ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Bulgar redüktörünü nasıl yağlayabilirim? Yararlı tavsiyeler, ustaların önerileri

Açı öğütücü (USM) basit bir Bulgar olarak anılacaktır. Bu araçla, sihirbazlar birçok işlemi gerçekleştirir. O, başka herhangi bir ekipman gibi tam hizmet gerektirir. Hareketli elemanların yağlanması gerekir. Bunun için özel araçlar kullanılır.

. Redüktör bolgarki'sini yağlamaktan çok daha fazla seçenek var. Deneyimli ustaların tavsiyeleri size en iyi yöntemi seçmenize yardımcı olacaktır. Bulgar uzun ve verimli çalışacaktır.

Yağlamanın rolü

Alet mekanizmasının imalatında sunulan elektrikli el aletlerinin imalatçıları, mobilya sürtünme parçaları için özel yağlama sağlarlar. Bu araçların bileşimi farklı olabilir. это или другая марка), необходимо заглянуть в инструкцию. Bu nedenle, Bulgar redüktörüne ("Devolt" nun ya da başka bir markanın) yağlanacağını merak eden talimatlara bakmak gerekiyor. Üretici, ekipmanın bakımında kullanılabilen formülasyonların varyantlarının net bir tanımını verebilir.

Ekipmanın çalışması gereken yüksek yüklerde ve yüksek ısıtma sıcaklıklarında, yağlayıcılar metal parçaların erken bozulmasını önler.

Özel parçalar, ovuşturan çiftlerden fazla ısıyı temizlemenize izin verir. Ayrıca, birçok üretici, antikorozif bir etki olarak araçlarının bu kadar önemli bir işlevini yerine getirmektedir. İşlemin karmaşıklığı, cihazın uzun süre çalıştırılmasını sağlamak için cihazın tam çalışmasını sağlar.

Teknik özellikler

прочих производителей), необходимо рассмотреть особенности этого инструмента. Bir Bulgar redüksiyere ("Interskol" veya diğer üreticilerin ürünleri ) ne yağlayacaklarını öğrenmek için bu aracın özelliklerini göz önüne almak gerekiyor. Bir yağlandırıcının sahip olması gereken teknik özellikleri etkiler.

Bulgar ana ve en yüklü düğüm azaltıcıdır. Belirli bir konfigürasyona sahip dişlilerden oluşur. Doğru yağlama sürtünme kuvvetini düşürebilir, hareketli parçaları ısıtabilir. Bunun için sarf malzemesinin viskozitesi 800 Pa * s'den fazla olmamalıdır. Düşme noktası en az 120 ° C olmalıdır. Nihai mukavemet 120 Pa'da önerilir. Bu, ajanın parçaların yüzeyleri üzerinde güçlü bir film oluşturmasını sağlar.

Yağlama doğal koşullardaki bileşenlerde çözünür olmalıdır. Çevreye ve insan sağlığına zarar vermemelidir. Kanıtlanmış tanınmış üreticilerin araçları uygun kalite belgelerine sahiptir, bu nedenle bunları araç bakımında kullanmak önerilir.

Gres eskimesinin belirtileri

, необходимо рассмотреть признаки устаревания смазки. Redüktörü bir Bulgarca düzgün şekilde nasıl yağlayacağınız ile ilgileniyorsanız, yaşlanan gres belirtilerini dikkate almanız gerekir. Usta, şanzımanı UWB'den ayırır ve içeriye göz kulak olursa, bileşimi değiştirmenin belirgin belirtilerini görebilir.

Ünite çalışırken yağlayıcı püskürtülür ve muhafazanın iç duvarlarında yoğun bir tabakaya yerleşir. Zamanla madde kurur. Bu durumda kümeler oluşur. Bu, gresin değiştirilmesi gerektiğini gösterir.

Sıcaklık arttıkça, yağlayıcı daha akışkan hale gelir. Redüktörün mekanizmasından akabilir. Sürtünmeyi önlemek için miktarı kontrol edilmelidir. Dişlilerin kalın bir yağlayıcı tabakası yoksa, şimdi değiştirme zamanı. Aksi takdirde, araç hızlı bir şekilde başarısız olur.

Yabancı yağlayıcılar

, необходимо рассмотреть ряд рекомендаций экспертов. Bulgarka'nın hangi yağ azaltıcıyı yağlayabileceğini belirlemek için bir takım uzman önerileri göz önüne almanız gerekir. Üreticinin ürettiği yağı seçmeniz gerektiğini savunuyorlar. Bu kompozisyonlar ucuz değildir. Bununla birlikte, kulakların uzun süre çalıştırılmasını sağlayan dengeli katkı maddeleri grubuna sahiptirler. Ekipmanın kullanıcısı aracın bakımını yapmak için diğer yağlayıcılar satın aldıysa, garanti ekipman için geçerli olmayabilir.

Bununla birlikte, arzu edilirse, benzer ürünler için üreticinin önerilen bileşimlerini değiştirebilirsiniz. USM'nin yabancı modelleri için, Bulgar üreticisi tarafından kullanılanlara benzer katkı maddeleri içeren araçlar oldukça uygundur.

Yağlayıcıda molibden varsa, MoS2 etiketli bir bileşim satın almak gerekir. İkinci viskozite sınıfındaki sarf malzemeleriyle hizmet verilen Bulgarlar için NLGI2 bileşimi uygundur. ISO standardı ISOL-XBCHB 2 işaretli yağlayıcılara karşılık gelir.Eğer ürün Alman DIN kalite standartlarına göre üretilmişse, yeni yağ işaretleme DIN 51825-KPF 2 K-20'yi içermelidir.

Ev tipi yağlayıcılar

отечественного производства, необходимо уделить внимание составам местного изготовления. Yerli bir Bulgar üreticisinin indirgeyicisini nasıl yağlayacağını göz önünde bulundurarak, yerel üretimin kompozisyonlarına dikkat etmek gerekiyor. Günümüzde Rus şirketleri çok çeşitli araçlar sunuyor. Onlar makul bir fiyat ile ayırt edilirler.

USM'nin redüksiyon dişlisini yağlamak için modern ev malzemeleri yüksek kalite ile karakterize edilir. Yüksek yabancı standartları karşılıyorlar. Bunlar sadece Bulgarlarda değil, aynı zamanda diğer elektrikli aletler türlerinde de kullanılmaktadır.

Nanotech Metal Plak Elektra'nın tesisleri özellikle popüler. Bununla birlikte, indirgeyici de dahil olmak üzere, Bulgar herhangi bir düğüm için diğer çeşit porsiyon bileşikleri mevcut.

Uzmanların Tavsiyeleri

. Deneyimli uzmanlar tavsiyede bulunursa, Bulgar indirgeyicisini daha iyi yağlayabilir . Aracı marka yağlama ile servis edemiyorsanız, farklı bir kompozisyon seçebilirsiniz. Ülkemizde ikinci en popüler olanı CV eklemleri için yağlayıcıdır. Genellikle yerli üretim araçları için kullanılır. Bazı ustalar CV eklemleri ve yabancı USM'ler için yağlayıcıyı seçerler. Bununla birlikte, orjinal kompozisyonların kalitesi çok daha yüksek olacaktır.

Daha da kötüsü, eğer ustanın litol veya katıol gibi bileşimleri tercih etmesi durumunda. Bu evrensel bir araçtır. Bulgarların redüktör sistemine niteliksel olarak hizmet etme yeteneğine sahip değildirler. Kullanıldıklarında, cihazın işi tamamlanamaz. Operasyonun başında, fark görünmez olacak. Ancak zamanla birimin çalışmasında ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, deneyimli ustalar dişli kutusunun yağlamadan tasarruf etmelerini önermezler. Orijinal veya diğer yüksek kaliteli ürünleri satın alma maliyeti, ekipmanın uzun bir çalışma periyodundan ötürü öder.

Gres değiştirmeye hazırlanıyor

, необходимо вникнуть в процесс нанесения нового состава на элементы механизма. Seçenekleri inceledikten sonra , indirgeyici bolgarki'yi atadıktan sonra, mekanizmanın öğelerine yeni bir kompozisyon uygulama sürecini araştırmanız gerekir. Bu prosedür, elektrikli el aleti için üreticinin bakım planına göre yapılır. Ayrıca şanzıman veya döner yatak parçalarını değiştirirken bunu yapmak gereklidir.

Egzersiz kirli bir renge sahip olacak. Bunun nedeni metal ve toz parçacıklarına girmesidir. Dişli kutusunun yağlanması öncesinde, eski yağın makine yüzeylerinden uzaklaştırılması gereklidir. Egzersiz tamamen kaldırılır.

Bu işlemi gerçekleştirmek için motoru temizleme araçları uygundur. Ayrıca gazyağı veya benzini de kullanabilirsiniz. Bu araçların yardımı ile, eski yağın izleri tüm parçaların yüzeylerinden tamamen çıkarılır. İşlemden sonra redüktör iyice kurutulmalıdır. Ancak bundan sonra yakıt ikmali yapmaya başlayabilirsiniz.

Şanzıman Bakımı

а также подготовив к этому процессу механизм, можно приступать к обслуживанию инструмента. Bulgar redüktörünü nasıl yağlayacaklarını seçtikten ve aynı zamanda bu işleme yönelik bir mekanizma hazırladıktan sonra aletin bakımını başlatmak mümkündür. Ürün iyice karıştırılmalıdır. Redüktör parçasına ince bir tabaka uygulanır. Rulmanlarda, kütle paketleme ile uygulanır.

Cihaz bir tüp içinde paketlenmişse, boynu yan taraftaki yatak ayırıcıya yapıştırılır. Kompozisyon öbür tarafta görünene kadar dökülür. Dişli dişlilerin dişlerini kaplaması için çok fazla yağlayıcıyla doludur. Surplus, Bulgar çalışması boyunca akacak. Yağlama eksikliği, mekanizma içerisinde artan ısıtma ve sürtünmeye yol açar.

Uzmanlar, bu tür bir maddenin redüktör mahfazasının alanının neredeyse yarısını kaplayacak şekilde atılmasını önermektedirler. Bu durumda, aracın işi doğru olacaktır. Üretici, işletme talimatlarında bu işlemi gerçekleştirmenin nüanslarını belirtebilir. EWM'ye hizmet sürecinde de dikkate alınmalıdır.

kontrol

, следует рассмотреть процедуру контроля правильности обслуживания инструмента. Bir Bulgar gazının indirgeyicisini yağlayacak olanı okuduktan sonra bakım araçlarının doğruluğunu denetleme prosedürünü düşünmelisiniz. UWB toplanmalı ve şebekeye dahil edilmelidir. Motoru çalıştırırken dişli kutusunun yağla doldurma kalitesi değerlendirilir. Bunu yapmak için Bulgar kısa bir süre boşta kaldı.

Şanzıman testten sonra ısınmaya başlıyorsa ve contalardan yağlama belirtileri varsa, mekanizmada çok fazla madde var demektir. Aleti şebekeden ayırdıktan sonra şanzıman kapağını açmanız gereklidir. Duvarlarda fazla yağ var. Ekipmanın boşluğundan çıkarılırlar.

Test modunda yabancı gürültüler varsa, yağlayıcı yeterince içeri sokulmamıştır. Bu durumda, alet söküldü ve redüktöre ek bir miktar formülasyon eklendi. Sonra işlemi tekrarlayın. Her şey düzeldiyse, alet normal şekilde kullanılabilir.

а также процедуру этого процесса, каждый мастер без проблем сможет обслужить свою технику самостоятельно. Bir Bulgar gazının indirgeyicisini nasıl yağlayacağını ve aynı zamanda bu prosedürün prosedürünü düşündükten sonra, her usta kendi ekipmanını kendi başına sorunsuzca çalıştıracaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.