BilgisayarlarYazılım

En hızlı tarayıcı nedir?

İnternet sayfalarını yükleme hızı ağdaki rahat sörf için çok önemlidir. Bu, "en hızlı internet tarayıcısı" unvanı için web tarayıcıları oluşturan geliştiriciler arasında ırklara başlama koşullarını sağladı. Windows sisteminin yüklü olduğu ve konuşmayı düşünen Rusça konuşan kullanıcıların ana özellikleri şöyledir:

1) Internet Explorer, Microsoft'un beyni, varsayılan olarak Windows'un tüm sürümlerinde bulunmaktadır.

2) Opera, Rusça konuşan nüfusun uğradığı topraklarda popüler bir üründür.

3) Mazil Firefox.

4) Genç ama süper popüler Google Chrome.

Listelenen tarayıcıların her birinin avantajları vardır. Unutulmamalıdır ki, Internet Explorer 9.0 sürümünün yayınlanmasından önce, bu tarayıcı hiç ilgi göstermiyordu, aslında rakiplerin gerisinde kalıyordu. Bununla birlikte, yeni sürüm, Bill Gates'in yavrularının bugün layık bir yer işgal etmesine olanak tanıyan tamamen yeni bir yaklaşım uyguladı. Şu anda, "dünyadaki en hızlı tarayıcı" unvanı için yarışması gereken yeni bir sürüm 10.0.

Opera, kolaylığı ve kullanıcıların sevgisini kazandıran pek çok yeniliğin sunulması nedeniyle popüler. Bununla birlikte, bu tarayıcıda güvenlik açıkları var ve yüksek hızla öne çıkmıyor ve bu da şu anki aşamada rekabetçi bir yarışa katılmasına izin vermiyor.

Uzun süredir Mazila Firefors, İnternet tarayıcıları arasında öncü oldu. En hızlı tarayıcı olarak algılanmasına izin veren sayfaların hızlı yüklenmesini sağladı. Bununla birlikte, kökleri eklentilerin kullanımında yatan zayıf yönleri vardır. Ek rahatlık yaratmak için işin kolaylığı için kullanılırlar. Çok sayıda kurulu olması, sistem üzerinde ciddi bir yük oluşturmasına neden olur. Bu, Mazilu'yu bilgisayarın kaynaklarını, özellikle de RAM'i çok yavaşlatıyor ve talep ediyor.

Şu anda şampiyonanın şubesini alan tarayıcı popüler arama motorunun geliştiricileri tarafından yaratılan Google Chrome'dur. Hız ve kolay kullanım özelliği, mükemmel işlevsellik ile birleşince, kısa sürede İnternet kullanıcıları arasında çok popüler hale geldi. Hesaplamaların bazı göreliliklerine rağmen şu an Google Chrome'un en hızlı tarayıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Google tarayıcısı, açık motor WebKit (WebKit) temelinde geliştirildi. Popülerliği klonların ortaya çıkmasına neden oldu, birçoğunun çok başarılı olduğunu belirtmek gerekir. Rusça konuşan kullanıcılar için, fare kontrolünün uygulandığı CoolNovo'nun yanı sıra çok basit olarak adlandırılan bir tarayıcı olan Yandex, Mile.ru'dan ilginç projeler olabilir; bunlar Opera'ya alışkın kullanıcılar için çok uygun olabilir, ancak isteyen En hızlı tarayıcıyı elden geçirin.

Tüm klonlar burada listelenmiyor, aslında daha pek çok şey var. Ortaya çıkmasının temel nedeni, yazılım ürünlerini kullanarak kullanıcı eylemlerini izlemeye çalışan Google politikasıyla kullanıcıların memnuniyetsizliğidir. Buna ek olarak, periyodik olarak dünyadaki en hızlı tarayıcıyı çalıştıran motor güncellemeleri var, ve Chrome güncellemek için acele etmiyor; önce bir dizi test geçiyor. Ancak, güncellemelerin serbest bırakılmasının iş hızını özellikle etkilemediğini belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.