FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Bulmaca - Bu beyin için iyi bir ücrettir

Bu yazıda, inanılmaz bulmaca bahsedelim. Bulmaca: o kelimedir.

önemi ve kökeni

kelimesinin İngiltere'den alınmıştır ve iki bölümden oluşur: çarpı (çapraz çizgili, çapraz) ve sözcük (sözcük). Kesinlikle nerede ve ne zaman birinci çapraz bulmaca, yapamazsınız cevap vermektedir. Modern kuvvetle hatırlatır İlginç bulmaca, Pompei'nin yerinde bulundu ve 1 Yüzyıl'a tarafından tarihli edildi. Bazı kaynaklarda akım çapraz bulmaca arasındaki analoji New York'ta XIX yüzyılın ortalarında ortaya çıktı belirtmektedirler. vatan bulmaca başlık İngiltere, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde gibi verileri ve ülkeleri iddia ediyor.

Sözlük Ephraim, bulmaca - dikey ve yatay olarak hem açıklamasına göre istenilen kelimeyi vermek, böylece hücreler harflerin satır doldurmak için bir görevdir.

Burns değeri daha kolay davranır. Bulmaca - Bunu oyun sözlerle dolu boş hücre basit figür, değeri oyun durumuna göre ayarlandığı bir sorundur.

Rus insani Sözlük bir değer verilir. Bulmaca - Belirtilen bilgi ya da değer kelime dolgu dikiş hücrelerinin bir dizi oluşan krestoslovitsa bulmaca.

kurallar bulmaca

şunlara dikkat etmek Bulmacalar önemli derlenmesinde:

  • Bu arada, otgadka kısa olarak, ama aynı zamanda bilgilendirici açıklama veya tanım olarak.
  • Harfler, her hücrede tek bir alana yazılır.
  • bulmaca izole alanlar olmamalıdır.
  • Yanıtlar tekil i olmalıdır. tek bir kelime (örneğin gözlük) kullanılmazsa çoğul durumda sadece kullanılır.
  • Her kelime, çözüm en az iki kez karşılamalıdır.

çapraz bulmaca tipleri

tüm hücreleri Amerikan versiyonunda yer sözler kavşak bulunmaktadır. kısaltmalar, diğer türleri için tipik değildir - Yazarlar sıklıkla azalma kullanın.

Japon köşe siyah hücreler içinde her bir diğer partiler ile temas halinde değildir ile karakterize edilir. köşesinde Hücreler, her zaman beyaz kalır. Bu nedenle, çapraz dikdörtgen şeklinde.

İskandinav bulmaca (kısaltılmış çapraz) yerine bir sır kelimesi birlikte kısa bir tanımı ile dolu ve ayrıntılı tarifte. olası görüntü ve fotoğrafların tanımını değiştirin.

Macar bulmaca (Feelwords) - hücre alan zaten harfleri ile dolu. İnsanın görevi - Bu harflerin arasına kelimeleri bulmak. Bu durumda, cevaplar örtüşen ve hiçbir ortak hücrelerini olmamalıdır.

İngilizce bulmaca benzer Feelwords. Ayrıca alanlar harfleri içerir, ancak cevaplar hep aynı yönde bulunan, kırmayın ve ortak harfleri olabilir. Oyunun sonunda bulmaca Her iki tip anahtar kelime toplamak olan mektubu, kalır.

Estonyalı Crosswords boş hücreleri. Aynı hesaba, sınır hattına ait olmayan bu hücrelerin arasında,.

Başka bir özel Orada bulmaca. Nedir klyuchvord veya anahtar kelime? Klyuchvorda görev - Orijinal bulmaca geri yükleyin. Bu her harf belirli bir sayıya tekabül eder numaraları ile karıştırmak harfleri.

Böylece, bir bulmaca - oluşturulan ve kurallara uygun olarak ve dikkate bulmaca türünü alarak doldurulur bir bulmaca, bir bulmaca.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.