Sanat ve EğlenceMüzik

Doğru gitarda torpil öğrenin

Eğer gitar çalmayı öğrenmek için başlarsanız, doğru torpil öğrenmek zorunda kalacaktır. Çok basit olması gerektiğini görünüyor, ama nedense pek gitaristler kendi müzik aletleri hakkında şikayet: "Gitar üzgün çok çabuk, sistem tutmaz" Bu durumda, ucuz aksesuar veya ucuz aracın tüm hata düşünürdüm. Ama donanım suçlu değil, sadece bilmesi gereken gitarda torpil nasıl düzgün.

en dizeleri farklı türleri vardır gerçeği ile başlayalım. Bunlar metal ve sentetik (naylon) gelir. İlk - takviyeli bir yapı elektrik gitarlar veya aletler için bir dizi (genellikle ankorların varlığı ile) olduğu. Tabii ki, onlar naylon daha yüksek sesle, ama bunları yüklemek için klasik gitar gerekli değildir. Bu baykuş aşağıdaki bile ucuz değil müzik aleti, zarar verebilir değil. Çekme metal şeritler sentetik (naylon) daha gerekir.

Ne zorluklar genellikle eğitimin başında gitarist karşı karşıyayız? Nasıl rulo dışarı kayma ve nasıl bir stand üzerinde düzeltmek için onları önlemek için böyle bir şekilde torpil için? en çekin hakkında ilk konuşalım naylon dizeleri. onlar daha iyi uyacak acemi gitaristlerinden için, onlar daha dayanıklı ve klasik gitarda monte edilmiştir. Ayrıca, böyle bir enstrüman parmaklarını oynadıktan sonra neredeyse zarar.

Bir standında bir dize bağlama ile başlamalıdır. Bir döngü içinde birkaç kez ucu geçirilerek bir düğüm ile deliğe sonuna itin ve emniyete gereklidir. Böylece, naylon dizeleri güvenli bir stand üzerinde sabitlenir ve kaymaz. Sonra, bu gerilimdir zorluk çekmeden, işlemin sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Şimdi sentetik (naylon) dize düzeltmek ve bir doğrama üzerine yara için. Bu operasyon da basittir. elini tutarak ona hafif bir gerginlik vermek sarma zaman eğer merdane üzerinde Sentetik dize kolayca sabittir. Kolkova mekanizmasındaki her dizesi için belirli bir yastık sağlar. Bu düzene uyarsak ederken, uçları rahatsız olmayacak gitar akort. öğrenme ve bir müzik aleti çalmaya Comfort önemlidir. Burada prensip ve tüm.

Şimdi (elektrikli gitarlar için) metal torpil nasıl bahsedelim. Dikkat gerçeği alınmalıdır metal dizeleri sentetik aksine olduklarını. Bunlar zor ve özel topları ucundaki mevcut güvence altına standı. Yani, bir döngü yapmak ve yok metal dizeleri bağlamak için düğümler atın edilir. işlem, aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

  • Her şeyden önce, daha önce kabul örneğinde olduğu gibi, metal dizeleri standına eklenmelidir. Sadece köprü karşılık gelen bir deliğe bunların her ucu iplik ve özel bir topu tarafından kilitlemek kadar yukarı çekin gerekiyor. Sıkma yeterli kuvvet ile gerçekleştirilir. Tombul top köprünün veya beşikte deliğine oturur sağlanmalıdır.
  • Köprü / baz metal gitar teli takılarak sonra baş gönderiliyor ve onun doğrama tekabül deliğe atlanır. sarma takip etmek amacıyla, dize biraz zayıflamış olması gerekir.
  • dönme yönünün aksi yönde kesme bükmektir.
  • döndürerek karşılık gelen düğme sarma çiviye yapılır. Bu durumda, dize serbest elle çekme biraz olmalıdır. Bu yara daha yoğun olmuştu ve kayma önleyici sağlamaktır.
  • o porozhke dize özel olarak tasarlanmış alanına yerleştirilir, bunun gerginliği doğrama kolu çevirerek devam ediyor.
  • Doğru gerilim Sonuçta gereksiz forseps ısırmaya yapılabilir.

Nasıl yukarıdaki işlemlerin tamamlanmasından sonra elindeki gücü kullanmaktan? Bu sizin müzik aleti doğru ayarı yapmak kalır. Yeni dizeleri ederken, özellikle sentetik, onlar bir süre üzülecek ve periyodik gitar ayarlamak zorunda kalacaktır. Daha sonra, normal.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.