Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Rus şair Maikov adı neydi? Şair Mike: biyografi

Birisi az önce Rus şair Maikov isim öğrenme ve diğerleri uzun çalışmaları aşina olmuştur. yazar ve çevirmen - portre Apollo Nikolaevich göstermektedir.

Mike şair: biyografi

Onun biyografisi ilginç, ama olaylı değildir.

yazar bir asilzade Nicholas Apollonovich, ressam ve akademisyen ailesinde, 23.5.1821 doğdu. Annesi ilginç şiirler ve nesir yazdım. şairin bir kardeş - edebiyat eleştirmeni ve yayıncı. değişik ve ilginç bir: Rhode Maikova kültürel geleneklerini muhafaza çok yetenekli insanlar oluşuyordu.

böylece aile seçkin misafirperverliği, onların Moskova ev ve banliyö gayrimenkul nedenle her zaman bir sürü insan olmuştur. Sık ziyaretçi sanatla bağlantılı insanlardı. Şair kültürel ilgi ev Maikova tutarlı gelişme atmosfer. Yakında edebiyat, sanat ilgilenmeye başladı ve o şiir yazmaya ilgilenmeye başladı.

formasyon

Apollo 1937 yılında Petersburg Üniversitesi'nde okudu. O Hukuk Fakültesi seçti. Genç adam sanat yapmaya devam ediyor. Nedeniyle kısa görüşlülük Apollo boyama ilgi bırakın ve ciddi literatüre odaklanmak zorunda. 1841 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, Mikey Hazine Bakanlığı içindedir. Bir yıl sonra, Apollo eleştirmeni Vissarion Belinsky Griorevicha olumlu eleştiriler aldı şiirlerin ilk koleksiyonunu yayınladı. Yani insanlar Rus şairi Maikov adını duydu.

seyahat

İmparator I. Nikolay'ın uzun süre yurtdışında ziyaret etmek hibe aldıktan sonra Mike İtalya'ya gider. Orada müze ve sergi ziyaretleri ile birleştirerek, literatürde devam etti. Apollo sonra Paris'e gitti ve edebiyat ve resim dünyasından dersler yardımıyla bir araya geldi. Sonraki Rus şair Mike aynı amaçla Avrupa şehirleri yolculuk gider.

1844 yılında Apollo Rusya'ya döndü. O Rumyantsev Müzesi kitaplığında yardım aldım. Şair Mike İtalya'ya yaptığı gezi gösterim adandı kendisinin ikinci koleksiyonu, serbest bırakmak için hazırlanıyor. Bir kütüphaneci olarak çalıştıktan sonra Apollo St. Petersburg yabancı sansür sansür komitesi geçti.

eserler

Bu nedenle tüm Rus şair Maikov isim öğrendi ve onun biyografi ile bir araya geldi ve şimdi de işine gelmişti.

Onun lirik eserler genellikle Rus tarih, kırsal ve doğada özel bir şekilde bulunurlar. Onlara sevgisini ifade eder. yazarı önemli olduğunu yazıyor, ve bu onun için değerlidir. Onun şiir koleksiyonu "Roma'nın Eskiz" in İtalya'ya geziden tüm gösterim eserleri dahil edildi. İşte okuyucuları ile yankılandı biridir.

... Ah düşünmeden beni sev,

özlem olmadan, bir düşünce ölümcül olmadan,

sitem olmadan, boş şüphesiz,

düşünecek ne var ki? Ben seninim, sen benimsin! ...


hayatın tabii tamamlanması

Geçti şair Mike mutlu hayat, yolu ışık ve pürüzsüz. Onun şan, uzun ömürlü, ancak şiddet değil, onu otoriteler ve toplum tarafından saygı yaptı. Eleştirmenler ona karşı şiddet değildi. Bir şair Maikov ismi yaşam için onun okuyuculara hatırlanacaktır.

Şubat 1897 Mike yirmi yedinci hafifçe giymiş ve kötü dışarı çıktı. O Mart yirminci günü öldü. Apollo Diriliş mezarlığında toprağa verildi Novodevichy Manastırı'nda St. Petersburg.

Herhangi eğitimli bir kişinin genel gelişimi için Rus şair Maikov isim bilmelidir. eserinde tanıyın derin anlama sahip şiirlerin ünlü bir yazar, değer. O kamu yanı sıra Alexander Pushkin için bilinmiyordu, ünü mütevazı, ama şiir gerçek bilenler hatırlar ve ona saygı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.