SağlıkTıp

Nasıl bebeğin burnu yıkamak? farklı yaşlardaki çocuklar için prosedürün Açıklaması

Nasıl tuz ile bebeğin burun yıkama, her ebeveyn bilir ve bu büyük bir eksi için. Nazal lavaj veya burun - sadece etkili bir hijyenik prosedür, aynı zamanda, viral solunum hastalıklarına karşı iyi bir önleyici tedbir değildir.

Nasıl bebeğin burnu yıkamak hakkı?

Orada biriktirdiği nazofarenks ve burun kaldırıldı kabukları ve mukus seçeneğinden başlayın. Bu, ilk olarak, nazal temel işlevini geliştirmek olduğu - ısıtılmış ve hava temizleme, ve ikinci olarak, serbest nefes olun.

yıkama ile sağlık çocuk burun boşluğunu geçirmek - mikroorganizmaları öldürmek ve tozdan arınmış. Bu tür tedbirler çocuklarda akut solunum hastalığı olasılığını azaltır. Çocuğunuzun kronik burun akıntısı ya da diğer solunum hastalıklarından muzdarip olmasa bile, nazal lavaj diye bir şey olmadı çıkıyor fakat tam tersine - yardımcı olacaktır. Doktorlar bazen tavsiye böyle haftada bir kez, her çocuk için bu prosedürü yürütmek.

Yani nasıl burun yıkamak için çocuğa? Bunu yapmak için, üç farklı yolu vardır:

çok küçük çocuklar, ya kaprisli için 1..

Nasıl bebeklerin burnunu yıkamak veya kaprisli çocuk? Bu soru birçok genç ebeveynler tarafından istenir. Sıcak kaynamış su veya yardımı ile - Çok basit suyu papatya. Sen burun deliklerine çözüm damlayacak sırtında ve pipet üzerinde bebek koymak gerekir. Akışkan çocuk bunu yutabilir nazofarenks, içine birinci burun ve ardından geliyor. lastik bir ampul ile burundan geri kalır Tüm mukus, daha armut olarak da bilinir. Bu yöntem burun yıkama için iyi değil, ama böyle bir prosedür gerekirse, hiç yapılmaması daha bu şekilde yapmak daha iyidir.

2. burun durulama ikinci yöntem büyük çocuklar için tasarlanmıştır.

Nasıl 2 yaşında veya daha büyük burun çocuğu yıkamak için? Bu yaştaki çocukların zaten bu prosedürü yapmak için gerekli olanın farkında ve bunlar yardım isteyebilirsiniz. Nefes iyileşme görünce, sonuçta çocuklar kendinizi yıkama prosedürünü emzik tekrarlamak isteyecektir mümkün olacaktır.

Deniz suyu - burun boşluğunun yeniden ayarlanması için mükemmel bir çözüm. Bu yapılır deniz tuzu ve 1 su bardağı kaynar su hala sıcak iken - (.. 2 tatlı kaşığı 1 çıkarlar).

Deniz tuzu reçetesiz kolayca kullanılabilir veya başka yollarla değiştirebilirsiniz. Örneğin, sıcak su perekipyachennoy 1 bardak sofra tuzu, kabartma tozu 1 çay kaşığı çözülür ve iyot birkaç damla ekleyin. et suları papatya, okaliptüs, adaçayı, sarı kantaron ve ayrıca kadife çiçeği mümkün itibaren mükemmel hazırlamak için burun lavajı için çözüm. Herhangi bir çözeltinin bir kez yeterli yaklaşık 150 ml için.

Şimdi bize prosedür kendisi nasıl bebeğin burnunu yıkamak için daha ayrıntılı olarak ele alalım. banyoya çocukla gidip bir topuz saçları toplamak, bu yüzden karışmaz: Birinci adım. Çocuk başını yayları ve onun dilini dışarı asılı ağzını açar. Ön bebeğin burnuna sokulacak solüsyon kauçuk ampul yazın.

Sıvı ağızdan ya da bitişik burun deliğinden burundan dökülebilir olmalıdır. Böylece, burnundan tüm kir çıkıyor. Buna karşılık, iki burun delikleri yıkamak, ardından düzgün burnunu darbe çocuğu sorun.

Bu yöntem, en etkin ve etkilidir.

3. Üçüncü nazal yıkama yöntemi, bağımsız davranış çocuk prosedürü için tasarlanmıştır.

Nasıl bu prosedürü kendiniz yapmak çocuğunuza öğretmek? Çok basit - onun ellerinde ılık su çevirmek ve ağız yoluyla, burundan teneffüs ve sonra dışarı tükürmek için çocuk sormak. İşlemden hemen sonra, çocuk burnunu darbe gerekir.

Yıkama işleminden sonra, tüm terapötik burun damlaları veya burun için amaçlanan merhem, çok daha hızlı ve daha verimli bir şekilde, bu burun mukozası üzerinde doğrudan etkili. Sonuç olarak, soğuk algınlığından varlığında değil, aynı zamanda değil sadece, burun yıkamak önemlidir soğuk algınlığı önlenmesi ve diğer yöntemler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.