SağlıkAlternatif tıp

Saponaria officinalis: halk hekimliğinde kullanılan açıklama, fotoğraflar,

Halk hekimliğinde, otlar bir sürü kullandı. kullanışlı bitkiler tarafından officinalis Saponaria uygular. çim ne tür, ne hastalıklar araçlar bunu temel yardım? İlk olarak, bir bitki gibi ve hangi özellikleri nasıl göründüğünü anlayalım.

çim ne tür

Saponaria officinalis - Bir bitki. Bu Caryophyllaceae familyasına karşılık gelir. Bu bitki, toprak, uzun menziller kökçükler sertleşen yeterince güçlü bir kök sistemine sahiptir. Onlar kahverengi-kırmızı renk ile karakterizedir.

mylnjanki çıplak ve doğrudan kaynaklanıyor. Bu onlar üzerinde ve yavaş yavaş tabana daralmış yaprakları yerleştirilir. Bunlar karşısında ve çok kısa sapları vardır. çiçeklenme ile ilgili olarak, Panicles. mylnjanki onlar pembe ve hatta beyaz tonu soluk. meyve tohumları ile dolu bir bitki kutuda olgunlaşır gibi. çiçeklenme döneminde - Haziran ve Kasım.

Saponaria Orta ve Güney Avrupa, Batı Sibirya ve Kafkasya'da, aşağıda sunulmuştur fotoğraf olan, bulunur. Bitki genellikle çayırlar, tarlalar ve vadilerde ve nehir kıyısında, ormanda, evlerin yakınında yetişir.

bitkilerin kompozisyon

Soapwort kök yanı sıra günlük yaşamda, halk hekimliğinde kullanılır. Şu anda, 9, bu bitkinin türü bilinmektedir. Saponaria yabani ve kültür olabilir. Bu bitkinin kök özellikleri şifa. Genellikle ilaçların hazırlanması için kullanılmasıdır. Kırmızı sabun kök , vitamin D, C, B ve A, saponazidy saponinler oluşmaktadır. Bazı durumlarda, toprak ve çöven bir parçası. bunlar, askorbik asit, glikozit saponarin ve saponarozid içeren bitkinin yeşil kısımlarına, ile ilgili olarak.

İnce köpük bazı bileşenler. Bu nedenle, Saponaria kökleri sabun denir. Genellikle yıkama yün ürünleri için hem de banyo hayvanlar için kullanılır. Buna ek olarak, saponana koleretik, idrar söktürücü ve terletici eylem sahiptir. Ayrıca bir laksatif olarak kabızlık için de kullanılabilir.

Tıpta Kullanılan

tıp saponaria kullanıldığı şekliyle? Bu bitkinin Fotoğraflar doğru görünümünü temsil etmek ve toplarken hata yapmaz sağlar. Ancak, bu riski ve eczaneden çim satın almak daha iyi değil. Öyleyse, bu bitkinin özelliklerini?

bir parçası olarak, askorbik asit, hem de saponin ve glikositlerin çok mylnjanki. Bu bileşenlerin bu santralde temelinde fon genellikle güçlü öksürük ve bronşit birlikte kullanılır. Buna ek olarak, Saponaria officinalis bir müshil ve idrar söktürücü etkiye sahiptir. Genellikle kan arındırmak için tasarlanmış çeşitli suçlamalardan, eklenir. Genellikle ilaçların hazırlanmasında kullanılan bir ot Atölyeleri'ne.

eklemlerde belirli solunum yolu hastalıkları, sarılık, metabolik bozukluklar ve ağrının tedavisi için uygun olan bir tesis. Saponaria genellikle kolayca hazırlanır decoctions ve infüzyon biçiminde kullanılır. köklerinin hazırlık karaciğer hastalıkları ve dalağı tedavi etmek için kullanılır.

uygulama yöntemi için olduğu gibi, çim Saponaria officinalis losyonları, merhemleri, tozları ve banyo solüsyonu hazırlamak için kullanılır. Bu fon deri döküntüleri, dermatit, kaynar, egzama ve uyuz tedavisi için kullanılmaktadır. Ayrıca sedef üstesinden gelemeyen kişiler tarafından kullanılabilen bu bitki ilaçları dayalı.

Bitkilerin kökleri bir kaynatma

Böyle bir preparat, bazı karaciğer hastalıkları ve egzema uygulanır. Çok basit Saponaria köklerinin bir kaynatma hazırlamak. Bunu yapmak için, hazırlanan ham 10 gram almak kökleri doğrayın ve kaynar su dökün. bitkilerin bir dizi üzerinde sıvının 250 mililitresini gerekli. Kaynatın kaynadıktan sonra beş dakika boyunca ısıtmak için gerekli demektir. Köklerin Hazır kaynatma tahliye edilmelidir.

Saponaria bu ilaç, 100 mililitre ile gündüzleri üç defa tavsiye tüketmek için. suyu çözeltisi gargara yerine angina kullanılabilir.

Saponaria officinalis dan Çay

bu tür maddelerin hazırlanması için ham maddelerin sadece bir çay kaşığı gerekir. Yalnızca de kökleri, ancak çim çöven değil kullanabilirsiniz. Bitkilerin Bu sayı kaynar su bir bardak dökün gerekir. Bunun gibi, ajan üç saat durmalıdır. İlaç infüzyon sonra, orijinal hacminin almak arzu haşlanmış fazla su, dökmek gerekir.

Birkaç bardak kuvvetli öksürük ile günde olmalıdır Bu çayı atın. Ayrıca elde edilen formülasyonda papatya suyu ekleyebilir. Sen sarar ve sıkıştırır için hazır bir çözüm kullanabilirsiniz.

gaz ve mide bulantısı için bir çare

Saponaria officinalis genellikle şişkinlik ve bulantı ile başa çıkmak için kullanılır. İlacın hazırlanması için bitkilerin karışımı gerektirir. bileşim Köklerin Saponaria 10 gram ve hipericum kırlangıçotu 3 gram toplama 5 gram içerir. Tüm bileşenler ezilmiş ve karıştırılmalıdır. karışımın bir çorba kaşığı kaynar su bir bardak yapmak gerekiyordu. aracı yaklaşık bir saat boyunca durmalıdır. Bundan sonra, ilaç boşaltmak gerekir.

Al böyle bir ilaç bir gün için üç bardak tavsiye edilir. otlar Böyle bir koleksiyon kolelitiazis yardımcı olur.

Saponaria officinalis İnfüzyon

alternatif tıp olarak Saponaria ilacın kökleri artan gaz üretiminin kurtulacaksınız bir ilacın hazırlanması için kullandı. Bu bitkinin kaynatma ve infüzyon gut ve romatizma tedavi edebilir. böylece kaynar, sedef hastalığı, egzama ve: Buna ek olarak, bu tür bir plan preparatlar bazı deri hastalıkları ile mücadele için kullanılır.

Bu hastalıklardan hazırlamak için çay kaşığı Saponaria gerekir kökleri, daha önce ezilmiş, officinalis kaynar su bir cam yapmak için. ilaç 4 saat infüzyon edilmelidir. Bu bitmiş bir kompozisyon kullanılması önerilir tercihen yemeklerden önce, gün içinde en fazla üç kez değil. Dozaj 2 çorba kaşığı geçmemelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.