Yayınlar ve yazma makaleleriHiciv

Broşür nedir? türün Özellikleri

Bugün kelime "broşür" bahsediyorlar. Onun önemi aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Biz sanatsal ve gazetecilik çalışmalarının çeşitleri bahsediyoruz. Genellikle mevcut siyasi sistem veya bireysel partilere karşı yöneliktir.

Özgünlük

Broşürü - genellikle belli bir sosyal gruba, parti, hükümet ile tezat bir tür. Böyle çalışmalar genelde toplumun bireysel elemanlarının ortaya. broşür benzer kurguyla anlam ve yazardan çok farklı değil birçok durumda, yazarına vardır. İlk girişimleri tek bir insan figürü göstermek ve ikinci bir karakteri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu türü karakterize eden negatif odak, inkar, pozlama, alay, literatür satirik türleri ile yaptığı akrabalık yanına ayarlayın. İşte tartışmalara ve ironi bulunur.

gerçekliğin yansıması

tam broşür, onun belirli bir kişi ve bazı gerçekler ifade ettiğini hatırlamak gerektiğini anlamak için. Bu buluş atılır. Bu eserlerin yazarı Sanat tarzı hiciv karmaşık özelliklerini, hem de abartı çeşitli ve hatta ironi olduğunu. Yani, sadece soruyu cevaplamak için tek bir tanım içine sonuna kadar ve aynı zamanda deneyelim, bir kitapçık budur. Biz hiciv için bir dizi özellik yakın bir politik doymuş, başta kurgu başlıkları bahsediyoruz.

Broşürü literatürde de mevcut olabilir. farazi bir arsa getirilmesi bahsediyoruz Bu durumda belirli bir kişiye, davranış veya aslına uygun açıklamanın portreler karakteristik bir karakter çalışır. Broşürü oranı ve literatür manifoldu. Bu tarihsel koşullar tarafından belirlenir. Böylece, bir broşür ilişki literatürü ve gazetecilik sağlar. Onların karşılıklı geçişler belli tarihsel koşullarda ortaya çıkar.

öykü

biz gerçeği hakkında konuşursak böyle bir broşür, kelime XIV yüzyılda kökenli olduğu unutulmamalıdır ki. Başlangıçta kapaksız kitapçığı neperepletonnuyu çağırdı. Bir tür olarak, bu fenomen Reformasyon döneminde geliştirmiştir. İçsel broşür özellikler - polemik odaklama, güncelliği, önyargı - konuşmalar, diatribes ve sövgü de eski zamanlarda oluşmuştur. daha ayrıntılı olarak bu olayları hakkında konuşalım.

Diatribe - bir tür antik edebiyatının III'de Kinik filozoflar tarafından yaratıldı. MÖ. e. Biz felsefi ağırlıklı olarak ahlaki temalar üzerine bir röportaj bahsediyoruz. Bu hayali bir rakip ile yürütülmüştür sert bir polemik, ve kişisel nitelikteki keskin saldırıları dahil. Tür hiciv sonradan Hıristiyan mesajının geleceğe zemin yatıyordu.

vakıf

toplumun temel temellerini ve değerleri inkar Yaratıcılık Kinikler, belirgin bir hiciv imalar olmuştur. adı Godard Cynic Menippus yarattığı literatürde tür. Bu yazarın Felsefi-satirik diyaloglar fantastik bir hikaye çerçeveli. Bu yaklaşım dahiyane kostik ve insan zayıflığı ve düşünce okulları alay izin verdi. Menippus korunmuş henüz bu güne kadar çalışır. Ancak, rol modelleri ve bu çalışmalara atıflar çoktur. Menippean hiciv oluşturulan yazarlar Mark Terentsy Varro ve Lucian.

Edebi hiciv ve broşür ve gazetecilik dalını daha çıktı. Roma'da, suçlayıcı bir başlangıç invective kendini gösterdi - maligned kişiyi. Bu fenomenin Edebi formları çeşitlidir: polemik konuşma ve yazıları, özdeyişler. invective siyasi bileşeni belli bir kişi adı-çağıran bir karakteri vardır. Bu yazarlık Sallustius deneme "Çiçero karşı Invective" dir. Bu çalışma mahkemede yasadışı faaliyetleri lider, bu adam orada olarak aile babası, siyasetçi, bozuk savunucusu ahlaki yok etmeye çalışır.

Çiçero az hakaret ve sert invective söyledi. Bu tarz Roma topraklarında siyasi mücadelenin yaygın biçimi haline gelmiştir. Cicero Clodius karşı sövme yayınladı. Bu ve benzeri yaratıklar da bizim tarafımızdan tarif türün ortaya çıkması temeli idi.

Şimdi ne broşür biliyoruz. Bu bilginin yararlı olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.