Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Boris Hersonsky - biyografi ve eserleri

Boris Hersonsky - Ukrayna şair, çevirmen ve deneme yazarı. O 28 Kasım'da, 1950 yılında Chernivtsi doğdu. Yazar yanı klinik psikiyatrist ve psikolog gibi, Rusça ağırlıklı yazıyor.

yakınları

Şair Boris Hersonsky doktorların bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Odessa topraklarında Çocuk Psychoneurology kurucularından biri - kahramanımız Robert Aronovich ait büyükbaba. Devrimin takma Roe kullanarak adam sonraki yıllarda, satirik şiirlerden "Bip" ve iki kitap yayınlamış "özdeyişler Tüm Odessa." kahramanımızın babası, Gregory R., sırayla, şiirler "Öğrenci" bir koleksiyon yayınladı. Annenin ailesi savaştan önce Besarabya yaşadı. Daha sonra Chernivtsi taşındı. cepheye döndü ve yerel tıp okulunda bir öğrenci olunca Orada bizim kahraman babası inceledi.

biyografi

Hersonskiy Boris Starobelsk onun çocukluk geçirdi. Biz insana ana dağılımına var. O Ivano-Frankivsk Tıp Enstitüsü öğrencisi oldu. Daha sonra üniversite değişti - Odessa Tıp Üniversitesi nakledildi. O Ovidiopol ilçesinde nöropsikiyatrist atandı. O bir psikiyatrist ve Odessa psikolog bölgesel psikiyatri hastanesi oldu. perestroyka sırasında Hersonskiy Boris Grigorevich şehrin gazetelerin birinde çalıştı. Çeşitli göçmen medya ile işbirliği yaptı. 1996 yılından beri Odessa Ulusal Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü'nde çalışmaktadır. 1999'dan 2015'e kadar bizim kahraman faaliyeti de tamamen bilimsel oldu. Bu dönemde klinik psikoloji departmanı başkanı oldu. 6 monografların yazarı. Onlar psikiyatri ve psikoloji için ayrılmış bulunmaktadır. Of özel not 2003. Bizim kahraman yazılmış eser "Psycho düşünme", Tıp Bilimleri aday olmasıdır. psikoterapistler Ukrayna Birliği Başkanı. 1990'larda aktif yerel basında bir yazar ve gazeteci olarak terfi.

oluşturma

Daha önce biz onların faaliyetlerini Boris Hersonsky başlatma hakkında konuştuk. Onun şiirleri 60'larda dışarı gitmeye başladı. yıllar 1970-1980 yılında kahramanımız Odessa gayrı şiir temsil parlak isimlerinden biri haline gelmiştir. O kamu hareket samizdat'ın üyesiydi. Bu durumda o bir yazar değil, aynı zamanda diğer yasadışı literatürün bir distribütör olarak sadece davrandı. Şiirleri o zaman için normal şekilde farklıydı - daktiloyla nüsha olarak. Doksanlı yılların başında gayri ancak tabular olmadan kitap, yayımlamak başlıyor. emigre Rus basınında eserlerin görünümü seksenli yılların ikinci yarısında meydana geldi. İlk kitabı, yasal olarak 1993 yılında yayınlanan ve denilen yayınlanan edildi "sekizinci payı." Sonraki ", 'Kaydırma', '', 'geçmiş zaman fiiller bir adam çizin Aile Arşivi» Post Printum vardır ve Ardından «" "çitin dışında" geldi.' Ayrıca, bizim kahraman İncil metinlerinin çevriyazısını yayınladı, "Praises Kitabı" onların toplanmış ve kitap iki Ahit dönümünde "Şiir başlıklı. Zebur ve Süleyman'ın Odes. " Homo Legens dergi sayfalarında yayınlanan yazar, "Ekim", "Yeni Dünya", "Khreshchatyk", "Afiş", "Arion".

Bizim kahraman en önemli eser "Aile Arşivleri" olduğu varsayılabilir. şiir bu kitapta, sonuç olarak biyografik denemeler hayat kumaş, hem de yirminci yüzyılda Ukrayna'nın güney kesiminde Yahudilerin kayboluşunu geliştirir. Samizdat kitap Odessa 1995 yılında ortaya çıktı. 2006 olarak, "Aile Arşivleri" - Rusça yayımlanan kahramanımız ilk koleksiyonu. Bu eser bir dizi onu da dahil olmak üzere yayınevi "Yeni Edebiyat İnceleme" yayınladı "Rus diasporasının Şiir."

"Yapım aşamasında Alanı" - kahramanımızı dolu ikinci kitabı. Bu serinin "Rus Gulliver" nde "Bilim" tarafından yayınlanan 2008 yılında ortaya çıktı deneme, şiir koleksiyonu, - Aynı zamanda "çit ötesinde" 2008 yılında yayıncı yukarıda bahsedilen geldi. 2009 yılında başlıklı bir kitap yayınladı "Mermer levha." İtalya'da 2008 sonbaharında yazılmıştır şiirler içerir. kitap "Spiritual'ları" yakında ortaya çıktı. 2010 yılında, UFO yayıncı "Havanın kararmasına kadar" önsöz Irina Rodnyanskaya tarafından yazılmıştır işi serbest bırakıldı. 2012 yılında "başkasına kadar." Bir kitap yayınladı Bu çalışma yayınevi tarafından yayınlanan "Spadschina-İntegral" ve şiirlerin oluşuyordu.

sivil pozisyon

Hersonskiy Boris sürekli Ukraynalı bağımsızlık destekçisi gibi davranır. O Rusya'dan ülkeye basınca karşı çıkıyor. Yazar çünkü bu Turuncu Devrim sırasında düşmanlık ve aşağılanma uğradığı iddia eder. O da 2014 ve 2015 birkaç kez ölümle tehdit edildiğini kaydetti. Şehir işgal edildi eğer şair göre, o, Odessa terk edecekti. kahramanımız bir açıklama vermiş gününde saldırı evinin yakınında gerçekleşti.

tanıma

Boris Hersonsky - dördüncü ve beşinci Voloshin rekabet sahibi, aynı zamanda, yedinci ve sekizinci kazanan. Şenliğe ve en onurlandırıldı "Kiev Lavra." Boris Hersonsky özel ödül verildi "Moskova gider." Kahramanımız I. Brodsky Vakfı adını burs almıştır. Ve dergisi "Yeni Dünya" dan bir ödül aldı. O şiir ödülü kazanan oldu yayını Anthologia kurdu. kitap "Aile Arşivleri" Andrei Bely Ödülü kısa listesine dahil. Bu kaydetti ve ürünü olmuştur "Spirituals." Bu çalışma kısa listeye dahil edilmiştir "Yılın Kitabı". kitap "Aile Arşivleri" Avusturya'da bir özel ödüle layık görüldü - Literaris. "Karanlık olmadan." Ve bir ödül çalışmalarını kazanan Kitap ayrıca Rus ödülünü aldı.

aile

Boris Hersonsky Lyudmila adıyla şair evli. Bizim kahraman yeğen Elena Ahtorskaya - Amerikan yazar, 1985 yılında doğdu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.