Ev ve AileÇocuklar

Bir çocukta aseton Diyet: bir menü can ve olamaz

Her anne ciddiye bebeği aniden hangi kötü koku yayılan kusma üzgün başladığında. incelemeden sonra doktor çocuk aseton yükselmiş olduğunu öğrendim. Bu hastalığın ciddi sonuçlara doğru tedaviye başvurmak, özellikle bahsetmiyoruz. Bu sorunla mücadele için önemli diyet etmektir. Bunun yardımı ile sadece küçük huzursuz durumunu iyileştirmek değil, aynı zamanda keton cisimlerinin düzeyini düşürmek mümkün değil. glikoz içeren ürünlerin ketoasidoz kabul kullanımına karşı mücadelede en etkili silah. Ancak, çocuk saygı duyulmalıdır fazla aseton ile hangi diyet hakkında, aşağıda ele.

Bazı terimler

Yükseltilmiş aseton veya ketoasidoz - kan plazmasında keton seviyesinde bir artış ile bir çocuk oluşan bir patoloji.

Onların kökenli "suçluları" hemen hemen tüm vücut yağ ve protein içerikli sıkışıp vardır. keton cisimleri gıda işleme, lipid metabolizması ve karbonhidrat sindirimi uygunsuz işleyişi sırasında karaciğerde üretilir unutmayın.

Çocuk sağlıklı ise, vücutta aseton çok azdır. Bir anormallik durumunda, bunun sentezi artmaktadır ve imha oranı öncesinde periferik dokularda madde taşımaktadır.

Yükseltilmiş aseton nedenleri

Herkes çocuk oynamak için çok büyük bir enerji miktarı gereklidir gerçeğiyle tanıdık. Kural olarak, gücü maliyeti temelinde bunun çoğu karbonhidrat şeklinde vücuda girer glikoz, dayanmalıdır. Bu husus yeterli değilse, o zaman yağdan üretimi yoktur. Ve son debi tükenme proteinler gerçekleşir. keton cisimleri - yağ ürünleri meydana getirmek üzere işlemden sonra.

Yani, yüksek aseton nedeni nedir? birkaç önemli faktör vardır:

 • kalıtım;
 • enfeksiyonun varlığı;
 • metabolizmasında başarısızlık;
 • stres, yorgunluk;
 • Uzun bir yolculuk;
 • heyecan;
 • kötü beslenme, menü yağlarını boldur.

Daha önce bahsedildiği gibi, vücut aseton organları yol açar yağdan glukoz ayıklamak başlar. Bu aşamada, vücut üzerindeki toksik etkisi de. Bu sinir hücreleri keton cisimlerinin başa zaman yok olmasından kaynaklanmaktadır. çocuk kusma başlar ve dışkı, idrar, kusmuk gelen ve vücut aseton bir koku yayar.

Kural olarak, patoloji 12 yaşına kadar çocuklarda görülür. Bu dönemde, vücut tamamen büyümüş değildir ve bazı hayati organlar tam kapasite çalışmıyor.

Çocuklarda Aseton. Tedavi, diyet

çocuk kusarsa, durumu kötüleşti, derhal doktora başvurun. Bu doktorun önerileri tedavisini ve gözetilmesi başlatmak için sadece sonra oldu sıkı bir diyet.

Ne içilir?

Vücutta keton cisimlerinin miktarını azaltmak için, uygun miktarda sıvı alımı ile başlamalıdır. Sonuçta, bu çocuklarda artan aseton ile diyet sağlar ana bileşeni vardır. Yani, bu durumda kurutulmuş meyvelerin bebek kompostosu içmek en iyisidir. vücutta glikoz düzeyini artırmak mümkün olduğuna. İçki oldukça sıcak ve tatlı olmalıdır.

çocuk fruktoz vermek yanlış olmayın. Dr Evgeniy Olegovich Komarovsky metabolizması sakaroz daha hızlı olduğunu iddia ediyor. eşit keskin bir yükselme ve düşme süreleri olmaksızın fruktoz glikoz seviyesi artar yarılmasından sonra.

O kuru üzümleri yeterli miktarda içerdiğini belirtmek gerekir. kaynar suya bir fincan ile ürünün bir avuç dökün, kapağı 15 dakika boyunca kapalı altında, tülbentten geçirilerek filtre ve güvenli çocuk izin ısrar ediyorlar.

Ancak, ampullerde glikoz kullanılması önerilir. Bir çocuk aktif oyun sonra baş dönmesi, karın ağrısı şikayet başlar, bu yöntem özellikle faydalıdır. kusmayı önlemek için, çocuğa konsantre yüzde 40 glikoz verir.

için Diyet idrarda aseton çocukların kullanımını gerektirir alkalin içme. Uygun, örneğin, "Regidron", gaz olmayan ve ayrıca maden suyu.

Herhangi bir sıvı kana emilimini hızlandırmaya sıcak (çocuğun vücut sıcaklığına, tercihen eşit) olması gerektiği not edilmelidir. Sen su bebeğin büyük miktarlarda içmemelidir, genellikle ve küçük porsiyonlar halinde bunu yapmak için daha iyidir.

Bu faydalı ve kabul birlikte vitamini PP alma için. Bu çözümler ve tabletlerde satılmaktadır.

ilk günler

Bir çocuğun artmış aseton varsa, diyet günden itibaren saygı gösterilmelidir. Yani, hastalığın başlangıcı bebeğinizi besleme yapmıyor sadece içebilirsiniz. Gaz çorba kaşığı her 5 dakikada olmadan maden suyu: şeması şöyledir. Bir çocuk bunu kurutulmuş meyveler, kuru üzüm suyu bir komposto vermek isterse. ampullerde glikoz unutmayın. Bir çocuk yemek istediğini belirtmekte ise, ekmek ev yapımı kırıntılarını sunuyoruz.

İkinci gün sen sunabilir congee ve pişmiş elma. Üçüncü Açık - su üzerinde bebek lapası vermek. En iyi seçenek karabuğday, pirinç, yulaf ezmesi olduğunu. Diyete ekleyebilir az yağlı yoğurt.

Ertesi gün çocuk sebze çorbası pişirin. Komple menü gofret bisküvi, kraker.

bir çocukta aseton ile diyet olumlu sonuçlar getirir ve o daha iyi hissettiği, diğer yemekler ekleyebilirsiniz. Unutmayın: bebek overfeed veya ona şişman yemekleri teklif etmeyin. Tüm ölçülü olmalıdır.

Yani dışarıda?

Çocuklarda aseton sonra Diyet (ve hastalık zamanında) aşağıdaki ürünler kurtulur:

 • mantar;
 • et ürünleri;
 • et, balık, mantar çorbası.
 • füme;
 • fasulye;
 • Gıda katkı maddeleri ve boyalar ile ürünleri;
 • mayonez, ketçap, soslar;
 • pişmiş süt, yoğurt fermente yağlı süzme peynir;
 • çikolata;
 • kahve içecekler;
 • taze ekmek, hamur işleri;
 • suyu dükkanı, gazoz, güçlü çay;
 • baharatlı yiyecekler;
 • salamura ürünleri;
 • baharatlar, çeşniler.

Yani illa diyet dahil edilmelidir?

Bir çocukta aseton Diyet aşağıdaki ürünlerin kullanımına dayalı olmalıdır:

 • hindi eti, tavşan, tavuk, dana;
 • Düşük yağlı peynir, yoğurt, kefir,
 • bıldırcın ve tavuk yumurtası;
 • jöle, meyveli içecekler, meyve suları,
 • olgun ekşi meyveler;
 • bitkisel ve süt çorbalar;
 • buğday, yulaf, pirinç, buğday kabuğu;
 • Taze, buhar ve pişmiş sebzeler;
 • meyveler (değil turunçgil);
 • galetnoe bisküvi, ekmek peksimet, ekmek.

Dr Komarovsky tatlı dışlamaz tedavi sırasında önerilir. Hamur işleri, kekler, çikolata ve kakao gerekmez çocuk vermek üzere unutulmamalıdır. Ona şeker, kurutulmuş meyve, bal, reçel, marmelat ve karamel beslemek için tercih edilir.

Ne zaman endişeleneyim?

öğrenelim hangi durumlarda çocuklarda aseton ile acil tedavi ihtiyacı ve diyet içinde.

tablo bir turnusol şeridi ile özdeşleşmiş göstergeler yansıtır.

gösterge

/ L 0.5 ila 1.5 mmol (+)

2-5 mmol / L (++)

den daha büyük 5 mmol / L (+++)

şiddet

Işık sahne. Çocuk artık içmeli ve yağ vermeyin.

orta evre. Çocuk ihtiyacı hafif bir diyet. baharatlı, yağlı ortadan kaldırın. glikoz ve alkalin içme verilmesi.

Ağır sahne. Bir doktora danışmalısınız. sıkı bir diyet gerektirir.

Limon ve bal mücadele yükselmiş aseton yardımcı olmak

Bilindiği gibi, bu iki ürün sadece, zayıf bağışıklık sistemini geliştirmek toksinleri direnmek, kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek değil, aynı zamanda aseton ile başa çıkmak için yardımcı edebiliyoruz. Bal ve limon da önemlisi vitamin, mineral büyük miktarda içerir ve - glukoz ve fruktoz. Bu ürünler de ve hızlı bir şekilde ona yakında geri sıçrama fırsatı verir vücut tarafından emilir.

bebek alerjik reaksiyonlara eğilimli değilse, o zaman ona lezzetli bir içki pişirin. ılık su kaynamış litre, 40 bal g ve yarım limon sıkılmış meyve suyu alın. İyice karıştırın ve çocuk küçük porsiyonlar halinde içmeye izin verin. Tüm içecek çocuk günü boyunca hakim olmalıdır. Sabah taze pişirin.

Çocuklarda aseton için Diyet. yemek tarifleri

sebze çorbası

Bu yemeğin için, 1 havuç, 1 küçük soğan, 3 patates, 3 yemek kaşığı alın. l. pirinç, karnabahar çiçeklenme bir çift. Tüm sebzeleri temiz ve kesti. akan su altında iyice Şekil durulama. Kaynar suda birkaç dakika ve karnabahar bir sonra, sonra soğan, havuç ve pirinç, patates bırakın. Küçük bir tuzu, karıştırın. yapılan dek pişirin.

hindi ile Yahni

1 soğan, 1 havuç, bir kaç brokoli çiçeği, hindi göğsü al. Son madde dilimler halinde kesilmiş ve biraz su, kapak eklemek karıştırmaya unutmayın, biraz podsolite gaz azaltmak ve 20 dakika demlenmeye bırakın, bir kazanda aşağı. Soğan, havuç pirzola, brokoli, küçük çiçeği içine bölmek. kazan ve karıştırın içine sebze at. yumuşaklık malzemeyi hazırlayın. çocuk küçükse, güveç bir blender içinde toprağa edilebilir.

bal ve fındık ile Elmalar

Bazı tatlı elma alın ve orta kesti. Fındık kadar ince mümkün olduğunca doğrayın. Elma ortasında onları ekleyin biraz bal girin. 10-15 dakika pişir.

Elma ve armut ile yulaf ezmesi

Su (200 mL) içindeki küçük bir miktar ile tava üzerinde plakayı yulaf birkaç kaşığı ekleyin. , Kaynar kadar bekleyin ısıyı düşürmek ve hazırlamak için bırakın. küçük dilimler halinde elma ve armut kesin. tahıl ekleyin ve karıştırın. İstek üzerine, bir taşım kaynatın, süt dökün. Bitmiş lapası olarak, bal (veya şeker) bir kaşık ekleyin.

Sonuç

Unutmayın: anlatıldığı gibi yüksek aseton kadar korkunç değil. Bu ana şey - her şeyi kontrol altında tutmak için. çocuğa aseton Diyet hastalığın ilerlemesini engellemek ve gelecekte bebeğinizi korumak için, mutlaka saygı gösterilmelidir.

Çocuklarınızı koruyun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.