KanunDevlet ve hukuk

Arnavutluk bayrağı ve ülke arması. Sembollerin öyküsü ve anlamı

Arnavutluk - küçük bir ülke Balkan Yarımadası, Adriyatik ve İyon Denizi kıyıları. Onun milli sembol yansıdı uzun bir geçmişi olan bir ülkedir. Bayrak ve Arnavutluk arması - ne bunlar? İçlerinde ne var?

Silah Arnavutluk Coat

Coat bu Balkan ülkesi kartal siyah silueti üzerinde mevcut olan kırmızı kalkan geleneksel formu temsil eder. Kuşların başlarının üstünde bir keçi kafası şeklinde Skanderbeg sözde kask tasvir.

Bu sembollerin anlamını anlamak için, ülkenin, Arnavutluk tarihinin yakından tanımak zorundadır. Bayrak ve devlet arması kartal görüntü tesadüfi değildir içerirler. popüler efsaneye göre, bu kuşun soyundan Modern Arnavut idi. Ve Arnavutça dilinde ülkenin adı "kaptan" gibi geliyor. Rus çevrildi, anlamına gelen "kartal ülke".

1443'te ülke olağanüstü lideri Geogrgy Skanderbeg gidiyordu. O ulusunu birleştirmek ve bağımsızlığını korumak için başarmıştır. Şu anda, iki başlı kartal ülkenin bayrağına "yerleşmiş". Ancak, İskender Bey ölümünden sonra, Arnavutluk Türk boyunduruğu altında düştü. 450 yıldır Görüntü Arnavut kartal amblemi saklanmaya gitti. sembol sadece 1912 yılında restore edilmiştir.

1944 yılında Arnavutluk Alman işgalinden kendi başlarına kurtulmak başardı. iktidara komünistler ülkeye geldi. Kara Kartal, onlar ancak, onun buğday kulaklarını çevrili devletin kollarında dokunmadım. Komünizmin evrensel simgesi - Ayrıca, kartal başları üzerinde kırmızı beş köşeli yıldız parladı.

Arnavutluk bayrağı ve açıklaması

Arnavut ulusal bayrağı nedir? olan en-boy oranı olan 5 Bu kırmızı dikdörtgen tuval: 7. Ne Arnavutluk bayrağını yapar? Devletin bir asırlık simgesi - Bu siyah aynı çift başlı kartal.

Balkan ülkesindeki Komplike tarih Arnavutluk'u aradı. Devlet bayrağı tesadüfi değildir kırmızı rengi. Türk zalimlerin - Arnavut vatanseverleri tarafından döken kan sembolü her şeyden önce, bağımsızlık mücadelesinde döken olduğunu.

Siyah çift başlı kartal ülkenin ulusal amblemi ile Arnavutluk bayrağı taşındı. bayrak bu sürümü 1992 yılında kabul edilmiştir. Bazen Arnavutluk bayrağı da Skanderbeg ait kask bulunur.

Arnavutluk bayrağı ve tarihi

bazı Arnavut bayrağının resimlerinde, ve bugün size sarı çerçeve içinde kırmızı beş köşeli yıldız görebilirsiniz. Komünistler Arnavutluk'ta iktidara geldikten sonra bayrağı bu sürümü, 1946 yılında kabul edilmiştir. 1992 yılında Balkan devletlerinin bayrak, modern görünüşü tarafından onaylandı.

1912 yılında Arnavutluk Osmanlı'dan bağımsız oldu. Geleneksel siyah kartal genç cumhuriyetin arması ve bayrağı döndü sonra oldu.

Tarihçiler biliyoruz XV yüzyılda birlikleri Georgiya Skanderbega (Kastriot) sembolü olarak iki başlı kartal silueti ile kırmızı bayrak. Bu bayrağın altında Arnavut askerleri başarıyla Türk fatihler karşı koydu. Efsane Arnavutlar kendilerini dağ kartallar torunları, bu nedenle hayvan ülkenin bayrağına tasvir o var. Ancak, kartal Bizans İmparatorluğu'nun amblemi ile Arnavutluk'a göç, hangi göre başka versiyonu var.

Bir futbol maçında bayrak olayı, "Sırbistan - Arnavutluk"

14 Ekim 2014, Avrupa Şampiyonası 2016, bir futbol maçı için eleme turnuvasında "Sırbistan - Arnavutluk". Bayrak afiş ikincisi Devlet oyunun zorluk ve fanlar ve her iki ülkenin oyuncular arasında büyük katliam neden oldu.

Hemen iki Balkan ülkeleri arasındaki ilişkilerin pek samimi çağrılabilir söz etmek gerekiyor. Bunlar özellikle Kosova ihtilafının bilenir. Bununla birlikte, bu ülkelerden futbol takımı (UEFA genellikle ekiplerinin bir toplantı izin vermediğinden, çok garip olan: Azerbaycan Ermenistan ile oynadığı olmamıştı kasten Ukrayna ile "çözülmüş" Rus kulüpleri, vb ...) aynı eleme grubunda idi .

44. dakika geride kalırken stadyum uzaktan kumanda üzerindeki helikopter belirdi. Bunun için amblem ve Sırbistan, Karadağ, Bulgaristan ve Makedonya toprakları kapsayan sözde Büyük Arnavutluk bir harita ile büyük bir afiş bağlıydı. Bir afiş gördükten sonra Sırp oyunculardan biri fırlayıp onu yıktı. Arnavutluk oyuncular hemen ona saldırdım. Yakında aktif fişekleri ve yırtık koltuk standlar ile kavga ve fanlar katılmak.

Tabii ki, maç durduruldu.

Sonuç olarak ...

Arnavutluk - uzun bir geçmişi olan Balkanlarda küçük bir ülke. XV yüzyıldan beri bilinmektedir bir sembol - bayrak ve armanın üzerinde siyah bir iki başlı kartal göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.