Spor ve SağlıkSu sporları

Bilinen Ukraynalı yüzücü Yana Klochkova: sporda biyografileri ve başarıları vuruşları

Ukrayna'da tüm "kırmızı balık" tarafından sevilen en ünlü Ukraynalı sporcular, çeşitli uluslararası ödüllerin sahibi, biri - tüm yüzücü Yana Klochkova ilgili. Ona, onun atletik başarıları ve kazandı Hakkında ödülleri bu makalede ele alınacak.

Çocukluk ve gelecekteki şampiyonu gençlik

Yana Klochkova Simferopol'un Kırım şehrinde doğdu, o ailem yüzmeye ona verdi, 7 yaşında 1982/07/08 olduğum zaman. Böylece bebeğe şampiyonluk kürsüye yolunu başladı. Iyi fiziği Jana hızla mükemmel sonuçlar göstermeye başladı gerçeğine katkıda bulunmuştur. Okuldan sonra, Yana Klochkova, hiç şüphesiz, iyi bir kariyer yapmaya karar verdi.

O Kharkov taşındı. gelecekteki bir şampiyon spor okuluna kabul ve başarıyla 2001 yılında buradan mezun oldu bulunmaktadır. eğitimlerine devam kararlı olarak, Yana Klochkova Kiev taşındı. Onların yüksek öğretim sporcu sermaye nat Ulusal Üniversitesi kazandı. eğitim ve spor.

yüzmede ilk başarıları

"Büyük" su içinde kaldığı ilk yıllarından ile Yana Klochkova Spor biyografisi zaferleri ve madalya doludur.

14 yaşındaki yüzücü atletik hayatına 1996 yılında Danimarka'da düzenlenen ikinci ödül sahne olduğunu başla Junior Avrupa Şampiyonası. Bir yıl sonra Glasgow, yine genç şampiyonasında, o zaten ilk haline gelmiştir. Güvenle kazanan isim teyit yüzücü Yana Klochkova 1998 Antwerp altın alınan.

yüzmede önemli başarılar

uluslararası yarışmalarda Yıllık katılımı yeni madalya yüzücü getirdi. 2000 yılında Valencia Helsinki ve 1999 yılında Lizbon'da: Klochkova Avrupa şampiyon üç kez olmuştur.

Atlet farklı Ukrayna bir elli Rekorunu yelken türleri: karmaşık, serbest stil, röle içinde, sırtüstü ve kelebek mesafeler çeşitli (yüz ila bin beş yüz metre kadar).

2001 yılında, John Japon Fukuotsy düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan oldu.

Yeni bir sportif başarı - 2003 yılında. Dünya şampiyonu yüzücü Yana Klochkova oldu. Fotoğrafı Ukraynalı yüzücü tüm dünyanın medyaya yansıdı.

2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda iki kez dünya şampiyonu spor performansının tarihe geçmiştir. Atlet iki kez 400 ve 200 metrede altın madalya kazandı. Sonra unvanını aldı "Yılın Dünyanın en iyi yüzücü."

çarpıcı spor By başarıları Sydney Olimpiyatları'nda 400 metre mesafede yer Klochkova dünya rekoru sayılabilir.

karışık iki yüz metrelik mesafeler Avrupa rekor - domuzcuk onu başarılarının bankada.

Yana Klochkova parçayı yüzme üzerinde Üstün sonuçlar geliştirilmiş eğitim, parlak fiziksel, kazanan psikolojik odaklanarak gösterir. Nina ve Alexander kasa - Büyük yardım onun eğiticiler.
Dünya ün Ya Klochkova kez kazandı Olimpiyatları ve bir gümüş dört altın madalya kazandı.

2008 yılında, John sporda profesyonel performanslar tamamlamaya karar verir.

Klochkova aktif genel çalışma olmuştur. tanıtım ve sağlıklı bir yaşam tarzı popülerleşme Nişanlı. Bu Ukrayna yelken okulu gelişimi için çok, hem de ülkedeki diğer çeşitli spor yapar. Çocuklar için yüzme dersleri veriyor. promosyonlar katılın. 2010 yılında başlıklı yüzücü bir oğul, İskender doğurdu. Çocuğun babası Georgia Levan Rostoshvili gelen atlet oldu.

Kısaca bu neşeli olay Yana Klochkova sonra, fotoğraf onun iç çamaşırı birçok dergilerde göründü içinde, o güzel vücudunu ve mükemmel fiziksel şeklini gösterdi olduğunu.

Başlıklar, ödül ve rütbe sporcular

2006 yılında, JA Klochkova Kharkov'un Kent Konseyi seçildi, aynı zamanda o vekil grubu "Genç bölgeler" girmiş, o Ukrayna Bölgeler Partisi üyesiydi.

sporda üstün başarıları için Ukrayna Kahramanı unvanı ve Ukrayna tesbihini - 2004 yılında ülkenin en yüksek ödül aldı. Seçkin sporcu yüzme Ukrayna Federasyonu üyesidir.

Yana Klochkova - Kharkiv ve Donetsk fahri vatandaşı.

Onun ödül kumbara Merit »III derece, Prenses I Olga ve III derece, İçişleri Glory Bakanlığı Haç Order için Order" yer alır.

Atlet Ukrayna'nın genç neslin kazananı devletin oluşumuna katkıda bulunmaktır.

İki kez (2000 ve 2003 yıllarında), olağanüstü bir Ukraynalı atlet "Sporcu Yılın" kategorisinde "Yılın Adamı" unvanını aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.