Ev ve AileÇocuklar

Kaç derecede Çocuğunuz ambulans çağırmak? Bebeklerde kaç derecede bir ambulans çağırmak?

Ateş hastalık nadiren ambulans neden yetişkinleri neden olduğunda, ve gerekirse bir bölge hekim birçok hastalık izni için sadece gidin. Bugün kabul edilen hastalıklar kendi ayakları üzerinde taşımak ve belirtiler eczane ilaç sunar mücadele için iyi, yatak istirahati zaman harcamayın.

Yetişkin sıcaklık yükseldiğinde doktora göze fakat bu yüzyılda çocuk ölümlerinde azalma, kesin çünkü modern tıbbın başarılarının oluştu zamanında genç hastalara yardımcı beri çocuğun ebeveyni içinde ateş, kabul edilemez göz ardı edemeyiz.

Ebeveynler ambulans çağırmak hangi sıcaklıkta çocuğunuza en bilmeniz gereken doktorlara, derhal müdahale etmelidir zaman acil durumlar vardır.

Ne sıcaklık çocukta normal kabul edilir?

Birçok kişi metabolik süreçler farklı, vücutta her kişiyi meydana beri klasik 36.6 derece, hepsi değil, normal bir sıcaklık göstergesi olduğunu biliyoruz. Çocuklar için büyüyen organizmada termoregülasyon hala eksikler nedeniyle daha da doğrudur ve çocuğun yaşına ve aktivitesine büyük ölçüde bağımlıdır.

hayatın senin bebeğin ilk ay 37-37,4 derece vücut sıcaklığının seviyesinde tutulur, ancak, endişelenecek bir şey belirtileri, iştah ve tabure, normal, aktif çocuğu yoksa. termoregülasyon sistemi birkaç hafta içinde arttırılır ve vücut sıcaklığı, tek başına 36.8 dereceden daha fazla olmaz. Bebek rahat bir ortam sağlamak için gereklidir ve onu şımartmak yok çünkü Ancak, aşırı sarma ve ısı büyük ölçüde termometre okumaları etkileyebilir.

yükseltilmiş bir sıcaklık , bir çocuk için normal olabilir

masaj sonra, beslenme, ağlama bebeklerde sıcaklık norm olarak, biraz daha artabilir. aşılamadan sonraki ilk saat bu göstergenin bir artış sebep olabilir.

Bebek aktif oyun sonrası, özellikle sıcak havalarda doğal bir şekilde sıcak ve terli alabilirsiniz, ama bu koşullarda bile, termometre 37,4 derecenin üzerine çıkmamalıdır.

Bazı çocuklarda 37 derecelik sıcaklık normaldir. Ancak, bir çocuk için normal rakam ise 36.6 derece, ama bir hafta boyunca hastalık iyileşme ya da iki termometre 37-37,3 derece gösterilmeden önce, o hekime başvuru nedeni gizli iltihabı, şüpheli mümkündür. Genç bir hastayı muayene ve gerekli testler reçete edecektir.

Ne zaman bekçi duruyorsun?

Çoğu durumda, ebeveynler hasta bir çocuğun olağan ilaç ve fiziksel araçların ateş başa çıkabilir. Ancak tecrübeli anneler ve babalar hemen Ambülans çocuğu aramak gereklidir hangi sıcaklıkta biliyoruz.

Genel kural şudur: ısıyı görmezden olumsuz sonuçları riski büyüktür, çocuk genç. 40 derecenin üzerinde Bebek Bebek göstergesi termometre - hemen çocuk bile üç aydır, özellikle acil servise çağırmak için kesin bir neden.

Eşlik eden bir döküntü belirtileri, kusma ve karın ağrısı, dışkı kan bulunması ve kusmuk tıbbi bakım, neyi sıcaklıkta olursa olsun çekmek için bir sinyaldir. Yarım saat ateş düşürücü çökertmek için başaramadı için aniden sıcaklığını yükseltmek eğer biz hemen çocuğa ambulans çağırmalıdır.

Doktorların gelmeden önce ne yapmalı?

ambulans beklerken, alt-bezleri ve giysiler, bebek serbest bir levha ile muşamba koydu, çocuk bezi gizlemek ve sıcak su, bol su ile temizlemek için gerek yoktur. Periyodik sıcaklık ölçüm dinamikleri izleme tekrarlanmalıdır.

Çocuk daralmış cilt yüzeyi gemilerinde soğuk hava veya su ile temas sonucu donma olmamalıdır. Bu daha zordur ve ısı durumu kötüleştirebilir sadece edecektir.

Sirke ve hassas solunum yolu yanıklar bebek söz değil, deri ve neden zehirlenmesi emilmesi mümkün alkol içeren sıvılar ile bebek silme yasaktır.

Bir doktorun bireysel tavsiyesi olmadan ateş düşürücü dozunu aşar yasaktır.

FK'lu sıcağında tepki çocukların ebeveynleri ambulans çağırmak hangi sıcaklıkta çocuğunuza en bilmek deneyim gerekir. Bu durumlarda Genel bir kural olarak, sıcaklık artışının fazla 38 derece beklemez ve bunun azaltma önlemleri işe yaramaz için ise, ambulans çağır.

Isı çocuğunuz için yararlı ne zaman?

deneyimsiz ebeveynler Anksiyete kolay anlaşılır bir yaşında çocuğun ısısı 39 derece ise. Aynı zamanda çocuk, uyuşuk ağlama ve kaprisli görünebilir, ama aynı zamanda ısı iştah, uyku yok bebek ve sadece sıcak alın ve yanak kızardı vermek kırgınlık etkilemez olur.

Organizmanın vücut sıcaklığının artırılması ile dış virüsler ve bakteriler, serbest interferon ve spesifik immün hücreler ile aktive mücadele için bilinmektedir. Bu nedenle, doktorlar termometre 38.5 derecenin üstüne çıktığında sıcaklık vurmaya önermiyoruz. Daha önce febril konvülsiyon gözlemledim çocuklar için geçerli değildir.

Yüksek sıcaklık semptomları olmadan

Çocuğun hastalığı zamanki senaryo üzerinde yer almaz durumlar vardır "- öksürük - burun akıntısı. nezlesi" Ayrıca en kısa sürede etken organizma bağışıklık sisteminin bir hedef haline gelir gibi bir var, bu gerçekleşirse semptomlar olmadan bir çocukta yüksek ateş.

Gastrointestinal veya solunum enfeksiyonu bulguları bulunmaksızın nedenleri büyük olasılıkla virüs onlara konuşlu değildir, gerçeği yatmaktadır. Doktorlar da semptomlar olmadan ateş birkaç gün sonra çocuğun dolayı onun dokunulmazlığı başarıyla istilası ile başa gelmiştir gerçeğine hastalığın belirtisi göstermez düşündürmektedir "düşman." Bu durumda, çocuk iyileşme sağlamak için bir doktora görünmesi.

Ateşin bir nedeni olarak aşırı ısınma

Hiçbir diğer belirtiler ise çocuğun ısısı 38., ambulans mı olduğunu çok basit bir nedeni olur ve çocuk endişelerini ifade etmiyor? Eğer numara ambulans çevirmeden önce değil aktif oyunun sonucu aşırı ısınma veya kavurucu güneş altında yürümek olup olmadığını üzerine, batarya de, çocuk da tamamladı, çok sıcak olup olmadığını onun karyolası olmamalıdır incelenmeye değer.

Aşırı ısınma genelde isnat edilebilir semptomlar olmadan bir çocukta yüksek sıcaklık. Bu durumun nedenleri derhal silinmelidir. Bunu yapmak için, iddia edilen dezavantajları ortadan kaldırmak ve bir bebek rahat oluşturun: bol içki ile birleştiğinde serin ve nemli hava. 30 dakika içinde, sıcaklık normalize edilmelidir.

Ne zamandır ısı normaldir yapar?

Ateş, uzun vadeli ateş hastalığının bir komplikasyonu gösterebilir çünkü semptomları olmayanlara, üç günden fazla sürmemelidir dahil. Negatif faktör de çocuk ateş muzdarip vermedi birkaç gün sonra sıcaklık ikinci bir artış olarak kabul edilir. Bu gibi durumlar, zorunlu sağlık muayenesi gerektirir.

Ebeveynler genellikle çocukları farklı olduğu için, çocukta yüksek sıcaklık tutabilir ne kadar tecrübelerimizden biliyoruz ve vücudun tepkisi bireydir. Bu onları kolayca panik çocuğa sıcaklık sonraki yükselişi karşılamak değil sağlar. Genellikle vücut ısısı dördüncü gününde normalize. Aksi takdirde, evde doktor çağırmak gereklidir.

Genç anneler ve babalar, doktorlar yakından ateşli Bebek durumunu izlemek için tavsiye edilir. o ciddi bebeği faaliyette bulunursa bu durumda acil ihtiyaç olursa olsun, durum kırıntılarını hafifletmek için, çünkü bir uyarı döküntü şeklinde belirtiler, kusma, ishal, ateşli nöbetler, solunum zorluğu, ambulans çağırmak bebeklerde hangi sıcaklıkta sorusu daha keskin olur, orada termometre. Bazen gecikme hayatına mal olabilir.

Çocuklarda sıcaklık 1 yıldan eski

bebeklerin Ebeveynler çocuk ambulans çağırmak sıcaklığa merak olasılığı daha yüksektir. 1 yıl - bebek için belirli yaş, bedeni zaten ortama adapte çünkü. Ve annesi ve babası artık çocuklarının ısıtmak nasıl tepki vereceğini bilmek ve ona yardım edebiliyoruz.

içeren nörolojik hastalıkların yokluğunda bu zamana kadar febril konvülsiyon, bir termometre o 38. sıcaklığı bir de ambulans çağırın mı olduğunu gösterir bile, anne korkutmak için durur çocuklarda yüksek sıcaklık bu çağın? Evet, sıcak su sürtünme antipiretik ilaçlar ile birleştiğinde sıvı ve havalandırma, bol içme eğer hiçbir etkisi yoktur.

Dehidrasyon ateş nedeni sıradan SARS olsa bile bebek için ciddi bir sorun olabilir. Bir yıl olarak 1 saat geçmesinin durdurulması için stabil kaldı eski çocuğun ısısı 39 derece, yararlı olduğu. Bu sadece bebekleri ilgilendiren, bu nedenle acil servise çağrısı gereklidir.

Her insan, yetişkin ya da çocuğun bedeninden beri çocuk net bir cevabı yok ambulans çağırmalıdır hangi sıcaklıkta sorusunun cevabı, benzersizdir. Ebeveyn sezgi, düzenli dikkatli çocuğun gözlenmesi ve sadece bazı çocuklar için, evrensel danışma çok daha verimli bir çocuk doktoru ve nörolog danıştı ve diğerleri için kabul edilemez.

özellikle hayatının ilk aylarında, küçük insanın sağlığına ve yaşam söz konusu olduğunda Ve yine de, şüphe acı ve hareket etme başarısızlık için kendilerini suçlarlar daha uyanık err daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.