Ev ve AileÇocuklar

Dişler kesim: Çocuklarda diş çıkarma belirtileri

Ağız bebekte ilk minik diş çok dokunaklı ve çok "yetişkin" görünüyor. Ebeveynler her zaman uykusuz gece öncesinde bu önemli etkinliğe bekliyoruz, çocuğun kaprisleri, sağlık yaptığı halde çoğu zaman bozulma - ateş, dışkı bozuklukları, öksürük, burun akıntısı. Ne Çocuklarda diş çıkarma belirtileri ve nasıl değil bu hastalıkla onları şaşırtmak için?

genel bakış

Normalde ilk dişler altı ile sekiz ay arası görünür, çoğu durumda, alt merkezi ön dişlerin bir çift. Daha sonra, iki üst merkezi diş, daha sonra iki alt tarafına oluklu ve iki yanal kesici en sürecinin tamamlanması. Böylece, yılın sekiz süt dişleri görünmelidir.

Ama bu ortalama istatistiki verileri. O kadar dişler görünmeye başladığını olur ve dört ayda ve bir bebek sadece birkaç diş ağzına yıllara göre olur. Kalıtım, gövde, bulaşıcı hastalıklar, gelişme bireysel özelliklerinden endokrin arka: süreç birçok faktör tarafından etkilenir, çünkü, çünkü zamanlama ve sıralama çok fazla endişe, gerekli değildir. Tabii ki, eğer çok erken (4 ay önce) veya (bir yıl sonra) çok geç, dişlerin görünümünü, bir çocuk doktoruna başvurmak ve varsa zamanında, ciddi ihlaller tespit etmek için bir araştırma yapmak gereklidir.

belirtileri diş çıkarma Çocuklarda

Sadece diş çıkarma belirten işaretler vardır:

  1. Dişeti redden, şişer, ağrılı hale gelir. İzlenen diş şeklinde.
  2. Özellikle yoğunlukla akmaya başlar hatta bebeğin boyun ve göğüs kızarıklık ve tahrişe yol açabilir Drooling.
  3. Çocuk sürekli onların diş etlerine çizilmeye ve aktif ısırma, ağız veya çene oyuncak çeker.

Bu doğal bir süreç değil, aynı zamanda ciddi hastalıkların varlığı sadece gösterebilir çocuklarda diş çıkarma belirtileri de bulunmaktadır sınır vardır.

  1. Çocuk zamanki gıda, bir kaşıkla yemek istiyorum özellikle tahıl ve sebze püreleri reddeder. Bu ise şişe ek emzirme veya karışımı gerektirir.
  2. Sıcaklık bazen 39 dereceye kadar yükselir.
  3. Uyku huzursuz, kısa, duyarlı hale gelir.
  4. ishal veya kabızlık: Sindirim bozuklukları vardır. Bazı durumlarda, her iki dönüşümlü oluyor.
  5. çocuk öksürmeye başlar, burun akıntısı başlayabilir.

vücut üzerinde çok ciddi bir yük, hangi nedeniyle bağışıklık sistemi önemli ölçüde zayıflar - Böyle belirtilerin ortaya çıkması diş çıkarma gerçeği kaynaklanmaktadır. Ama bu kısa süreli bir olgudur ve hiçbir ciddi hastalık varsa, yakında gelecek dişin ortaya çıktıktan sonra, geri oturacaktır.

Çocuklarda diş Tepki çok farklı olabilir, bu yüzden tüm değişiklikleri göz kulak ve herhangi sapmalar sadece bunun için tahsil edilecektir kalkma olabilir.

Çocuğun davranış diş çıkarma

Sabit kaşıntı, diş etlerinde ağrı bebek sinirli ve zorlu hale çünkü neredeyse her zaman çok davranış, değişiyor. O, nedensiz öfkeyle bağırmak kötü bir başlangıç ve huzursuz uyku, çok ağlamaklı sinir haline gelebilir. Orada ruh diye bir sorun, yani, yatıştırmaya yandan herhangi bir sınırlama olmaksızın, dikkati çocuğu almaya çalışıyoruz. Şu anda ekstra sabır üzerinde stok gerekir ve normale dönecektir şeyi yakında bebek tekrar sakin ve neşeli olacak.

Çocuğunuza yardımcı olmak için nasıl

Temel görevi - ağzında hoş olmayan bir his rahatlatmak için. Nedenle su içine doldurulmuş özel kauçuk veya lateks oyuncak, yardım etmek iyidir. Çocuk aktif olarak diş çıkarma sürecini kolaylaştıran onlara çiğneyecektir. Bu tür bir oyuncak analjezik etkisini arttırmak için önceden soğutulabilir.

Eğer parmak veya bir bez ile diş etleri masaj yapabilirsiniz. Flavorful karıştırma hafifçe ağız bebekte ağrılı alanları ovalayın. Eğer anestezik etkisi ile bu prosedür özel jeller tamamlarsanız, çocuk çok daha kolay olacaktır, bu sakin ve iyi bir ruh halinde gelecek.

Kendinize ciddi bir ateş veya ağrı kesiciler atamak gerekli değildir. Çocuklarda diş çıkarma belirtileri ciddi iseniz, o yetkin sağlık durumunu değerlendirmek ve uygun tedaviyi reçete böylece çirmiş emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.