Gıda ve içecekYemek tarifleri

Bir tavada kızartılmış et pişirmek için nasıl

O bir tavada kızartılmış et daha kolay olabilir gibi görünüyor? Eğer bir kızartma tavası almak ve tüm ... Tabii ki, bu bile atalarımızın olsa bir şaka olduğunu ve hazırlanan, et al. anda tava henüz olmasıdır. Onlar ızgara et pişirmeyi ağrı sorunları, gerçekten değil. Bir yangın başlatmak ve bir sopa kıyma için yeterliydi.

Ama bugün medeniyet bize fırsat çok vermiştir. Bu et ve onun hazırlanması için seçenekler yemekleri için geçerlidir. Bir kez et ızgara hazırlanan değil! şiş üzerinde tava fırın ve özel myasovarkah içinde, fırın ve mikrodalga buğulama. Genel olarak, isteyen olur, ama bir seçim her zaman vardır.

Neden insanoğlu eti çok düşkün? Tabii ki, her kültür farklı. Örneğin, Kore, iyilik köpek et ve Avrupalılar bunu teklif etti herhangi bir şekilde onun tadı kabul etmez. Domuz Müslüman ülkelerde yasaktır. böylece kutsal bir hayvan ve - Sen inek, Hindistan'da sığır yiyemez.

Ama etin faydası küçümsenmemelidir. Bu protein, kalsiyum, sağlığımız için çok gerekli olan proteinleri içerir.

Şimdi bir tavada kızartılmış et nasıl hazırlanacağı bahsedelim. Bir tavuk almaya gidiyoruz, bir ön-karkası hazırlamalıyız. yoğurtta birkaç saat gecede ya da en azından açık bırakın. Bu etin herhangi bir spesifik bir tat vermez, ama ağızda eriyen, çok hassas hale getirecek. Sen marine bir kaç saat tavuk bırakın ya da sadece işareti adzhika kaçırabilirsiniz. Bir tavada kızartılmış tavuk, daha önce yeniden ele düz yapıp, ideal olarak, iyice kızartma yaparken, presin altına yerleştirmek daha iyidir. Bu yüzden iyice daha iyi kızartın.

Ve hakkında birkaç kelime domuz. Domuz kendisi daha yağlı, bu kadar çok insan pan yağlama olmadan, sadece o şekilde kızartmak tercih ederim. Yağ kendisi kızartma sırasında konuşacak ve bu yeterli olacaktır. Fry domuz bu çok iyi bir tandem olduğunu soğan en iyisidir. Et hazır olduğunda, turşusu, ketçap veya adzhika ile karıştırarak, ve üstüne, doğranmış otlar ile serpin.

Bazı insanlar sadece bir tavada kızartılmış et, ama birkaç kombinasyonları, daha doğrusu iki tercih ediyorum. Domuz kıyılmış sığır 50-50 oranında ile karıştırılır ve kıyılmış yumurta eklendi. Şimdi köftesi kalıp ve sağ tavaya koymak mümkündür. Daha önce, tabii ki, tat tuz ekleyin.

Etin katılık dikkat edin. domuz veya sığır eski ise, kızartmak için daha iyi değil ve güveç olduğunu. Kızartma genç eti için haklı.
neredeyse hazır olduğunda, ısıyı düşürmek ve düşük üzerinde dozharivayte. Eğer iştah açıcı bir kabuk ile gerçekleşmesi için, köfte veya kesik top kırıntıları sadece parçalarını kapsar. Çok iştah açıcı bakacağız ve tatlar, tabii ki, hoşuna.

eti kızartma yaparken yaklaşık dörtte bir oranında azalır unutmayın. Bunu pişirmek için ne olduğu merak ediyorsanız, sebze ya da pirinç seçmek için tereddüt etmeyin. Bir garnitür sebze pirinç et ve balık her ikisi için.

Et kendisi biraz sert ise, kızartma tavası, biraz su ekleyin. Sadece aşırıya kaçmayın. parçaları çevirin ve sonra biraz bitkisel yağ eklemek veya onsuz yapabilirsiniz.

Eğer kan ile biftek seviyorsanız, o eti gerçekten kanı görev yapacak içeride underdone olması gerektiği anlamına gelmez. Hayır, bu ürünün kötü hazırlanan olarak kabul edilir. Kan hareket kalmamalı, et kendisi soluk pembe renge sahip olacaktır. Ne zaman herhangi bir kan kirletici olmayan tek şeffaf sıvı tahsis edilecektir bastırdı.

farklı şekillerde kızartma eti deneyin, onun tadı tarafından oynanan nasıl zarif takdir edecektir. Önemli olan mide zarar etmemek için, çok kızarmış yapmak değildir. Kızarmış et - masadaki en iyi yemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.