SağlıkMüstahzarlar

Neroli, sağlık ve güzellik için faydaları

en neroli yağı hakkında bugün konuşalım. Biz eskisi gibi petrol alışılmadık ismi, herhangi bir bitki ya da ağaca bağlı değildir. Kontes Neroli - Efsaneye göre, portakal çiçeği esansı Anna Maria, İtalyan prenses onuruna adını aldı. O sadece onlara şeyleri koku verici ve düzenli neroli yağı ile banyo yaparken, bu yağ sevilen ve yerine parfümün kullanılır. çiçek aroma kokulu, bu imreniyordu erkek ve kadınların dikkatini çekti.

Bu yağ, buhar damıtma yöntemi yaprakları hazırlanmaktadır portakal ağacı. Eğer tereyağı 800 gram üretmek için yaprakları bir ton toplamak gerekiyor! Bu nedenle, portakal çiçeği esansı esans oldukça pahalıdır. İtalya, Fransa, Portekiz ve Fas bunu üretin.

Bileşim çiçek yağı

- camphene, pinen, osimen, nerol, geraniol, dipenten, farnezol, linalol, öjenol, nerolidol, jasmon, terpenler, azot bileşikleri, organik alkoller, esterler: Aşağıdaki bileşenler uçucu yağlardan oluşan bulunmuştur.

Yağ acı-tatlı çiçek kokusu vardır. Çünkü sofistike ve bu koku arıtma, yüksek sınıf parfüm üretiminde kullanılır. Buna ek olarak, tedavi ve önleme amaçlı da neroli yağı kullanın.

neroli yağı kullanımı

Bu ürün, etkin herpes ve influenza ile birlikte kullanılan bir tonik ve antiviral özelliklere sahiptir. Ayrıca, yağ da antispazmodik ve antikonvülzan işlemler vardır.

Bu enzim eksikliği ortadan kaldırmak, sindirim sisteminin işleyişini düzenler ve boşaltım sisteminin normal süreçlere yol açar. Yağ dekonjestan ve diüretik olarak kabul edilir.

Buna ek olarak, bu sinir sistemi üzerinde iyi bir sakinleştirici, yararlı etkiler ve gerilimi hafifletir. Bu mükemmel uykusuzluk için ilaç, dahil Depresif eyaletleri. Yağ aynı zamanda baş ağrısı, baş dönmesi, nevralji, yardımcı olur nevroz, isteri, korku ve diğer sinir ve ruhsal bozuklukların huzur duygusu verir.

aritmiler vücudun tonunu veren kan dolaşımını uyararak iyileştirici, koroner kan akımını güçlendirmek, kalp hızını azaltarak kardiyovasküler sistem üzerinde iyi pozlama ve çiçek yağı. Buna ek olarak, bu güçlü anti-sklerotik maddedir.

Bu yağ, diğer şeyler arasında, bağırsakları yatıştırmaya yeteneğine sahip, aynı zamanda iyi bir spazm olduğu, ishal ve kolit ile yardımcı olur. bir yağ olarak kullanımı ve sindirim ya da antiflatulent uyarıcı olabilir.

neroli esansiyel yağın genital bölgede bir afrodizyak olarak kabul edilir, güçlü bir cinsel uyarıcı olarak, duygusal depresyon kaldırmak iktidarsızlık ve soğukluk başa, kurtarılmış olur.

o endokrin sistemin işleyişini normale ve düzeltilmiş PMS, ağrılı adet görme ve adet düzensizliği hafifletmek çünkü yağ, O kadınlar için çok faydalı olacaktır. Yatıştırıcı ve hafif analjezik etkisi var ve menopoz olacaktır.

Bu kayda değer bir antiseptik olarak kabul edilir olarak çiçek yağı genellikle koruyucu bir dış madde olarak kozmetikte kullanılır edilir. Ve bu tahriş olmuş cildi yardımcı olur, iyi yumuşar ve, kırışıklıkları alışılmadık çiçek kokusu veren cildi gençleştirir. Bu durum, özellikle kuru, yaşlanması için kullanışlı yağı, hassas cilt.

Bu yağ kullanarak ortadan kaldırılabilir örümcek damarlar, çatlakları ve ipliksi damar ve çatlaklar iyileşir. Tedaviye verim becerikli kullanımı, egzama, akne ve herpes gibi hatta böyle karmaşık olayların bulunmaktadır.

şey yağı cilt hücrelerinin yenilenmesini ve genç ve sağlıklı hücrelerin hızlı büyümesini etkileyebilir olmasıdır. Bu nedenle, bu yağ cilt için ve saç ve tırnaklar için yararlıdır. Neroli, hücreleri besler çivi gücünü ve saçın esnekliğini veren. Onun dezenfektan etkisi çivi ve çapaklar etrafında kafa derisi ve kepek, iltihap pullanma kurtulmak için yardımcı olacaktır. Bu neroli yağı ile harmanlayarak dikkate alınmalıdır turuncu, petrol bergamot, styrax, yasemin, kişniş, ylang-ylang, lavanta, kireç, limon, palmarosa, sandal ağacı, sardunya, petit-Grein, biberiye yükseldi.

Yağı Kullanım Yöntemleri

stres altında yalnızca bir bezin üzerine yağ bırakın ve teneffüs edebilir.

banyo kap 7 eklenir. (Krem, süt, tuz veya bal ilavesi ile) yağlar. banyo zamanı yavaş yavaş 5 dakikaya yükseltilir. Yarım saat kadar.

masaj ve 5-7 kapak ile karıştırılmış 10 gr tereyağı baz sürtünme için. neroli. Bu dolaşım, sindirim, solunum, kaslar, bağ dokusu ve sinir ve vücudun genel durumunun iltihap için yararlıdır.

paketleri üzerinde 5-7 kapağı gerektirir. ve 100 g su. Bu çözelti b / c, bir anti-inflamatuar, dekonjestan, analjezik ve spazmolitik etkiler sağlamak için doku ve hasta vücudunda deri bölgesine uygulanır ıslatılmış.

İçinde bal ile karıştırılarak, yağ 3 damla tükettiler.

1-2 Saç bakım tarağı damla her yöne saçını tara, düşer.

hafifçe parmaklarını ovuşturarak, damla tırnak yatağı damlayan damlasına çiviyi güçlendirmek.

4 Cap: özellikle aşağıdaki kompozisyona sahip 35, kullanışlı banyo sonrası kadınlar için kadın sağlığı için. neroli yağı, Şekil 2 de kapak. bergamot yağı ve nane yağı, 3 kapak. sandal ağacı yağı. Yağlar, karıştırılmış, su içine döküldü ve 37-38 derece, su, bir saat bir banyo için. Banyo büyük ölçüde duygusallık geliştirmek ve cilt için mükemmel bir tonik olarak görev yapacak, endokrin arka plan normalleştirmek için yardımcı olacaktır.

Tüm huzursuz uyku 1-2 kapağı. Nemli bir bez üzerine damlayan yağ, yatağın yanında veya pilde yatıyordu.

neroli yağı kullanımında kontrendikasyonlar

Bu yağ rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. milimetrik bir sakinleştirici olarak hareket edebilir nedenle, net bir kafa reaksiyon hızını ve konsantrasyon gerekiyor durumlarda, bu yağın kullanımı ile tutun.

Gebelik Bu aracı kullanma konusunda çok dikkatli olmalı edin. Özellikle gebeliğin ilk üç yağ kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

kanser için kemoterapi geçti insanlara bu yağı kullanmaya tavsiye etmiyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.