ÇirkinlikBahçıvanlık

Astilba: çeşitli, özellikle kültür dikim

Astilba - Popüler bir yıllık, onun ortasından ilk yazdan çiçekli. Koyu kırmızı ve mor beyaz ve soluk pembe - Süpürge içinde inflorescences renklerin bir çeşitlilik var. Astilbe yabani türlerde ortaya sadece iki türü vardır Rus Uzak Doğu, Doğu Asya ve Kuzey Amerika'da. Bitki aşırı soğuk dayanıklılık olduğunu. Bu özellik onun yabani akrabaları devraldığı ve Astilba çok soğuk kışlar tahammül çeşitleri ekili vardır. bu güzel çok yıllık ismi "parıltı eksikliği" anlamına Yunanca kelime almıştır.

Astilba Yeni yetiştirilen

piramit, elmas veya panikülerin - Çiçek yıllık farklı bir şekle sahiptir. çiçek kümeleri sarkık Çok zarif bir görünüm. Buna ek olarak, farklı bir yoğunluğa sahiptir. çiçeklenme yoğun, daha çekici ve dekoratif bir görünüm Astilba olduğunu. Sınıflar genellikle düz değil, aynı zamanda aynı çalı ( "Montgomery", "Beyaz Wings" ve diğerleri) üzerinde birden fazla renk ve tonları vardır ki de var. piramidal, tanecikli ve eşkenar paralel şekli - birkaç gruba ayrılır yıllık bir gelişme tiplerinin yapısı ile uygun olarak.

Aynı çeşitli farklı çeşitleri çiçekli tarihleri. Erken çeşitleri astilbes (Temmuz başlamadan kalmamak), (geç Ağustos-Eylül sonunda kadar) orta (Yaz ortasında çiçek) ve geç vardır. Bunların hepsi, soğuk, hastalık, zararlı toprak basması karşı dirençlidir. Aydınlatma - Bu önemli, hassas Astilba budur. yetiştirme yoluyla elde edilen sınıflar, kalıcı seyrek güneş ışınları, hem de onların yabani akrabaları gibi geri durmadılar. güneşi açın da bir engel büyüme değildir. Ama yoğun gölge bir engel bol çiçekli olabilir.

Kısaca ana çeşitleri sıralar. Arends Astilba David tarafından elde Melezler, çok yüksek çalılar ve koyu yaprakları vardır. Astilbe hibrid genellikle ( "shtraussenfeder" olarak adlandırılan çeşitli) form salkımına sarkık ile karakterize edilir. Japonca - çok cılız, ama güçlü. Grup bileşimler ve için iyi alpine. yaratıcısının adını Lemoine melezleri, yaklaşık yirmi çeşitleri vardır.

Büyüyen Astilba: Özellikler

karar yetiştiricisi için en önemli şey bu yetiştirmek bitki, - Uzun süreli kuraklık olasılığını ortadan kaldırır. günde iki kez sulama maksimum nemlendirme sağlar. Verimli toprak yoğun ve güzel çalı oluşumuna katkıda bulunacaktır. Rizom talaş üst serpin tavsiye edilir - bu aşırı ısınmayı önlemek ve bölgeyi kurutmak olacak. Dikim çukuru Astilba otuz santimetre genişliğinde yaptı. kuyu gübreleri, eklemek arzu edilir kemik tozu veya kül. müdahale ve humus biraz vermeyin. Astilbe nakli direnci yüksektir. o çiçeklenme zamanında gerçekleştirilir bile, bitki herhangi bir zarar meydana gelmez. Bu özelliğin Astilba açan bahçe piyasada satın alınabilir Çünkü - Bu çeşitli tanımıyla karışıklığı önlemek için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.