Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Bergholz Olga Fedorovna: ozgecmisi (kısa)

Adı Olgi Berggolts bizim büyük ülkenin, özellikle St. Petersburg her vatandaşı bilir. Sonuçta, bu sadece bir Rus şair değil, o Leningrad kuşatması yaşayan bir sembolüdür. Çok Bu güçlü bir kadın geçmesi gerekiyordu. Onun kısa biyografi makalesinde ele alınacaktır.

Çocukluk ve ergenlik

Bergholz Olga Fedorovna St. Petersburg 1910 sonlarında ilkbahar doğmuş. Babası bir cerrah Fedor Hristoforovich oldu. Olga da bir kız kardeşi Mary vardı. Petrograd'da huzursuzluk olmadığı için Bergholz ait devriminden sonra, aile, Uglich taşındı. Ailenin babası mücadelede yer aldı. Birlikte onun kızı ile Meryem timofeevna Epifani eski bir manastırda yaşayan iki yıldan fazla. Hatta yaşlılık Olga sıcaklık o günleri ve onlar savaştan babasının dönüşü sonrasında geri Petrograd'da ayrıldığı ile endişe hatırlattı.

Bergholz Neva kapının kenarı üzerine yaşadı. 1926 yılında Olga ticaret okulu bitirdi. Bir yıl önce, edebi dernek birinde Boris Kornilov, şair ve gelecekteki kocası araya geldi. Birlikte onunla, o Sanat Tarihi Enstitüsü'nde okudu.

Bu Kornilov, şairin sert hayatın trajedilerinden biri ile ilişkilidir. kızı Irina birkaç ay çift doğdu aracılığıyla 1928 yılında onlar evlendiler. kız kalp hastalığından sekiz yıl yaşında öldü. Şubat 1938 Boris kendini uydurma suçlamalarla vurdu.

1930

1930 yılından bu yana, o Leningrad Üniversitesi Filoloji okudu. Ben gazete "Emek Gücü" çalışan, yaz ve sonbahar kısmını geçirdiği Vladikavkaz, uygulamasına gitti.

Aynı yıl o B. Kornilov boşandı ve Nikolay evli Molchanov. Olga Bergholz, biyografi trajik olaylarla dolu ve ikinci kocasına yok edilmedi. O açlıktan Leningrad 1942 yılında öldü.

Mezun olduktan sonra, dağıtım o gazete "Sovyet step" muhabir çalıştı Kazakistan, gider. 1934 yılına kadar Leningrad döndükten sonra o gazetenin "Electrosila" çalıştı.

1932 yılında Olga ve Nicholas bir kızı Maya vardı, ama trajik annelik olduğu ortaya çıktı. bebek bir yıl sonra öldü.

1934 yılında şair birkaç kez sınırdışı ve sonra restore Yazarlar Birliği, itiraf etmişti.

Aralık 1938 yılında Berggolts Olga halkının düşmanlarıyla bağlantılı olmakla suçlamasıyla tutuklandı. Tutuklandığı sırada hamile olduğunu. Ama bu işkence yapmak için onu eziyetçileri durmadı. Cezaevi hastanede tüm dayak şair sonra ölü bir çocuk doğurdu.

Altı ay onun tutuklanmasının ardından, o rehabilite tamamen serbest bırakıldı.

Dünya Savaşı sırasında

1940 yılında SBKP'yi (b) girdi. Savaşın başlangıcında haberi Leningrad'da Olga bulundu. O hemen Yazarlar Birliği şubesine gitti ve yardım teklif etti. Ketlinskaya V., daire başkanı, radyoda Berggolts Olgu gönderdi. Kuşatma ruhunu kazanan Leningradites muhafaza şairin sessiz sesi boyunca, onun şiirleri ümit vericidir.

Bu dayanıklılık Bergholz ablukanın Özet olarak. Kasım 1941 yılında bir araya kocası tahliyesi için kötü hazırlanmış olan ancak Molchanov ve Olga vatandaşların kaderi paylaşmaya karar öldü birlikte, Leningrad'da kalmıştır. Burada onu en iyi eserlerinin doğmuştur. "Leningrad şiir" Olgi Berggolts cesur şehrin savunucularına ve komşuları için adanmış.

Geç 1942 yılında Moskova'yı ziyaret edebildi. O günlerde, şair umutsuzca memleketine hakkında cevapsız ve ruh geri istedi. sıcak yemek, banyo ve diğer şeylerin şeklinde hiçbir iyilik bunu durduramadım.

Bu Bergholz 1943 hakkında iyi haber Leningrad Olga Fedorovna söyledi ablukayı kırma.

1942 yazında, şair alınan "Leningrad Savunma İçin" madalyası. Savaştan sonra, onun kelimeleri granit döşeme anıt mezara üzerinde oyulmuş edildi: "... kimse unutulur ve hiçbir şey unutulur"

Hayatının son yıllarını

1949 yılında üçüncü kez evlendi. Olga seçecek George Makogonenko, edebiyat eleştirmeni oldu. Savaştan sonra, şair, çok çalıştı bir iş gezisi gitti. Sivastopol gezisi Sonra "Sadakat" trajedisini yazdı.

1951 yılında Berggolts Olga SSCB Devlet Ödülü verildi. Acı ayetler I.V. Stalina ölümü bir araya geldi.

1962 yılında Makogonenko boşandı. Hayatının son yıllarını, aslında, yalnız olmuştur. Yakın ona her şeyi ve her zaman yardım eden tek kız kardeşi Maria idi.

ölüm

Ölüm, 1975 13 Kasım şair geçti. Bergholz 65 yıl yaşında öldü.

Gömülü oldu , Volkov mezarlık başlangıçta tabut Piskarevskoe için alınması planlanmaktadır rağmen. Birçok sakinleri ölüm ilanı sadece defin gününde gazetesinde basılmış gibi, sevgili şair veda çalışmadı.

bu kadar çok kötülük Bergholz neden çünkü yetkililer, birçok insan, mezarı konuşmaların korkar oldu emin yaptı. Sonuç olarak, biz ne istediğini elde ettik. Olga alçaklık ve yazar ve şairlerin sabit ihbarları ayağa kalkamadım bir konuşma E. Serebrovskaya. Granin, Bergholz için veda günü hatırlayarak, sadece öfke onun iftiralarını var yerine üzüntü ve şairin minnettar bellek, korkakça cenaze olduğunu söyledi.

oluşturma

İlk şiirsel eser 1925 yılında yayınlanmıştır. Başlangıçta, Olga Bergholz, biyografi o kendisini çocuk şair konumlandırılmış oldukça trajiktir. O Chukovsky övgü aldı.

Savaş yıl hayatında her şeyi değiştirdi. Yani kendini buldu ve sağ kariyerinde gittiğinde bu. Olga Bergholz, umut ve inanç verdi savaş hakkında şiirler, yenilmezlik sembolü haline gelmiştir.

Onu en iyi eserleri arasında "Şubat Günlüğü", "Leningrad şiir", "Daily Star". şairin ölümünden sonra büyük bir değere sahip ve mutlu ve acılı anılarını bir çok mağaza günlükleri, yayınlandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.