Ev ve AileÇocuklar

Bu bir çok görüntüsü olarak sunulmuş olduğu gibi Açıklaması bebek Vanka vstanka farklı olabilir,

çok zor ve sorumlu bir görev - bebek oyuncaklar için seçimi. Oyuncak çocuklar için sadece hoş değil, aynı zamanda çeşitli beceriler elde etmesine izin kırıntıları, eğitimini ve gelişmesini teşvik etmek önemlidir. oyuncakların çeşitliliği arasında layık bir yer yaygın bilinen taklacı Roly-Poly olduğunu.

Tarih Roly-Poly

Rus bebek Roly-Poly, Japonya'dan geldi Rising Sun Land - Çin'den. Japon Daruma taklacı - - Bu oyuncakların biri "boş" gözlerle tanrı iyi şans getirir. Gerçekten yerine dilek istiyorsanız, sen bu bebek satın yardım için ona sor, sonra ilah bir gözünü boyamak gerekir. hayallerinin gerçekleştirilmesi için şükran ikinci göz çukuru boyanmıştır.

oyuncakların çalışma prensibi Rus ustaları tarafından ödünç edildi. İlk Roly-Poly on dokuzuncu yüzyılın fuarlarda çıktı. Bu palyaçolar ve tüccar görüntüleri vardı. Açıklama Roly-Poly bebek ise sınıfının tipik bir temsilcisi karakterize etmektedir. İnsanlar görülmemiş ürün Woggle-Bug aradı.

Woggle-Bug Ihlamur yapılmıştır. Master iki yarıyı kesilmiş ve daha sonra birinci platin zembereklerinin alt kısmına yerleştirilerek birbirine katıldı. Hazır oyuncak kurutulmuş ve vernikle kaplanmış, imzalayın. Bazen bebek çan ekledi. Bu bebek Çıngırak olarak kullanılır.

Bu Roly-Poly bugün bir oyuncak gibi görünüyor?

matryoshka, küçük bir kız ya: Modern bir bebek resmi farklı olabilir bir çocuk bebek ulusal içinde kostüm, palyaço, asker vb Bütün bu oyuncaklar içi boş ve onların alt kısmı bir top benzer ... topun İçinde bir safra, yani kütle merkezi alt kısmındadır. Eğer kütle merkezinin bebek yüksekliğini yıkmak çalıştığınızda artar. En kısa sürede mandal zeminle temas halinde olduğu gibi, oyuncağa gücü çalışmasına başlar Roly-Poly orijinal konumuna geri döner. olmasından dolayı güç ağırlık merkezi yüzeyi üzerine mandal ile temas noktasından uzağa doğru hareket eder. Açıklama Roly-Poly bebek vücut denge fizik kanunları karşılık gelir.

, Kararsız kayıtsız ve sürdürülebilir dengeyi ayırın. İlk durumda, vücut uzayda konumunu değiştirir, maruz kaldığında hareket etmeye başlar. nötr denge Hakkında vücut, hala yerinde olduğu zaman, söylemek bile onun dokunma ya da biraz itme eğer. stabil bir dengede İstinat, vücut her olay yerine döner. ağırlık merkezi düşük konumda ise bu mümkündür. Roly-Poly ise ağırlık merkezinin tam altında yer almaktadır ve kargo topun ortasında yaklaşık olarak gösterir.

Yukarıda Tomae-Poli yapı en basit olanıdır. Bugün, bebek geliştirilmiş versiyonlarını bulabilirsiniz. Roly-Poly - standları aynı zamanda farklı yönlerde eğlenceli sallanan ve sadece dans etmek isteyen bir oyuncak. bebek pimi hayli derinlerde ve güvenli Eğer bardak karmaşık titreşim hareketini gerçekleştirecek yükleyin. menteşe çivileri de monte edildiği tombul, kendi ekseni etrafında dönebilmektedir.

Başka bir düzenleme, bebek - içinde yer alan bir bobin taşır. Toplar, bunun boyunca yuvarlanan bu sayede kendi etrafında ve ters yönde sallanan ayı döner. Bazı Roly-Poly başarıyla ellerini dengeleme. Bir bebek dengesini tutabilir izlenim alır. Burada çalışma ilkesidir. Yük bir elastik iplik vasıtasıyla kollara bağlanmıştır. bebek elin hareketi sırasında eğimine zıt yönde yükseltilir. oyuncak bacaklarını takmak için, bu kısa mesafelerde taşıyabilirsiniz.

Geleneksel olarak Roly-Poly kargo kurşun topudur. Ama mühendisler daha ileri gitmiş ve mıknatıs ve bir bebek tasarladık ferro-sıvı içindeki. O ile birlikte çıkıyor yerçekimi kuvveti daha mıknatısı hareket bebek üzerinde. Manyetik alan sorunsuz o Vanka-vstanka hamle sağlamaya yardımcı olur. Bir bebek dansları izlenimi alır. Açıklama Roly-Poly bebek mıknatıs kesinlikle balerin hareketlerinin hikayesini hatırlatır.

Diğer görüntüler Roly-Poly

Modern Roly-Poly - sadece bir bebek olduğunu. nevalyashek (bebek, denizci, beyaz ayı, kedi ve benzeri. D.) yanı sıra, Işık sanayi yükü ve kapsülü yuvarlanan satranç üretir. satranç nevalyashek içindeki demir yükü altındadır. turda bu bölümünde kendilerini düşünür. satranç tahtası yükleri çeken, mıknatıs ile meşe ızgarası monte edilir. Nedeniyle mıknatıs satranç eylem daima orijinal konumuna geri döner.

kapsülün bir bölümünde ürünlerin bulunduğu çakılır ve diğer kısmı oyuk kalır. İsteğe bağlı olarak taşıyıcı, örneğin kapsül, dik olarak yükselen ve çamaşır ya da elinde atlayabilir.

mandal çocuklar için yararlıdır?

Roly-Poly - çocuk kısa sürede oturup öğrenmek, aşina olduğu bir oyuncak. Kıt ayırt edici sesler egzersiz adı nesneleri çalışırken, görünümü girer herşeyin görünümü ve çeşitliliği hakkında fikir alır.

Daha büyük çocuklar "Ana-Kız" in oynamak için bir bebek kullanmak veya "devlet sınırını" korumak için bir nöbetçi olarak. bir hikaye var Oyun ve roller konuşma gelişimi için paha biçilemez. Bebeklerin konuşma gelişimi için özel olarak tasarlanmış egzersizleri de vardır. Örneğin, açıklama: Roly-Poly bebek, bebek, mühürler, köpekler. kimseyi tarif ama çocuk o ilgileniyor ise, bir görevi gerçekleştirmek için daha olasıdır Can. Çocukların birden fazla kuşak ilgilenen da düşmez bir parlak, renkli bebek, eğirme veya dans.

Nasıl Roly-Poly eve do?

Roly-Poly kendi yumurtaları kağıt, karton veya bir top pinpon masasının olabilir üretirler.

yumurtadan Bardak oyuncak

Başlamadan önce, gerçek yumurta, küçük vida ve somun (ya da diğer ağırlık) üzerinde stok ve mum pişirmek gerekir. Yumurta içeriği döküldüğü ile küçük bir açıklıktır. Boş yumurta yıkanmalıdır.

Yumurtanın içinde mum yardımıyla sabitlenir ağırlık, dökülür. Yumurta deliğin üzerine düzenlenen yanan mum, damlayan Parafin mum. katılaşma balmumu oyuncak rulo ve dekore (ekli göz, burun, ağız veya sadece uygulanan desen) eklenmiştir.

Roly-Poly karton

kağıt ya da karton gerekli metal top, gazlı bez, makas ve yapıştırıcı yanı sıra bu tür bebek, imalatı için. üç ya da dört kez çapından daha değeri büyük - Yaprak uzunluğu sekiz kez top çapı ve genişliğe sahip olması gerekir. Eğer karton kullanırsanız, dört katına topun çapı, eşit bir tarafı ile kare için yeterlidir.

Kağıt veya kartondan yapıştırılmış "boru". Bakım "boru" ve topun iç duvarları arasındaki mesafe yaklaşık bir milimetre olduğunu alınmalıdır.

topa borunun yarısı üzerinden rulo, böylece (dışbükey olması gerekir) gazlı bez yapıştırılmış kenarlar. Sonra kurumaya ve komik kapsül hazır tutkal vermek gerekir.

Ping-pong topları Oyuncak

Algoritma (yapmak için bir delik yük konur ve parafine gömülür) yumurta ile aynıdır, sadece üst bilye kafası yapıştırılmıştır. Bu kağıt kesebilir.

gerçek bir dost çocuklar - sadeliği oyuncak Roly-Poly içinde parlak, renkli, parlak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.