SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Biz çocuklarda romatizma tedavisi

Nedeniyle Kandaki ürik asit tuzlarının aşırı birikmesine gövdesinin önemli enflamatuar bağ dokusu ile ilgili sorunlar görülür. Bu hastalık romatizma olarak adlandırıldı. Çocuklarda, en sık ortaya çıkar. yaş ortalaması hastalara 15 yıl daha azdır. Ama 3 yaşın altındaki çocuklar çok nadiren de olsa bu hastalığa yakalanır.

Genellikle bu tür anjin, kızıl hastalığı veya boğaz ağrısı gibi romatizmal hastalıklar önüne. Ayrıca, bu hastalığın nedeni bu hastalık açısından kalıtsal yatkınlık olabilir.

Çocuklarda Romatizma. hastalık resim

Genellikle hastalık kardiyovasküler sistem yenilgisiyle eşlik eder. Ve zamanla, sorun yalnızca karmaşıklaşır. büyük etkilenen oranda ve eklem için.

Romatizma Çocuklarda 2-4 yaş başlar. semptomlar arasında yayarlar:

  • Ateşi.
  • Eklem şişliği ve ağrılı bir durumdur. İlk büyük diz ve kalça eklemleri acı. Onların şekil büyük ölçüde değişir. E. İlk romatizmal bacaklar geliştirdi.

Zaten sonra başlayan eklem hastalığı daha zayıflık ve geliştirir kas atrofi. Herhangi bir tedavi yapmazsanız, hastalığın sürümünü çalıştıran ölçüde bile değişir kemiği. Bu röntgen ile özellikle belirgindir. eklemlerde ve kemiklerde tüm değişiklikler çıkık olasılığı yol açar.

Çocuklarda sadece birkaç gün lenf düğümleri romatizma artar. Bunlar çok acı, mühür irinli değildir. Tedavi sırasında, elbette, onlar azalır.

romatizma olan bir hastada karaciğer ve dalak da (2-3 cm arasında bir ortalama) artar. iç organların kalbi muzdarip. Doktorlar hasta taşikardi veya miyokard distrofi sahip olduğunu söylüyorlar.

Nasıl romatizma tedavisi için?

romatizma hastası çocuklar, bir hastanede yerleştirilir. Tedavinin gidişatı en az 2 ay sürer. Üstelik, beslenme sağlanmalıdır.

tüm reçete ilaç Birinci. antiromatizmal ilaçlar reçete birçok ilaçlar arasında. Analgin zorunlu tahliye ve asetil salisilik asit. bireysel olarak dozu sadece doktor seçer. Şimdi daha indometazin ve Voltaren merhem kullanın. Bu ilaçlar genellikle hormonal ajanlar ile kombine edilir.

Şiddetli hastalık varsa, uzmanlar Brufen, klorokin reçete ya do Lago. Mutlaka vitamin alarak hastaların kompleks terapisinde.

kurtarma olumlu eğilim tedavi masajı ve jimnastik reçete edin. Hastalar yürümek ve fizyoterapi olmalıdır. Gerekli mümkün ve özel bir cerrahi düzeltme edin.

Gözlem kardiyoloji altında sağlık tesisi hastaların sabit tedavi gönderdikten sonra. Sonuçta, sadece hastalara zamanında dikkatle oluşumunu önleyebilirsiniz kalp hastalığı. Zaman hastalığın ilerlemesini fark olmadığını çocuklarda romatizma için Tahmin çok olumlu olduğunu. Aksi takdirde sonuçları çok ciddi olabilir.

Çocuklarda Romatizma. önleyici tedbirler

romatizma çocukları engelleyebilir hiçbir aşı yoktur. Ancak, hastalıktan çocukları korumak amacıyla, organizma çocuklar çocuğa tam ve dengeli bir diyet sağlamak kıvama gereklidir. Ve spor müdahale etmeyin. Bütün bunlar romatizma için olanlar da dahil olmak üzere hastalıkların her türlü, çocuk sağlıklı ve dayanıklı hale getirecektir.

Bebek hasta hala romatizma ise, hastalığı geciktirmek için değil gereklidir. Ve tedbirlerin en önemlisi ilk etapta alınacak - sıkı yatak hasta modudur. Temiz hava olmalıdır. Gıda olarak, yalnızca değiştirilebilir ve olmamalıdır besleyici, hafif ve C vitamini büyük bir miktarını ihtiva eden

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.