FormasyonÖykü

En ünlü mucidi nedir?

Eğer soru sorabilir İlginçtir, bu tür kabul olurdu, "ünlü mucidi nedir"? Sonuçta, insanlık tarihinin çok üstün zekalı, bilimde seçkin olağanüstü keşifler ve gelişmeler ve sizinle hayatımızı kolaylaştıran sanatsal cihazların yaratılmasını bilir. Einstein'ın adını akla gel Newton, Tesla. Ancak esasa saklı kalmak ve bu kafasında katkısı olmadan, hala dünyanın fiziksel yasalara ve evrenin temel özelliklerinin anlaşılmasına daha çalıştı. zamanının en ünlü mucidi aklımızda genel bugün sıradan oluşturan kişilerin içinde ne hakkında konuşan ama devrimci, cihazlar sizinle günlük hayatımızda bize hizmet için tasarlanmış. Örneğin, bir ampul, bir tükenmez kalem, kapı kilidi mekanizması ve diğer birçok küçük şeyler onsuz hayatlarını düşünemiyorum. Tabii ki, teknolojik yeniliklerin yaratılış tarihinin tümden neyi en ünlü mucidi cevap vermek zordur. Fakat, pek çok sondaj isimler vurgulayın.

Ünlü ilk

Ve belki de en ünlü mucit. Ve onun buluşlar için sadece bilinmektedir. Paradoksal olarak, onlar tarafından çok değil. Herkes ressam olarak Leonardo da Vinci'nin dehasına, Mona Lisa ve Madonna, heykeltıraş ve düşünür yazarı bilir. Ancak, tüm Leonardo mucit bilinir. Ama o ilk tankın en ilkel mekanik inşaat sahibi, bisiklet, paraşüt ve hatta bir robot. İkincisi knightly zırhını bilenmiş bir mekanizma olduğunu ve insanın doğasında, kendi hareketini yapmak için zırh neden olur. Maalesef veya neyse, çok ilerisinde zamanının ve dolayısıyla yaptığı araştırma çoğu bir bilim adamının hayatı boyunca belli bir katma değer getirmemiştir.

Thomas Alva Edison

Muhtemelen bu modern zamanlarda en ünlü mucit içinde Amerikalı. 100 veya daha kullanışlı cihazlar genel kamuoyu tarafından talep, konuşsun. XIX yüzyılın ikinci yarısında aktivitenin çoğu zaman. teorik fizikçilerin alanda da iddiasını, o zaman böyle termodinamik gibi temelleri, bırakır kuantum mekaniği, Thomas Edison fonograf, kinescope, kömür akkor lamba, bir telefon mikrofonunu patentini aldı. Ve bu onun ünlü buluşlar yalnızca bir parçasıdır.

Ve Slav dünyanın en ünlü mucidi nedir?

İvana Petrovicha Kulibina, bizim vatandaşı muhtemelen, her bilinen adı. Onun gençlik mekaniği olağanüstü yeteneği gösterdi orta sınıf bir aileden geliyor, o oldu. Ve hayatının XVII yy seyir aletleri, su oyunculuk motorlar, ortasında Rusya için yenilikçi oluşturarak boyunca cep saati çalar saat, farklı melodiler oynarlar.

Tabii ki, bu üç kişi, kendi yaratıcılık ve tasarım becerilerinin tüm gücüyle rağmen, bu panteon sınırlı olamaz. Yaygın Dünya Genri Forda adı bilinen, Mikhail Kalashnikov, Aleksandra Popova, Rudolf Diesel, Jacques Cousteau ve birçok diğerleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.