KariyerKariyer yönetimi

Bir kariyerde başarı için büyüme alanlarını belirlemenize yardımcı olacak 4 sır

Kariyer merdivenlerini senden daha yukarıya tırmananlardan kıskandın mı? Veya bir sonraki adıma geçmek için elinizden geleni yapıyor musunuz? Başarabildiğiniz birçok yol vardır. Hangi yönde hareket edeceğinizi bilmiyorsanız, bu 4 sırrı inceleyin.

Birinin yardımına gerek duymadan günlük görevlerinizi yerine getirirken hepsini aynı anda kullanabilirsiniz. Kariyerinizi geliştirmeye yeni başladıysanız bazı ipuçları geçerlidir ve daha fazla hareket özgürlüğünüz olduğunda daha sonra başkaları vardır.

1. Yetkililerin görüşüne bağlı kalmaktan daha azı

İşe yeni girdiğinizde, faaliyetinizin yönü ile belirtilir ve görevlerinizi nasıl yerine getireceğiniz konusunda tavsiyeler verirsiniz. Uzun süredir görevdeyseniz ek sorumluluk alabilir ve takımda lider olabilirsiniz. Buna ek olarak, üstlerinizden onay almayı beklemeden zaten kendi kararlarınızı verebilirsiniz. Patronun kabul etmediği durumlarda bile, kendi düşüncelerinize güvenmeniz ve bakış açınızı savunabilmeniz gerekir.

2. Planlayın ve analiz edin

Elbette, günlük görevler çok önemlidir. Ancak çalışma programınızda, bir hafta öncesinin ve bir ayın planlarını belirlemek için zaman ayırmanız gerekir. Bu, kariyer büyümesine ulaşmanıza yardımcı olacak. Ancak, faaliyetinizin bir sonucu olarak elde edilen sonuçların analizini unutmayın. Bu, hedeflerinize ulaşmak için hangi stratejinin en uygun olduğunu anlamak için gereklidir.

3. Astların çalışmalarını denetleyin

Yalnızca bir şirkette çalışıyorsanız, hem doğrudan görevlerinizi yerine getirmek hem de ekibinizi aynı anda yönetmek sizin için zor olabilir. Yine de, bu görevleri birleştirmeyi ve iş arkadaşlarınızla ve astlarınızla etkili bir şekilde etkileşime girmeyi öğrenmelisiniz. Buna ek olarak, bir bütün olarak sadece takıma değil, her çalışana dikkat etmeniz gerekir.

4. Şirketinizin dışında meşhur olmak

Büyüyen bir kariyeriniz varsa, yalnızca kendi şirketinizde değil, aynı zamanda onun dışında da tanınma şansını artıracaksınız. Örneğin, tematik forumlara katılabilir, seminerlerde konuşabilir, vs. Tüm bunlar alanınızda lider olmanıza yardımcı olur.

Nerede çalışırsanız yapın, bu becerilere hakim olmak çalışma zamanınızı etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Kariyer elinizin altında!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.