daha elverişli olduğu alım rağmen, bu durumda maliyeti 70 euroyu geçmesi mümkün değildir.

Bazen sadece parkın bazı özel bölümünde ilgilenen gezgin, bu yüzden sadece onun ziyaret için bilet satın eğiliminde olur. Bu örneğin, su eğlence parkında günün "Costa Caribe" yaklaşık 30 milyon avroya mal olacak, ucuz.

Parkın resmi sitesi, bilet satışlarının yanı sıra, yerel otellerde bilet ve konaklama promosyonlar ve indirimler hakkında birçok bilgi sunuyor. Çok fazla harcamak istemiyorsanız olanlar, bu kadar çok% 15'e kadar tasarruf edebilirsiniz dikkat etmelidir.

Filo yapısının açıklaması

Yukarıda belirtildiği gibi, park altı etnik bölgeye ayrılmıştır:

 • Akdeniz;
 • Meksika;
 • Çin;
 • Polinezyası;
 • Vahşi Batı;
 • Susam Aventura.

Tekne ile veya "Port Aventura" parlak yazıt ile özel trenler vasıtası ile, yaya olarak sorunsuz aralarında taşıyın. Park haritası neredeyse her yerde ve renkli standında bir özelliğidir. İsterseniz, herhangi bir noktaya gidebilir. Ayrıca, her bölge çocuklar için kendi kafeler, restoranlar, hediyelik eşya mağazaları, oyun alanları vardır ve bir programa göre nerede çeşitli eğlence performansları ve gösteriler.

parkı bir peri Susam Sokağı tarzında dekore edilmiştir çocuklar "Susam Aventura" için ayrı bir alana sahiptir. Üzerinde bugün aşırı ve sadece düz eğlenceli sürmek birçok küçük resmi var: silindir bardak, çocuk serbest düşüş . ve diğerleri eğlence parkı civarında bir su parkı ve farklı malzeme refah için tasarlanmış pek çok otel olduğunu.

"Akdeniz"

"Akdeniz", sırasıyla tasarlanmıştır - hemen sonra park girişi ilk dilimini bulunduğu Akdeniz tarzı köye. hem yerel hem de yurtdışı şaraplar büyük bir aralığı ile taze hamur işleri ve İtalyan pizzalar, seçkin hediyelik eşya dükkanları ve restoranları ile cafe bir çok şey var. Tüm kalp tüm arkadaş ve akrabaları için hediyelik eşyalar satın nihayet şarap tadı ve sonra, başlangıç ve İspanyol tapas de Akdeniz mutfağının tadına varabilirler yerdir.

parkı "Susam Parade" "Fiesta Aventura" ve sunumunu gerçekleştirdi ve ayrı ayrı, diğer alanlarda olduğu gibi, Cadılar Bayramı ve Noel daha birçok heyecan verici ve ilginç fikirler geçirirler.

Bu tematik alanın vurgulamak 2007, Avrupa'nın en hızlı sürmek birinde Açıldı kabul edilir - "Fyurius Baicoi" O 3,5 saniyedir. 135 km / saat hıza kadar. Üzerinde binmek için, "Akdeniz" tekneler parkın diğer bölgelerine gönderilecek olan iskele Ayrıca. bir yüksekliğe az 140 cm ve en fazla 195 cm olması gerekir ve yine seyahat için çok yavaş şekilde, turist çok sayıda olmasına rağmen tam olarak seçin.

"Vahşi Batı"

Parkın bu tematik alanda yürürken, sen gerçek bir kovboy gibi hissediyorum, çünkü adından da anlaşılacağı gibi, bu alanda ve Vahşi Batı stilize dönemi. Vahşi Batı «. Park "Port Aventura" - fotoğraflar, her zaman bir aile fotoğraf albümü layık süs olur.

bölgesinden gelmiş, bir kovboy salon içinde bulunan bir çekim galerisini ziyaret etmeyi unutmayın. aslında bir ilgisi yoktur var! Attraction "Vahşi Batı" dünyadaki tek ahşap tren yolculuğu olarak kabul edilir, Stampede nefes kesen tırmanıyor, inişlerde ve darbe yapma ahşap raylar üzerinde hareket eder. daha yavaş hareket eder, mavi çok hızlı hareket eden ve kırmızı, fakat gizemli rota - Bu iki kompozisyonlar oluşmaktadır. yolculuğu daha uzun insanı binebilirsiniz 1,20 m. Bu cazibe çocuk kopyası da vardır - "Tomahawk". Bu minör büyümesi 1 m'den az olmadığı izin verdi. Kalanı için, yetişkin mevcudiyetinde gereklidir.

Yukarıdaki Ayrıca bu alanda bulunabilir:

 • Her zamanki atlıkarınca;
 • Volpaiute;
 • rodeom;
 • Vahşi Buffalo.

su arasında ben "Gümüş River" ve vurgulamak isteriz "Büyük Kanyon Rafting." Bu bölgede, "Akdeniz'de" trenle gelen tren istasyonu. "Vahşi Batı" in gerçek bir "kovboy" yemekler sunabilir restoran yer almaktadır. kıskanılacak düzenlilik ile burada geleneksel fikirler "Roxy Salon" ve "Vahşi Vahşi Batı".

"Meksika"

Bölge "Meksika", bütün herkesin tipik ülke yemekleri besleyecek burada bulunan Meksika ruhu ve restoran ile aşılanmış. Bu alanda parkın yeni ve en popüler alanlarından biri var - .. Ride 115 m boy ve 86 metre serbest düşüş o da çok normaldir denir - "Condor Flight". Parkın bu bölümünde Özellikle popüler turistik "Maden Treni", "Yucatan", "Tüylü Yılan" ve "Ateş Tapınağı."

"Çin"

Bu tematik alanın stil dünyasını ünlü Chinatown duruyor. Ziyaretçilerin çoğu pahalı çekti, 12.05.2012 tarihinde gerçekleşti açılış bunlardan 70 metre serbest düşme ve 134 km / s'ye kadar trenler hız ile Avrupa yüksekliğinde 76 m en hızlı ve en yüksek lunapark treni olan yeni ve çok popüler bir cazibe "Shambala",, Şimdi ise 96 kişiye kadar aynı anda binebilirsiniz.

Ayrıca "Shambala", orada is büyük cazibe Avrupa - "Dragon Khan", sahip bir uzunluk güzergah 1269 m ve markaları bir yolculuk 8 ölü döngüler Carousel "fincanları", orijinal cazibe "Fumanchu 've Çocuk alanı ile çeşitli oyunlar için çocukları 140 cm kadar büyüyen.

pirinç yemekleri, krep ve Çinli lezzetleri çeşitli: Meksika'da, aynı zamanda Çin yemekleri pişirme konusunda uzmanlaşmış bir restoran bulunmaktadır. Geleneksel Cadılar Bayramı ve Noel sunum düzenlenen ve sabun köpüğü gösterinin bir ayırt edici özelliği olarak kabul edilir.

"Polinezyası"

Ah saniyede öngörülemeyen ... İspanya Parkı "Port Aventura" bambaşka bir dünyaya götürür. Pratik olarak, bir ülkede tatile geldi, birkaç ziyaret edebilirsiniz. Örneğin, bu etnik bölge tamamen Polinezya egzotik bitkiler çerçeveli. Polinezya mutfağı ve tutulan büyük bir teatral gösteri ile kafe bulunmaktadır.

"Polinezyası" su konumlar üzerinde sürücü önerilir "Tutukov" ve "kano" çocuk roller coaster için uyarlanmış "Tami-Tami," Su sürmek "Kon-Tiki", denizaltı simülatör "Deniz Odyssey" ve çocukların küçük karşılamak için gidebilirsiniz özel "Waikiki" ve "Lokotiki" maceralar. Bu bölümde egzotik meyve ve salata tadabilirsiniz tipik Polinezya evin atmosferi ile özel bir restoran bulunmaktadır. "Cennet Kuşları" onların süregelen performansları yanı sıra, "Aloha Tahiti" ve Cadılar Bayramı ve Noel için fikirler "Bora Bora Elbiseler", burada aynı zamanda modern 4D sinema «Deniz Odisea» yoktur.

Nerede parkta yemeye

Parkın her tematik alanda kafe ve restoranlar, stilize bölge kendisi vardır. Örneğin, «Vinosfera Bantlar i Vins» - şarap ve İspanyol atıştırmalıklar yelpazesi sunan bir restoran. restoran «Racó de Mar» Akdeniz yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. İtalyan pizzalar, taze ekmekler ve pastalar beslemek için «Il caffè di Roma» mutlu. «Bora-Bora» "Polinezya" egzotik salata ve meyve büyük bir seçim sunar. "Çin" pirinç yemekleri, krep ve Çin mutfağının çeşitli lezzetleri konusunda uzmanlaşmış «Sichuan» vardır. "Meksika'da" In lezzetli Meksika yemeklerinin pişirme, «La Hacienda» ve restoran «Madam Lilie en Grill» hoş bir sürpriz "kovboy" yemek ile "Vahşi Batı".

alışveriş için

Hediyelik eşya mağazaları, belirli bir etnik bölgeye gelenek ve kültürünü yansıtan ürünlerin parka boyunca çok. "Akdeniz", bir hatıra dükkana ilaveten, şeker dükkanı bulunmaktadır. Polinezya «Mers du Sud» farklı maskeler ve el sanatları memnun edebilir. In «Tutuki Splash» genellikle sörf için giyim ve aksesuar satın alınır. "Çin'de" olarak kimono, Xian ve geleneksel antik Çin çaydanlıkların ince savaşçılar satan «Lotus Sarayı» vardır. Meksika «Tianguis» size değerli taşlar ürünleri satın alabilirsiniz ve gümüş Meksika'dan getirdi. "Batı Giyim" "Vahşi Batı" Gerçek kovboy kot ve gömlek geniş bir yelpazede sunacak.

Kullanıcı Yorumları

yıpranmış duyguları paylaşmak için her zaman memnun park "Port Aventura", ziyaret etmiş Turistler. Birçok bir gün daha uzun parkta kalmak için tavsiye edilir, yani. A. Zaman hatta tüm çevresi almak, bu şiddetle yoksundur.

Deneyimli gezginler öncesi alım bilet konusunda ısrar ediyor. Birincisi, daha ucuz, ve ikinci olarak, daha güvenilir olacaktır, ya vardıklarında iyi olabilir çok kalabalık ve kullanıcıların limit sayısına ulaşıldıktan o.

Çok parkın topraklarında otellerde gecelemek severdi. "Port Aventura" misafirler böylece giriş ücretsizdir, ancak su parkı bilet% 50 daha ucuz satın alınabilir olması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.