ÇirkinlikBahçıvanlık

Gül diken

Güzellikleri ile çarpışmaya muktedir olan, hayal edilemeyecek kadar zengin çiçekler, kraliçeyi bir gül ile aşamazlar. Antik Yunan ve Antik Roma'da sevildi. Aşkın bir çiçek simgesinden oluşan güzel efsaneler gül hakkında. Modern çiçekçilikte onurlu bir yer aldı. Bununla birlikte, yetiştiriciliği için özel bir yaklaşım gerekmektedir. Makale, güllerin nasıl ekilmesi gerektiğini anlatıyor.

Gül dikimi ve bakımı kuralları

Kışın en dayanıklı türlerin gülleri, ılıman iklimlerde iyi gelişebilir. Ancak melez çeşitlerin çoğu kışın donları ve yaz sıcağına dayanamıyor. Onların yaz ortasında en uygun sıcaklık artı 10 derecedir. Nemli topraklarda güneşli açık yerlerde güller iyi yetişir. İlkbahar ve yaz aylarında yaklaşık altı yüz milimetre yağışa ihtiyaç duyarlar, bu yüzden düzenli sulama gereklidir. Çiçeklerin büyüyeceği yer rüzgardan korunmalıdır, böylece kışın kar onlardan uzaklaşmaz.

Döllenebilir mekanik bileşimden farklı topraklar, güllerin ekilmesinin planlandığı ideal bir yer olup, yeryüzündeki yeraltı suları bir metreyi aşmamalıdır.

Güller keskiler tarafından yetiştirilir, ki bu da iki düğodaki sürgünleridir. Yetişkin bir bitkiden kesilebilir ve böbreklerin yarım santimetrelik üst kısmı alt böbrekte eğik bir kesim yapabilirler. Alt sayfayı tamamen kapatın. Bahçenizde güller henüz yerleşmediyse, tercihen güvenilir tedarikçilerden gelerek satın alınmaları gerekir. Aksi takdirde, kışa dayanıklı olmayan bitkiler satın alabilirsiniz.

İlk etapta gül dikmek bahçenizi süslemek için tasarlandığından çiçek desenini ve farklı bitki tiplerinin birbirleriyle uyumunu düşünün. Örneğin, çiçekler şeritler halinde düzenlenebilir, her yeni sıra yükseklik bakımından farklıdır. Çiçek tarhları kısıtsız ve doğal bir tür yaratır.

Dikim sürecine başlarken sap daha iyi köklendirilmesi için heteroauxin ile tedavi edilir. Bu amaçla, dikim stokunun alt uçları, litre su başına yüz gram preparattan oluşan bir çözeltiye on iki ila on dört saat indirilir. Kesildikten sonra, bir ila iki santimetre derinliğe kadar düşme eğilimi gösterir ve pritenyayut. İlk iki hafta boyunca, günde 6 sefere kadar püskürtülür. Köklendirme için en uygun sıcaklık 20 ila 25 derece arasındadır.

Toprak hazırlama

Daha önce de belirtildiği gibi, gül dikimi iyi gübrelenmiş toprak gerektirir. Hazırlamak için, seçilen yere kireç serpin, yeryüzünü kazın. İki hafta sonra çukurun bitkilerinin altından kazın. Genişliği kırk ile elli santimetre arasında, derinlik elli ile altmış santimetre arasında olmalıdır.Ortanın alt kısmında 10 cm kalınlığında kuru kuru boya gübresi çukurun üzerine, verimli topraklara bahçe ile doldurulur; içinde iki veya üç kahverengi humus, 30 g potasyum gübre, elli Granül süperfosfatın gramı.

Güllerin altında taze gül ve gübreyi klor üretemezsiniz. Dikim için hazırlanan site, üç hafta dokunmayın. Bir süre sonra bitkiler ekmeye başlar.

Bahçenizde bahar aylarında bahar aylarında bahçe bittikten sonra bitki kötü geliştiğinde ve zayıf tomurcukları ve sürgünleri olan bir duruma neden olursa, bu, toprağın yorgunluğunu gösterir. Bu durumda, çalıların altındaki baklagillerin ekilmesi yardımcı olacaktır.

Sonbahardan itibaren bitkiler için çukurlar hazırlanıyor ve ilkbaharda güller ekiliyor. Yine de, sonbaharda gül dikmek tercih edilir. Şu anda don oluşmadan önce kök salmak için zamana sahip olmalılar. Bu nedenle, çiçek dikmek için Eylül seçilir. Kaplardaki veya çömlekteki güller sonbaharda veya ilkbaharda bahçeye nakledilir. Dikimden önce, bitkilerin kökleri suya indirilir, böylece daha iyi yerleşirler. Önceden, bitkiyi inceleyin ve kırık dalları ve çürümüş kökleri alın.

Güller birbirinden belli bir mesafede dikilmelidir, çünkü daha büyük büyüyen çalılar kapanacaktır. Bitkiler arasında, 40 ila 100 santimetre arasında değişmelidir. Sıralar arasında - otuz ila yüz elli cm arasında, güllerin bahçe grubuna bağlı olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.