Yönetim

Bir yönetim fonksiyonu olarak Motivasyon

herhangi bir faaliyet özü işlevleri de tescillendi. Bunlar herhangi bir kuruluş ya da ortak görev, idari eylemlerin türüne ve belirli çözümlerin benimsenmesi kapsamında amacını ima.

yönetiminin temel fonksiyonları, belirli Henri Fayol Daha 1916, organizasyon, kontrol ve koordinasyon planlıyoruz. Ancak, herhangi bir ekonomik verimlilik ve üretim süreci sadece bu temel işlevleri tespit edilemeyen. Etkili bir kurumsal yapının daha az önemli faktör, kararlaştırılan hedefler ve açıkça verilen görevler insanlara bağlı işin, kalitesidir. onun kullandığı arttırmak için motivasyon. Motivasyon yönetiminin bir fonksiyonu olarak motifler oluşumu yoluyla işin performansı için motivasyon eğitimine doğrudan ilişkilidir. Motivasyon belirli bir davranış türde bir kişinin bilinçli bir seçimdir, böylece yönetimin bir fonksiyonu olarak motivasyon doğrudan işçilerin emek etkinliğini geliştirmeyi amaçlayan edilmelidir.

bir yönetim fonksiyonu olarak Motivasyon geliştirmek ve personelin davranış net fikri temelinde çalışmalarının sonuçlarını maksimize etmenin yollarını geliştirmeye yardımcı olur.

ihtiyaçları, ilgi alanları, motif ve eylemler: Eğer birbiriyle kategorilerin davranışını kullanmak istediğiniz sonuçları elde etmek için en etkili yollarını çalışma sürecinde. Belirli yöntemler kullanarak bu yöneticileri ve idarecileri için hangi idari personel üzerindeki etkileri. şirket çalışanları üzerindeki etkisi çeşitli şekillerde kullanımını önermek gibi onlar, denetim yasaları doğrudan dayanmaktadır. yöntemleri yönetiminde motivasyon ekonomik ve ekonomik olmayan vardır. Ekonomik yöntemler maaş seviyeleri, konu ödül veya ücret değiştirerek malzemedeki işçileri teşvik edilmektedir. Aynı ekonomik olmayan ederek, yani çalışanların şirketin organizasyonel etkinliklere katılmasına izin olanlardır organizasyonel, ve ahlaki ve psikolojik. ahlaki ve psikolojik uyaranlara övgü, onay veya onaylamadığı tersine, liyakat kabul edilmesidir. doğrudan işin kalitesini etkileyen ana Çay Otomatı, şunlardır: beceriksiz lideri haksız eleştiri, tıkanıklık veya başka underloading, iş belirsizlik veya şirket fonksiyonları.

Birçok insan kaynakları uzmanları motivasyon klasik teorisini kullanır, ancak bunlar belirli bir organizasyonun ihtiyaçlarına adapte yoksa onlar istenen etkiyi veremez. Etkili teşvikler yönetiminde motivasyon çeşitli kullanmak.

asıl işaretin motivasyon bağlı olarak çeşitli türleri vardır. bir işareti ihtiyaçlarının bir gruptur Örneğin, motivasyon malzeme, işçilik ve statü ayrılabilir. Malzeme motivasyon refah bir erkeği impels Oysa, iş motivasyonu doğrudan kendini hayata geçirilmesine ilişkin ve durum motivasyon tanınmış ve saygın uzman ekip lideri veya gözetmen olmaya arzusu olduğunu. kökenli kaynağı olarak iç ve dış motivasyon izole edildi. motivasyon geçersiz kılma yöntemine bağlı olarak, zorla (güç) motivasyon ve uyarılması normatif (ideolojik ve psikolojik etkilerini) tahsis.

bir yönetim fonksiyonu olarak Motivasyon da dikkate organizasyon, yönetim ve çalışanlarına hedeflerini alır motivasyon sistemi kurmak hedeflenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.