Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

"Kibarlık Budalası" Moliere. KISA oyun içeriği

Yani, bizim gündemde Moliere üzerinde. "Kibarlık Budalası" - Gerçek ve tamamen anekdot durumda dayalı yazar tarafından yazılmış bir kitap. Louis XIV sarayında oldu Türk Büyükelçisi, fark kadar dikkatsiz oldu hükümdar daha bir at kral daha taşlar söyledi. Birkaç gün suçlu ev hapsinde idi. Sonra eve gönderildiği ve yarda Türkiye'de geçen töreni bir parodi düzenledi içinde, geri Porte alır.

"Kibarlık Budalası" Moliere. 1 adımların özeti

Öğretmenler müzik ve dans Mösyö Jourdain bekliyor. O önemli bir kişinin onuruna bir akşam yemeği süslemek için her ikisi de denir. Jourdain ustaları gibi olmaya karar verdi. Öğretmenler gibi ve ödeme ve tedavinin bir ev sahibi, ama onlar lezzet yoksun olduğuna inanıyoruz. Bir süredir her şeyi yanı sıra soyluları yapmaya çalışır. Hane ayrıca dolayı mutlaka bir soylu olmak isteyen Anderson rahatsızlık birçok yaşıyoruz. O asil evlerde, olmak için kendisine bir bornoz ve üniforma görevlileri sipariş eder. Jourdain de dans ve müzik okumaya karar verdi.

"Kibarlık Budalası" Moliere. 2 eylemin Özeti

Öğretmenler kavga: Herkes sadece kendi yardımıyla Jourdain hedefe ulaşacağını kanıtlamak istiyor. Perişan felsefesi öğretmen ders başlar. Bunlar mantık ve etik ertelemek ve imla gitmeye karar verirler. Jourdain bir bayana bir aşk not yazmak istedi. Kırk yıllarında şiir vardır ve nesir olduğunu öğrenmek için sürpriz oldu. Bay Terzi, yeni bir takım elbise getiriyor. son moda, tabii ki, dikmiştim. Jourdain terzi kendi maddeden kıyafet yapılmış belirtiyor. Ama çırak olarak bu cömertlik Sn uyum bile ucuna kadar, onun önünde "yaymak".

"Kibarlık Budalası" Moliere. Üçüncü harekete Özeti

Yeni kıyafet onu hizmetçi Nicole güldürüyor. Jourdain ama yine şehrin içinden içinde yürümek için sabırsızlanıyorum. Eşi, kocasının kaprislerine hoşnut değildir. O öğretmenler üzerinde gereksiz harcamaları dikkate alır, sadece nakit inek, bildiğimiz biçimiyle, asiller ile arkadaşlığını proc göremez. Jourdain ama dinlemiyor. Dahası, o Dorant Kont getirdi ile Marquis Dorimenu aşık gizlice oldu. Bir elmas ve bale ve havai fişek ve akşam yemeği Ve - Onun için bütün. Bayan Jourdain kız kardeşine ziyareti gittiğinizde, o Marquis de almayı planlıyor. Nicole şey ve elle metresi kulak misafiri. Kafasını Lucille kızı tarafından işgal edildi çünkü o, hiçbir şey fark etmedi. O onu evlenmeyi kabul söylemek Nicole Kleont gönderir. onun kulu aşık olduğunu ve hatta onların düğün aynı gün düzenlenecek umuyor olarak hizmetçi, yavaş değil. Jourdain bir beyefendi değil Kleont olarak, kızının evliliği razı gelmez. Eşi, kocası uyarı, daha sonra da sitem Lucille ve asil değil aslında haline fakir soylu daha zengin ve dürüst-in-law seçmek daha iyi olduğunu söylüyor. Ama Jourdain neredeyse imkansız ikna etmek. Sonra Kovjel onunla dalga sunuyor.

"Kibarlık Budalası" Moliere. 4 eylemin Özeti

Jourdain tarafından Dorimena ve Dorant gelir. Marquis aşık kendinizi sayın ve bütün hediyeler, lüks resepsiyonlar kendine bağladı. Bu yüzden "arkadaş" bile onun duygu ve Bugünü hakkında bayan ipucu toplumda uygunsuz olduğunu öğretir. Aniden Madam Jourdain döndü. Şimdi nerede Parayı kocasını anlar. O, onun Jourdan liderlik ettiğini Dorant suçluyor. Earl o harcamış hepsi söylüyor. Hakaret Dorimena bırakır. Birkaç küfür etmeye devam etti. Bu noktada bir hizmetçi Kleont kılığında Kovjel, geliyor. Babası Jourdain eski bir arkadaşınla görünüyor ve o bir beyefendi olduğunu söyledi. Tabi bu kancaya esnaf yakalandı. O acele bir kalıtsal asilzade ve tüm haberleri duyurmak için gerçeği memnun edilir. Buna ek olarak, oğul-in-Jourdain Türkiye'nin Sultan'ın oğlu olmak istiyor bulunmuştur. Sadece bu son gün beyefendi "mamamushi" yapılmalıdır. değil önümüzdeki töreni ve inatçı kızı Jourdain endişe. Orada Türkler gibi giyinmiş aktörler ve o Kleont. Bazı anlamsız konuşan, ancak esnaf karıştırılmaz. isteği üzerine Dorant kurada Kovjel.

Moliere "Kibarlık Budalası". 5 eylemin Özeti

Dorant Dorimenu Jourdain eğlenceli gözlük görmek için evin davet eder. Marquis sadece israf durdurmak için, Kont evlenmeye karar verir. Kleont bir Türk kılığında gelir. Lucille favori olarak onu tanır ve evliliğe onay verir. Sadece Bayan Jourdain karşı çıkıyor. Tüm onun işaretleri hizmet, ancak onları fark etmek zor değil. Sonra Kovjel Kenara çekip alır ve açıkça tüm kurulum söylüyor. Bir noter gönderdi. Jourdain bir eş Kovjel (tercüman) hizmetçi Nicole verir. Marquis ve Earl aynı noter hizmetlerini kullanmak için gidiyoruz. Hepinize bale izlerken, onu bekliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.