SağlıkKadın sağlığı

Memenin Güçlü asimetri: Olası nedenleri, belirtileri, tanı ve tedavi özellikleri

kendini Sevgi, vücudun her kadının doğasında vardır. Biri kendisi, sıska bazı komple seviyor ama bir detay sabit kalır - her kendini simetrik sol ve sağ sever. Bu adil seks kadınsı kılan - meme çünkü Meme asimetri özellikle sinir bozucu. Neden olur ve nasıl düzeltebilirim?

asimetrisi nedir göğüsler?

oluşturulur doğanın tüm farklıdır. Bizim sağ diğerinden daha küçük sol bir gözü farklıdır, ama hiç kimse onları fark kadar küçük bu hataların hepsi. Meme asimetri - sağ ve sol memenin farklı boyutları. Ancak normal durumda görünmez.

Bu konuda Konuşmaya başla diğerinden daha büyük tek meme, fark bir veya birden fazla boyutudur. Çıplak gözle kadınlar için rahatsız edici ve görünür durumdadır. Asimetri konjenital veya edinsel olabilir.

Meme Asimetrisinin Türleri

Konjenital asimetri belirsiz nedenlerle görünür. Ergenlik sırasında, bir meme diğerinden daha hızlı büyüyor. Genellikle 20 yıl hafife bu eksikliği için. Bu olmazsa, bir meme asimetri düzeltme gerekecektir.

Edinilmiş Asimetri çeşitli nedenlerden dolayı görüntülenir:

 1. Yaralanma. Bir çocuğu vurmak, az insan bu anı hatırlar. Bu nedenle, en sık meme asimetrisi, doğuştan karıştırılabilir, yaralanma ile elde.
 2. Tümörler. Herhangi şişlik olumsuz doku büyümesi ile dünyanın meme etkileyebilir. asimetri tespit Bu nedenle, patolojik oluşumların varlığını hariç tutmak için esas olarak önerilir.
 3. Hamilelik ve emzirme. Bu, en yaygın nedenidir.

Neden hamilelik göğüsler boyutu farklı olabilir?

Hamilelik sırasında emzirme için bir hazırlık var. Meme bezleri şişer ve genellikle ağrı getirmek. Meme kendisi boyut olarak biraz farklı olduğundan bezleri şiştiğinde daha belirgin hale gelebilir.

Tipik haliyle, bu asimetri göğüs doğumdan hemen sonra geçer. Ne zaman süt üretmeye başlar. bu olmazsa, bir daha aktif olarak daha küçük bir meme seçin ve genellikle bebeğinize vermek gerekir. Zamanla, süt daha büyük olacak ve biraz artacaktır.

emzirme sırasında asimetri nedenleri

"Kendi" her kadının Emzirme, t., E. Runningaway anne sütü. Memedeki çok fazla süt tıkanıklık başlamak var. Diğerleri çok az olması ve bebek formülü besleyen bitirmek zorundayız. Meme büyüklüğü gerçeğini laktasyon nasıl geri kalanını etkilemez. Genellikle yaklaşık üç ay boyunca ayarlanır ve sorunlardan sonra oluşmaz, ancak bu kez meme farklı boyutlarda oldu oldukça yeterlidir.

Öncelikle süt miktarı bağlı olduğu bulmak gerekir. Bir çocuğun kolostrum doğdu edildiğinde ilk gün yayınlandı. Birincisi, yeni doğmuş oldukça yeterlidir. Sonra süt geliyor. Ve bir çocuğun ihtiyacı çok daha fazlasıdır. Bu nedenle, göğüs doldurulur ve boyut sadece sütün gelişi sırasında farklı olabilir.

Bu dönemde en büyük hata - bozucu. Örneğin, 100 ml anne sütü gelir. Çocuklar için 50 mi, geri kalan ana boşaltma ve yedi. Gövde için tüm yedi çocuk bir çan olduğunu ve yeterli olmayabilir. meme dahaki sefere 105 ml haline fakat yine bu yeterli olacaktır. Sonunda, her zaman durgunluk önlemek için, süzün zorunda kalacaktır.

Eğer ifade yoksa, bu doğal bir ayar laktasyon gerçekleşir. Çocuklar için 100 ml ile 50 ml yedi. bir dahaki sefere daha az süt olacaktır. Sonuç olarak, yaşamın üç aya bebek meme dolgu durur ve sütün gelişi ile boyutunu değiştirmek. Meme asimetrisi geliştirdiniz Neden aşağıdaki gibi Bunun nedenleri şunlardır:

 1. göğsünden Durgunluk. Ne zaman meme süt çok fazla, çocuk bunu yemez. Süt bezlerinde Kalan "donar" ve taşa dönüşür. Göğüs kadın ağrılı, sıcak hale gelir. Taşlar çok acı mola masaj vardır. Çoğu zaman, bir kadının göğsü ile emzirmek olamaz. Bunun bir sonucu olarak, göğüs bağlı beslemede bir ara az süt üretmiştir. İpucu: Aslında bu durumda yardımcı olabilir besliyordu. Bebek ağrılı alana "izlenen" çenesine göğüs uygulanır. Kid kolayca annesi afetle mücadele yardımcı olabilir.
 2. Bir kadının hayatındaki göğüs yaralanması da beslenmeyi etkileyebilir. Gelecekte Çürük göğüs boyutu küçük olacaktır buna göre daha az sütü vardır, olabilir.
 3. tek göğsü besliyorum. Bu, örneğin, anne elverişli olması kadın eş uyku pratik edilirse, geceleri besleme olabilir. Bebek bir tarafta uyku ve kullanışlı bir beslenmeyi yem. Ya da bir çocuk, sebebi ne olursa olsun, belirli bir göğüs tercih ediyor.
 4. meme travma. Bir çocuk ısırmak veya meme çatlaklar olabilir. Sonra kadın hastaya göğüs yedek çalışıyor ve o daha az onu verir. Sonuç olarak, süt çapı küçülür.

beslendikten sonra eski göğüs yarar mı?

Her memenin başlangıç durumuna bağlıdır. Bir kadın spor dahil edilirse o kadar elastik değildir olmasına rağmen, daha sonra büyük olasılıkla, meme, şekil geri dönecektir. kurtarma On zaman alacaktır. besleme tamamlanmasından sonra yaklaşık 3-4 ay sürer. Ama meme büyüklüğü eşitledi. Hatta son birkaç ay ise, kadın sadece tek göğsü besliyordu.

bu olmazsa, bu meme asimetrisi düzeltilmesini gerekecektir. Tabii ki, bu kadına rahatsızlık veren tek zaman.

Meme asimetri - ne yapmalı?

Tüm meme büyüklüğü bir değişikliğe yol nedenlerle bağlıdır.

 • Hamilelik sırasında, normaldir ve sadece sabırlı olmak gerekir.
 • Eğer beslenme sırasında meme asimetrisi fark ederseniz, daha az sıklıkta meme bebeği vermeye çalışıyoruz.
 • emzirme tamamlanmıştır, birkaç ay beklemek.
 • konjenital nedenlere ise sadece plastik meme asimetri olacak.
 • Sen biraz egzersiz yardımıyla göğüs ayarlayabilirsiniz.

Meme plastik cerrahi

Güzel göğüsler - özgüven yolunda atılmış bir adım. Birçok kadın boyutu göğüsler bu konuda müdahale çok farklıdır. Şımarık samimi hayatı, kocası ile bir yanlış anlamayı başlatın. Ve tüm çünkü basit bir iç kısıtlaması. Kadın şerit ve göğüs dokunmasına izin zorlaşır. durumda profesyonellere çevirmek ve plastiklerin kullanılması asimetrisi düzeltilmesi için daha iyidir. Cerrahi müdahale yönlendirilebilir göğüs küçültme (varsa gözlenen hiperplazi) veya artış (hipoplazi).

Ameliyat için hazırlık

hazırlık süreci çok daha uzun ameliyatı kendisinden daha sürer. Hasta tam kan sayımı, düzenlenen ultrason muayenesi, bir plastik cerrah ile istişare ve hatta bazen bir psikologla konuşurken sunar. Mutlaka anket malignlerle varlığını engelleyen, yürütülür. Ancak o zaman ameliyat tarihini atadı.

bir psikologla konuşmak o gerçekten bu operasyonda ihtiyacı varsa, hastayı kendini anlamak için gereklidir. Plastik cerrahi bir kişinin psikolojik dengesini ihlal nüansları bir düzeltme içerir. Ve riskleri anlamak ve düzgün olası komplikasyonlar ile beklenen sonucu ilişkilendirmek için nasıl bilmek, zihinsel buna hazır olması çok önemlidir.

cerrahi müdahale

ameliyat endikasyonu memenin bir belirgin asimetri olduğunu. işlem sırasında, belki de, tek bir yöntem ile bunların toplamı gerçekleştirilebilir. Bu tarih ve hastanın hastalığının incelenmesi temelinde doktor tarafından çözülür.

Ameliyat süresi bir saatten iki etmektir. çoğu zaman bu durumda cerrah onları estetik görünmesi için meme meşgul olacaktır. Ameliyattan sonra hasta bile iki gün boyunca tıbbi gözetim altında kalır. Mümkün komplikasyonların gelişmesini görmek için tam zamanında, gereklidir. Daha sonra, 8 gün sonra dikişler kaldırılır. Ameliyattan sonra 14 gün rehabilitasyon sona erdirir.

komplikasyonlar

Meme asimetrisi ortadan kaldırmak çeşitli istenmeyen sonuçlara yol açabilir. .. riskli mi - Herhangi ameliyatı gibi meme cerrahisi vb morarma, doku nekrozu, enfeksiyon olabilir. Bu nedenle, doktorlar meme büyüklüğü boyutları bir çift daha az farklılık olduğunda kararlarını düşünmek kadınları öneriyoruz.

Kontrendikasyonlar

Meme cerrahisi 20 yıl kızları kontrendikedir. Şu anda bu yana göğüsler hala gelişmekte olan ve sorun bağımsız olarak çözülebilir. Buna ek olarak, operasyon kadınları izin verilmez:

 • azalmış kan pıhtılaşma süreci;
 • enfeksiyonlu hastalıklar;
 • kalp problemleri;
 • diyabet;
 • tümörler.

spor yoluyla Meme düzeltmesi

Hatta meme asimetri ameliyatı itmek yapabiliyor her kadın değildir. Böyle bir adım atmak isteklilik henüz gelmedi ise, sorunu gidermek için biraz egzersiz deneyebilirsiniz. düzeltme nedeniyle majör ve minör pektoral kasların gelişmesine meydana gelecektir.

 1. -Up itin. Bu basit olanı göğsünüze için egzersiz. Bu göğüs sıkın yardımcı olacaktır. Dips standart olabilir - zemin. Bu değiştirilebilir - banktan, bankın karşı sırtı ile. Tüm kasları çalışmak, bütün bu tür birleştirmek için en iyisidir.
 2. Dambıl. dambıl ile egzersiz çok ve hepsi, meme dikleştirme katkıda daha elastik hale. En basit - yanlara ve öne doğru kol boyu halter yükseltmektir.

Egzersiz göğsü "kaldırılmasına" ve daha elastik yapabilirsiniz. Bundan dolayı asimetri için yuvarlatılmıştır. Ama anlık bir süreç değildir. , Bu dikkat çekici sonuç olmayı iki ay en az gerektirir. Yani hasta ve mükemmellik olun.

o meme asimetrisi düzeltilmesi için gerekli olup olmadığı?

Hiçbir zarar meme asimetri olmayacaktır. Nasıl düzeltmek ve bu hiç yapmaya değer olup olmadığını, sadece bir kadın karar verir etmek. Tabii ki, o gerçekten garip duygu, bir dezavantaj olarak görüyor zaman, sen asimetri düzeltme yapmalıdır. Güzel göğüsler koltuklarına geri dönecektir.

Bir düzeltme yöntemi boyutunda farklılıklar bağlıdır. Küçük bir fark varsa, fiziksel aktivite sorunu gidermeyi deneyebilir olabilir. boyut farkı çok daha az belirgin, esnek ve gergin göğüs varlığında gerçekleştirilir.

Operasyon - Ciddi bir adım. Eğer ameliyat için gitmeye karar verirseniz, temel görevi - İyi bir uzman bulmak için. Ve birkaç ay sonra, sorunun sonsuza kadar yok olacak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.