KariyerKariyer yönetimi

Bir anaokulu öğretmeni Özellikleri

Periyodik (her beş yılda), öğretmen dahil pedagojik işçi, her biri değerlendirilmelidir. Özünde pedagojik topluluk beceri seviyesine doğrulamak içindir. Ne Bu prosedürün başarıyla tamamlanması için gereklidir? anaokulu çalışanlarına şartları nelerdir?

pedagojik personel kontrolünün belgelendirme prosedürü

o varsayılır yana çalışan yetkileri, üç kişilik özel uzman grubunu tanımlamak. anaokulu müdürü Appraisee öğretmenin al muayene zamanlaması, hem de grubuna dahil edilen kişilerle tanışır. bunlardan biri öğretmen tatmin etmezse, o uzman kadrosu ile kabul ve grubun denetiminin yeni başkanı tayin isteyin yazılı hakkına sahiptir. düzeyinin teyit ilgili tüm faaliyetler mesleki yetkinlik, on gün verilen. öğretmen sertifikasyon Özelliği öğretmen tasdiki ile sözlü görüşme sırasında açık oturumları ziyaret, portföy analizi temelinde hazırlanacak.

kontrolünde Uzmanlık belgelendirme

Bütün işlem, iki bölümden oluşmaktadır. iç tetkik bakıcı sürecinde uzmanlara onun hemen faaliyetlerini gösterir: gerçek faaliyetlerinde modern eğitim teknolojilerinin kullanımını gösteren çocuklarla açık ders iletken.

Özellikleri çocukları öğretmen okul öncesi kurumlarının Appraisee eğitimci uygular Okul öncesi için özel olarak geliştirilmiş pedagojik teknikleri, bu unsurları hakkında bilgi içermelidir. Bazı durumlarda, öğretmenin bir iç muayene yürütülen değildir? Bir öğretmen projesi "Eğitim" Bölgesel (Rusça) seviyesi ulusal öncelik kazandı, o açık olaylar olmadan değerlendirilecek hakkı verilir.

Açık bir sınıf Özellikleri

eğitim faaliyetleri ve ikinci nesil federal eğitim standartlarının eğitim okul öncesinde tanıtıldı yürütmek. Bunlar okul öncesi çocuklar için temel gereksinimleri gelişmesinin her aşamasında çocukları sahip olması gereken tüm evrensel becerileri verilmiştir içerirler. Bu özellikler ve açık sınıfların öğretmen tasdik kalitesini değerlendirmek uzmanlar. öğretmene özellikleri, okul öncesi çocuklar tarafından sahip olunan uygunluk Uun ayrıntılı bir açıklamasını içerir, gereklerinin GEF sunulmuştur. Bu öğretmen atanacak o kategoriye doğrudan bağlıdır değil.

teşvik etmeyi Sunum

yazılabilir öğretmen özellikleri ve öğrenci veli uzmanlar ek olarak. Öğretmenin kendi doğru ve uygun hazırlık anda çalışmalarında kendi çalışkanlık, onların iş tanımları gayretli yürütülmesi için departman ödüllerin güvenebilirsiniz. Ebeveynler tarafından sağlanan bilgiler, tüm çalışanların dikkatine getirilir öğretmenler kurulunun. meslektaşları öğretmen teşvik edilmeye layık olduğunu kabul ederse, bu Eğitimi Bölümü'nde baş öğretmenin özelliklerine yapılır. Belediye düzeyinde öğretmen verilmesi karar verir. olumlu bir karar durumunda belgelerin toplanması için prosedür başlar. Ona iyi iş için başlık veya ödül sertifikalarını atama öğretmen için çoğu zaman hoş bir sürpriz oldu.

bakıcı özelliklerini nasıl yazılır

belgelendirme başarıyla tamamladıktan güvenebileceği öğretmen için öğretmen özelliklerine layık doğru yazılmalıdır. en kriterler bu belgeye uygulamak öğrenmek için çalışalım. okul öncesi öğretmene için derlenmiş özelliğini göre bir deyim vardır. Numune bir süre sonra mevcut ama şimdilik bunun bulunması gereken bölümler seçecektir.

talimat

eğitimci karakteristik resmi bilgi ile başlar. belirtmek için emin olun:

  • soyadı, ad, soyadı;
  • doğum tarihi;
  • eğitim düzeyi (kurum, bölüm, uzmanlık, üretim yılı adı);
  • Bir eğitimci olarak çalışma uzunluğu.

Ayrıca karakteristik ne yazmalıyım

Daha sonra, o ayrıntılı olarak okul öncesi öğretim personeline Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen görevleri dayalı öğretmenin tüm profesyonel niteliklerini açıklamak için önemlidir. Onlar okul öncesi bilmek ve pratik, çocukları ile iletişim kurmak için iletişim becerilerine sahip faaliyetlerini düzenlemek zorunda , modern eğitim teknolojisini çatışma durumlarla başa çıkmak için. Rus eğitimin modernizasyonu sonra anaokulu öğretmeni önce ayarlanmış belirli bir görevin yerine Seviye - belirleme ve her çocuğun bireysel yeteneklerini geliştirmek, öğretmen PMPC bir özellik içermelidir. Öğretmen diğer meslektaşları tarafından kullanılan kendi eğitim yöntemleri geliştirmiştir, bu da onun özelliklerine yansır, bir yayını vardır.

Gerekli becerileri

Yurtiçi psikologlar L. S. Vygotskim ve S. L. Rubinshteynom etkinlik eğitimci tam teşekküllü kişilik okulöncesi yaratma amaçlı spesifik eylem kümesi olarak algılandı. (Sertifikasyonu için) bakıcı üzerindeki karakteristik örnekleridir göz önüne alarak, bu tür çocukların fiziksel ceza kullanmadan, sınıf disiplininde gözlemlemek yeteneği gibi beceriler yansıttığını unutmayın. İyi bir öğretmen meslektaşları, onların ücretleri velileri ilişkin bir uyuşmazlık olmamalıdır.

Örnek özellikleri

Size örnek sunuyoruz anasınıfı öğretmeni performansı, ödül için temsil etti.

"Sidorova Elena Anatolevna, 1985 yılında A. I. Gertsena adını Leningrad Devlet Pedagoji Enstitüsü'nden mezun nitelikli bir öğretmen aldı. Elena hükümet programları ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış ders kitaplarının için çalışır. Öğrencilerine özel sınıflar için her yıl 2007 öğretmen beri, ekolojik kültürün oluşumuna yönelik. öğretmen tarafından tasarlanan ders programı, eğitim Ofisinde eş gözden geçti. Mentor onun pa birleştirir Dinlenme tesisleri unsurlarını kapsar probleme dayalı öğrenme oyunu, bilgi ve iletişim teknolojilerinin unsurları ile.

2004 yılından bu yana öğretmen ilçe yönetimi, ortak geziler çevre departmanı ile işbirliği içinde çalışır, çocuklara proje etkinlikleri sunmaktadır. çevre eylem, emek iniş, geziler, ustalık sınıfları: 2012 yılından bu yana, pratik faaliyetler üzerinde durularak ekolojik ve yerel İrfan Kupa "Rainbow", sınıflarını organize eder. 2013 yılında, eğitimci ülke çocukları ile ve veliler tarafından organize edildi Beyaz Denizi kıyısında geziler.

Öğretmen, federal devlet eğitim standartlarına tam uyum içinde okulöncesi ile teori ve işin metodolojisi bilen derin bilgisi, yenilikçi yöntem, araç, teknik, eğitim uygulama yeteneğine sahiptir. sınıfta ve ders dışı etkinliklere eğitimci çocuk psikolojisi hakkında bilgi kullanır. Çocuklar ve ebeveynleri ile Elena Anatolevna dost ilişkisi.

Eğitimci sürekli derler ve açık sınıfları, atölyeler, yayınlar, eğitim ve etkinlikler aracılığıyla kendi eğitim deneyimi dağıtır.

Okul öncesi eğitimin öğretmenlerinin bölgesel metodik dernek çalışmalarında aktif rol alır. 2012 yılında - on "okul öncesi çocuklarda kendi arazi geliştirme ilgi daire içinde ekolojik ve yerel İrfan Faaliyetleri." 2013 yılında - "Dow bölgesel bir bileşenin kullanımına" konu üzerine

Bu okul öncesi öğretmen araştırma ve tasarım etkinliğine özel önem veriyor. Onun öğrenci - tüm çevresel eylemler aktif olarak katılan, olaylar bölgenin kontrolünü gerçekleştirdi. Onlar çocuk çizimleri bölgesel rekabet kazananlar oldu "Hayvan dünyada." Bölgesel eğitim ve araştırma konferansların jüri çalışan Mentor yıl, tekrar tekrar pedagojik uygulama başkanı olmuştur.

Elena verildi Fahri Diploması Eğitim ve Bilim Moskova Bölge İdaresi (2006) Bölümü.

adaylık Sidorova Elena Anatolevna Önerilen Metodolojik Konseyi Belediye bütçe eğitim kurumu "Anaokulu 12 Nisan 2014 201», №2 Dakika №".

Bir eğitimcinin yazma özelliklerinin önerilen parça, esas alınan dikkate kişiliğinin özelliklerini alarak herhangi eklemeler ve değişiklikler yapmak olabilir.

öğretim faaliyetlerinin Özgünlük değerlendirmesi

Öğretmen etkinliği tam olarak değerlendirildi için, kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Bu yönetim, iletişim, yapıcı diyagnostik bileşenlerin kombinasyonu anlamına gelmektedir.

Araştırmacılar arasındaki öğretmen faaliyetleri ve öğretmen çok ortak yönü var olduğuna inanıyoruz. eğitim teknolojisini kullanmak gerekir, ama aynı zamanda koğuşlarda, onların iletişim ve gelişim faaliyetlerini organize etmek için sadece okul öncesi işin Özgünlük.

Sonuç

Böyle bir meslek, bir anaokulu öğretmeni olarak, zor ve sorumluluk, bu nedenle okul öncesi gerçek profesyoneller bir olduğunu. Bu çalışanların her biri onur belgesi, departman ödüllerin şeklinde yaptıkları yoğun çalışmalardan dolayı haklı bir ödül hakkına sahiptir. için "ödüle bir kahraman bulmuştur" olarak, zamanında okul öncesi eğitim kurumunun başkanı belgelerin bir paket oldu Eğitim'e sunmuştur önemlidir. belgeler sunulacak arasında, öğretmen niteliksel özelliklerinin özel bir yere sahiptir. ne kadar ayrıntı temel yetkinlikleri yansıyacaktır On eğitimci nihai sonucu belirler: Ödev başlığını, başka yeterlilik kategorisini alma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.