SağlıkHastalıklar ve Koşullar

İşlemden sonra kontrendikasyonlar ve bakım: Kaldırma lazer çocuklar ve erişkinlerde hemanjiomlar

Hemanjiomu - kırmızı nokta, dışbükey veya düzdür ve büyümek ya kendi başlarına geçebilir. Çoğu zaman, bu tümör çocuklarda görülür. Her ne kadar yetişkin ondan muzdarip olabilir. Bugün hemanjiyom lazer ile ayrılmış ve o ondan kurtulmak için gerekli öğrenirler. Ve kendileri tümörün ortadan kaldırılması bu yöntem hakkında ne düşündüklerini hastalar bulmak.

Görünüm eğitimi

Hemanjiomu kıpkırmızıya veya mor lekeler düzensiz şekildir. Bu tür tümörler, tekil hem de çoğul olabilir. Bunlar ağız ve anüs bölgesi de dahil olmak üzere, vücutta herhangi bir yerde bulunabilir. Birçok sorun yüzünde bulunan hemanjiomları vardır. Onlar artık aileleri ile bile iletişim, kendi içine çeker, psikolojik rahatsızlık var böyle bir noktaya bir adam sıklıkla çünkü bu hastaların başkaları tarafından diğerlerinden ayrı tutulur, çirkinim. Ama bunu bir hemanjiom anlamak gerekir - bu sadece kozmetik bir sorun değil. Bu tümör, örneğin, iç organları bozmak için bitişik dokuya filizlenme için, tahmin edilemeyecek davranabilirler. Nedenle bu yüzünde bulunan, özellikle bundan kurtulmak için çok önemlidir.

prosedür özü,

Kaldırma hemanjiomlar lazer huylu oluşumu üzerinde özel efektler cihazından geçer. Belirli bir dalga boyundaki ışınları hemoglobin tarafından emilir. Lazer enerjisi eritrosit ve damar duvarlarının ısınmasına neden olur. Sonuç olarak, gemi yapıştırılır ve tümörün komple erimesi ile sonuçlanan işlevi için son. Ancak bu uzun bir süreç olduğunu ve eğitime çeşitli tedaviler tamamen eriyen alacaktır.

Sağlıklı gemilerin bu manipülasyon sırasında, çevredeki doku zarar görmez. derinin bütünlüğünü dokusu değiştirilmez, kırık değildir. Küçük gemiler tamamen kaldırıldı, ve boyut olarak büyük düşüş, hem de discolor anlaşılırsa.

tümörlerin kökeni

Şimdiye kadar, tıp açıkça hemanjiyom olarak bu tümörün etyolojisi isim olamaz. Kanserin nedenleri cenin gelişimi ile ilişkili bazı insanlar. Hatta bazı doktorlar ilk üç aylık dönemde hamile bir kadın SARS üzerinde hasta olsaydı, bebek hemanjiomlarla doğmuş olabileceğini öne sürmektedir. Mol, fetal damar sistemi oluşturulur 1-üç aylık olan ve bir arıza oluştuğunda, tüm vücutta meydana gelir. Bazı gibi sorun kalıtsal olduğuna inanıyoruz eğilimindedir.

Kontrendikasyonlar

Çıkarma hemanjiomlar lazer aşağıdaki durumlarda gerçekleştirilebilir edilemez:

- ciltte güçlü güneş yanığına edin.

- zaman endokrin patolojiler.

- cildin duyarlılığını artırmak ilaçların kullanımı sırasında.

Hamile kadınlar veya emziren anneler için bir hemanjiom kaldırmak istiyorsanız, o zaman bu sorun bireysel olarak çözüldü.

yenidoğanlarda Hemanjiyom: Lazerle kaldırma. kurtulmak, ya da değil almak için emin olun?

Bazen anneler oluşumu bebeklerin vücudunda bulmak. Bebeklerde Hemanjiomu - her zaman köklü tedavi tedbirleri gerektirmeyen bir oldukça yaygın bir fenomen. Genellikle çocuk doktorları bunun gelişimini bir saat tavsiye ve boyutunu kontrol etmek. Parlak nokta büyüyor, o zaman o tümörlerin lazer kaldırma yön verdi, böylece bir doktoru görmek için eminiz.

Ama çoğu durumda, iyi huylu tümör yenidoğanın kırıntısı büyümesi ile birlikte gerileyen, kaybolur.

artıları prosedürler

Tedavi hemanjiomlar lazer aşağıdaki avantajları vardır:

- Sadece birkaç tedavilerinde iyi huylu bir tümör kurtuluşu tamamlamak için yeteneği.

- Yan etkisi.

- Diğer yöntemler mevcut değildir vücudunun herhangi bir yerinde eğitim kaldırmak için yeteneği.

- ağrısız bir işlemdir.

- Lazer maruz kalma Güvenliği. Çocuklar ve erişkinlerde Temizleme lazer hemangiomları - kansız bir prosedür. Bu yöntem bile bebeklere uygulanabilir.

- Uzun rehabilitasyon dönemi olmaması.

- mükemmel bir sonuç. vücut ya da yüz cilt bütünlüğünü bozmadan temizlenir. Yani hiçbir yara izi oluşmuş edilmeyecektir.

Anestezi Need ya da değil?

anestezi ile ve onsuz hem yürütülen çocuklar ve yetişkinler içinde Kaldırma lazer hemanjiyomlarıdır. Anestezi kullanılmazsa, o zaman radyasyon gücü manipülasyonu sırasında cildin üst tabakasına zarar görmesini önlemek için düşük olmalıdır. Hastanın manipülasyon sırasında neredeyse ağrı hissediyorum fakat lazer ışınının hafif karıncalanma hissetti etmez.

terapötik işlemden sonra etkilenen alan bakımı

Doktor başarıyla hemanjiyomaların lazer kaldırdığımız zaman, hızla iyileşmeye tüm tavsiyelerine uymalıdır:

- iyot, alkol, peroksit ve diğer aşındırıcı maddeler ile etkilenen alanı davranma. Yeşil yem kullanabilirsiniz.

- maruz kalmış bir yer, temiz tutmak için gereklidir.

- Bir süre sınırı su uygulamalarının yanı sıra güneşe maruz kalma.

- Lazer ışınına maruz kaldı alanda herhangi kozmetik kullanmayın.

- Kuru kabuk koparın vermeyin. o kaybolur zaman hep anı beklemelidir.

oluşum riski?

modern tıp malign tümör değildir etmek Kendi başına, hemanjiom, nedeni hala anlaşılmaz. Ancak, belirli bir zaman kansere dönüşebilir kırmızı nokta olan olasılık küçük bir yüzdesi hala var.

Tehlike hemanjiyom farklıdır. Kanama meydana, tromboflebit yol açabilir tümör yüzeyine, yaralanma riski vardır. Çok önemli zaman cinsel organına, gözler, kulaklar, ağız çevresinde, tümör vücudun içinde bulunduğu, özellikle bu sorunun kurtulmak için.

Başka tehlike sorun alanı enfeksiyon riskidir. Ayrıca, tümör büyüyebilir ve hatta yakın doku ve organlara gider.

işlem aciliyeti

ille Çıkarma hemanjiomlar lazer eğer harcamak gerekir:

- Tümör yüzünde olduğunu. leke daha az fark edildi iz için, onu büyüdü kadar tümörlerin kurtulmak gerekir.

- Tümör dil üzerinde, boğazında yer almaktadır. Bu yeni doğmuş bebekler söz konusu olduğunda, çok tehlikelidir. Aslında bu durumda, çocuk solunum problemlerine görünebilir yani, yutmak zor olacaktır. boğuluyor bebek, hızla belirlemek ve şişlik ortadan kaldırmak için önemlidir.

- Kırmızı Nokta venöz veya arteriyel kökenli. Yanlışlıkla bir tümör dokunursanız, ağır kanamaya başlayabilir ve kan kaybından ölme riski vardır.

insanların Tahminler

Çoğunlukla olumlu alan hastaların hemangiomları lazer tepkilerini kaldırılıyor. Örneğin, büyümeleri kurtulmanın bu yöntemi seçmiş birçok anne memnundu. Prosedür yeterince hızlı gerçekleştirilir, hiçbir yan etkisi ortaya çıkar. defalarca bu sorunla karşılaşmış Anneler, lazer kaldırma en etkili yol olduğunu unutmayın. Bu nedenle, genellikle çocuklar sıvı nitrojen ile dağlama sırasında (hemanjiyom derisi yer alıyorsa) saç büyüme durdu. Lazer maruz kaldıktan sonra, örneğin acı sonuçlar görülmektedir.

Genelde, anneler iyi uzman bulmak, hemanjiomların kaldırılmasına karar vermeden önce tavsiye edilir. Resepsiyonda, bu konuda tavsiyelerde gerekir doktor, sen tümör veya olmasın kurtulmak gerekir. Tümör kendisini uzanır Sonuçta, durumlar vardır. Ama anneler bir mucize için beklemek zorunda değilsiniz ve tümör boyutunda büyürse, o zaman acil ihtiyaç hastaneye çalıştırın ve silmek için.

Hemanjiyom: lazer kaldırma. sorun fiyat

Bu işlemin maliyeti farklıdır ve bu tür faktörlere bağlıdır:

- Klinik Alanı.

- modern ekipman varlığı.

- tümör yerleştirin.

- hemanjiyomaların sayısı.

- Çap eğitimi.

Tek bir hemanjiom silerseniz orta ölçekli (3 cm'ye kadar), yaklaşık 1.500 ruble ödemeniz gerekiyor. İki veya daha fazla varlık kurtulmak ise genellikle klinikleri bir indirim sağlamaktadır. Ve sonra her tümörün çıkarılması 1000 ruble olarak bir kişiyi mal olabilir. Hastalar ayrıca amaçlayan genellikle kliniklerde gerçekleştirilen çeşitli kampanyalar müşteri akışını artırmak için olduğunu bilmek gerekir. Sonra hemanjiyomaların kaldırılması prosedürü 3 kat daha ucuz bir kişi mal olabilir. Bu indirim almak için, çevrimiçi ve prosedür yapıldığı yerde, kliniklerinin adreslerini görmek gerekir. tüm tıbbi kurumlara Çağrı ve bu manipülasyon maliyetini bulmak.

Sonuç

Bu yazıda, okuyucular böyle hemanjiyom gibi konularda ilgili tüm öğreneceksiniz. Lazerle çıkarılması, prosedürün fiyat, gerçek insanlar - bu sorular ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Biz tümör büyüyen değilse, o zaman bir monitör için mümkündür, fark etti. Tümör artar ya da yüz veya mukoza üzerinde görünen durumda, ondan kurtulmak için gereklidir. Er Bu yapıldıktan kadar iyi olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.