Sanat ve EğlenceSanat

Boyama Picasso'nun "Yıkananlar" - kübizmin kökenleri

çıplak kadın vücudunun görüntüsü henüz Rönesans sanatçıları için favori motifi oldu. XX yüzyılın sanat yılında rağbet de oldu ve birçok ünlü ressamlar tarafından kullanılan. Genellikle bulunan Pablo Picasso'nun eserleri yetenekli İspanyol heykeltıraş, grafik sanatçısı, seramikçilikte, tasarımcı ve Kübizm kurucusu -. Ancak yıllar 1908-1909 yılında sanatçı tarafından yazılan boyama "yıkayan", - bu sadece çıplak fazla bir şeydir. Bu bir meydan okuma zamanının sanattır.

Picasso'nun Yıkananlar

"Yüzücü" Pablo pikasso (1908-1909) yaratıcılık kronolojik "Afrika" süresi ile ilgilidir. O sanatçı resmin favori motifleri birine devam - nü. Şu anda, Picasso konuyla ilgili resim serisini yarattı, onlarda ana rolü kadın vücudunun görüntüsünü verilir. Bu doğa ile birleştirilmesi, ilkel güdü vurgular.

İlginçtir, bu suyu tecrübe gelecek dönemlerde sanatçı ve yaratıcılık eşlik eder. O farklı tarzlarda performans, onları yıl sonra yıl yazar. Çok ilginç yıllarda 1908-1909 yılında Pablo Picasso tarafından oluşturulan resim "yıkayan" dir. Bunun önemi o kübizmin elemanları ilk görünmesi gerçeği yatıyor.

resminde bir devrim

Yüzyıllar boyunca, sanatçıların resim umudu bir noktadan göründüğü Rönesans sırasında bile ortaya konulan ilkeleri izledi. Bu nedenle böyle bir devrimci Pablo Picasso resim "Yıkananlar" tarafından yazılmıştır. sanatçı ilk farklı açılardan nesneyi gösteren, geleneğe bir meydan okuma yaparak keşfetti.

Bu tuval üzerinde kadın bedeninin hem frontal ve profilde temsil edilmektedir. bu rakam kesinlikle yol değil doğal olmayan bükülmüş ve zaman yürütme geleneksel tarzda görünürdü. Ancak, Picasso, çok organik ve inandırıcı görünüyor. bu veya diğer rakamları yazmak için o da kendi yaratıcısı olduğu gibi, gerçekte neye benzediğini değil - bu resim yeni nesne kavramı görüntünün ta kendisidir olduğunu.

resimle ilgili bilgiler

Pablo Picasso Paris'te yaş 27 de bu resmi boyalı. Fernande Olivier - onu oluşturmak için ona ilham kadın sanatçının ilk ciddi aşk haline gelmiştir. Önemli ölçüde ressamın çalışmalarını etkilemiş ve eserlerinin birçoğu için perisi ve model oldu.

Şu anda, New York'taki Modern Sanat Müzesi'nde boyama "Yıkananlar".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.