Kendini yetiştirmeAmaç Ayar

Daha hızlı iş Beyninde yapacak 7 seans

yaşla birlikte vücudun tüm parçaları, yaşlanma ve aşınma ve beyin - istisna değildir. Onların dedesi bir göz atın. Onların bilişsel işlevler gençliğinde olduğu aynı değildir. Onlar gözlük koymak için nereye, onların torunlarının isimleri karıştı unutmak. Kısa vadeli anılar nedeniyle sağ frontal lobda gri madde tükenmesi nedeniyle kaybedilir. Ama size iyi bir haberimiz var. Nörobilim beynin yaşlanma sürecini geciktirmek bilir. Bunu yapmak için, ders kitapları üzerinde gözenek gece gündüz yok. İyi bir hobi olarak kabul edilebilir aşağıdaki yedi sınıfları, bakmak yeterlidir.

okuma

Bilim adamları Eğer kadın dergileri, popüler çizgi roman, kişisel gelişim kitapları, ya da kurgu okuduğunuz aslında hiçbir fark olduğunu iddia ederler. Okuma Okul yılı okul gelişiminde sadece iyi sonuçlar verir, ancak daha sonra yaş, muayene ve uzak geçmişin kontrolünde. Aynı zamanda beynin yeni sinir bağlantılarının olduğu uyarılmış büyüme anlamına yeni bilgiler, emer. yükleri izleme ve bilgi işleme sorumludur beynin bu alanları okuyun.

iyi bir kitap ile arkadaş olun, bu hafıza fonksiyonu geliştirmek sağlayacaktır. Daha bilinçli kararlar alınacaktır olarak görüyoruz. Beyindeki daha sinirsel bağlantıları, daha iyi hayal geliştirdi. Ancak hepsi bu değil. Bazı bilimsel çalışmalar okuma sinaps (nöronlar arasındaki temaslar) sayısını artırarak süreç duyusal bilgiyi yardımcı olduğunu göstermiştir. Gördüğünüz gibi, okuma öğrenciler için sadece yararlı olabilir.

Bir enstrüman çalma

Bir çocuk olarak, müzik okulunda derslere katılmak isteksiz olduğunu unutmayın. Ve artık anne teşekkürler söyleyebilirim size profesyonel bir müzisyen işe yaramadı edelim. piyano, akordeon veya keman çalma mükemmel bilişsel fonksiyonlarını iyileştirir. Uzun yıllar boyunca, nörobilimadamları çocuk müzik eğitimi alanında çalışmalar yapmıştır. Müzik ve orta dereceli okullarda çalışmaları birleştirmek öğrenciler hafıza testlerinde, tutarlı işleme ve örüntü tanıma daha iyi performans sağladığını göstermiştir.

Sen şaşıracaksınız ama müzik (ve aynı zamanda vokal eğitimi) hesaplama algoritmaları ve çözme denklemlerde, örneğin, çocuklarda matematik becerilerini geliştirir. Araştırmalar, bir müzik aleti çalmaya aynı anda beynin her iki yarım kürede kullanmaya izin verdiğini göstermiştir. Bir çocuk profesyonel eğitimcileri çalışmıyor olsaydı Üzülme. Öğrenme asla geç değildir. Bir sınıf oyun elektrogitar ya da başka bir enstrüman kayıt olabilirler. Önemli olan bir hedef belirlemek ve tutarlı ona doğru çalışmaktır.

Spor faaliyetleri

Hiç egzersiz sadece vücut sağlığı için iyi olduğunu düşündünüz mü? Sonra vücut egzersiz tetikleyen süreçler bakmak düşündürmektedir. Fiziksel aktivite (kardiyo- ve ağırlık eğitim, özellikle kombinasyon), bir insan kan proteini BDNF olduğu yayan ya da beyin türevli nörotrofik faktör. kan beyin üzerinden geçtiğinde, hücreler madde emer. Böylece spor fan hafıza ve konsantrasyonu artırır. O bir fotoğrafik hafıza testi gösterdi yürütülen bilimsel deneyler, cesetleri düzenli fiziksel strese maruz o insanlar daha iyidir.

Yabancı bir dil öğrenmek

Günlük süreçlerde rol oynayan beyin bölgeleri (anlama ve karar verme işitme hakkında bilgi işlem) daha gri madde gerektirir. Deneyler iki dilli (insanlar, iki dilli) daha iyi sorunlarla başa çıkabilir göstermektedir. Planlama, muhakeme ve hafıza ile ilişkili beynin bir parçası olarak, aynı anda birden fazla şeyler yapmak daha kolaydır iki dilli insanlar çok daha iyi gelişmiştir. İngilizce - kendi dillerinde evde konuştu ve okulda Amerikan göçmen ailelerden gelen Bir çalışmada katılan çocuklar. o duruşmada bilgileri işleme geldiğinde bu çocukların beyin iki kat daha fazla işler yapıyor. ilk etapta bölge aktive etmek anlamaya önce her iki beyin bunları test etti. Diğer deneyler her yaşta yabancı dil öğrenmenin olumlu insanların bilişsel fonksiyonlarını etkilemek mümkün olduğunu göstermiştir.

kümülatif öğrenme katılan

insanlar bilgiler zaten gitti esas alacak, bunu aynı türden yeni bilgiler yerleştirilen üzerinde hangi süreç olarak tanımlanan Agrega veya genel eğitim. Bir ilk örnek matematik olurdu. İlk başta okulda çocuklara temel bilgisayar işlevlerini öğrenir. onlar kelime sorunları çözmek için daha sonra bu işlevleri ve kullanımı. Ortaokulda, öğrenciler trigonometrik denklemleri çözmek için temel işlevleri kullanarak, cebir öğrenirler. görüldüğü gibi, her bir tabaka önceki üzerine uygulanır. Ne yazık ki, insanların yaşlanma kümülatif sınıflarına devam durdurun. Yine de, bu problemi çözebilir yolu vardır. Örneğin, bir başka yüksek öğrenim almak veya düzenli tazeleme kursları geçmesi.

çözme bulmaca

Beyin eğitimi için en kolay yolu, çeşitli bulmacalar ve mantık sorunlarını çözmek. Eğer iyi durumda kasları tutmak hakkında düşünüyorsun, o zaman beyin eğitimi düşünmek zamanı. Bunu yeniden başlatmanızı korkmamalı. Bilim adamlarına göre, daha bir kişinin beynine, daha iyi işlev kullanır. bilim, insanlar sürecini herhangi bir bilgi meditasyon veya bir sürede yeni sinir bağlantılarının oluşumunu gösteren bir ifade "Beyin plastisite" var. Stratejik oyunlar, çapraz bulmaca ve çapraz bulmaca, satranç ve hatta bazı video oyunlarına büyük yardım düşünme geliştirin. Böylece, boş zamanlarında, ilginç bir eğlence ek olarak, yeni sinir ağları oluşturmak için beyin zorlar.

Meditasyon ve Yoga

Birçok bilimsel çalışma meditasyon inanılmaz faydaları ortaya koymuştur. Budist rahipler uzun süre meditatif bir halde, benim düşünce kontrol etmeyi öğrendim. Bu onları daha iyi odaklanma ve hafıza fonksiyonu geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Çocukların meditasyon, onlar eğitim testlerde iyi sonuçlar göstermektedir ki kanıtlandı. yetişkinler bu doğu uygulamaya başvurdular varsa, onların anılarını tazelemek. öğrenme ve hafızayı kontrol eden bölgelerindeki gri madde daha da geliştirilmesi sırrı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.