Spor ve SağlıkSu sporları

Yelken. Rusya'da Yelken

Nedeniyle Rusya Federasyonu olduğu geniş bölgesi için, ülkenin nüfusu olası tüm spor geliştirmek için mükemmel bir fırsat vardır. Dağcı yoluyla becerilerini geliştirmek Altay, dağlarında Urallar, Yakutistan'daki, Astrahan ve diğer zorlu tepeler. nehir ve denizlerin sayıda kürek, sörf, yelken ve diğerleri farklı geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. ikinci kategoriye Hakkında ve bu makalede ele alınacak.

Hollandalı kökenleri

Yelken varlığını uzun bir geçmişi vardır. Onun gelişme nakliye ve gemi başlangıcından ile başladı. seyahat için en iyi yolu bir deniz ve nehir yolları olduğunda başka altı bin yıl önce, yelkenin rolü büyük olmuştur. açık okyanusta gemi sürümü ile, onun değeri yalnızca artacaktır.

Başlangıçta yelkencilik nedeniyle başta su ile başka bir yerleşim yerinden coğrafi konumu, yer, hareket etmek, nüfusu, bu ülkelerdeki geliştirmeye başladı. topraklarında ilk devlet yatçılık kökenli, Hollanda oldu. Bir süre sonra İngiliz spor devraldı. On yedinci yüzyılda yelken yarışları tarihinde ilk kez gerçekleştirildi. Avrupa'da Bir süre sonra ilk yat kulüpleri vardı. Daha sonra spor yelken Birkaç yüzyıl Amerika'da popüler oldu. Daha sonra Rusya'ya göç etti. Kelime "yat" kökeni Hollandalı kökleri vardır. ülkenin ulusal dilden çevrilmiş yel değirmenleri ve lale, bu "motor, motor yelken veya su üzerinde taşıma basitçe yelken araçlarını" anlamına gelir. mükemmel bir şekilde yapışıp ve diğer pek çok eyalette bu kelime.

Peter I Yenilikler

Rusya'da Yatçılık tarihin üç yüz yıldır. Bu tür faaliyetler için teşvik başlatıcı Tüm Rusya kral yenilikleri ve yeniliklerin her türlü sevilen bilinmektedir bir reformcu ve yenilikçi Peter I. olduğunu. Yani, onsekizinci yüzyılda, Hollanda'da seyahat Peter Fark ettim hafta sonları ve tatil, insanlar, eğlenmek yelken küçük botlarla denize çıkıyor büyük sayılar üzerinde. Yurda Rusya kral Petersburg dikiyor. Orada filo oluşturan ve Deniz Shipbuilding başlangıcıdır. 1718 tarihinde meydana yılı olarak kabul edilir Rusya topraklarında ilk yelken kulübü. O yüz kırk yat oluşan "Nevsky Fleet" altındaydı. Çocuklar soylular yatçılık becerileri okumaya gittim zorladı. Bunlar, denizciliği okudu kalkmıştı, böylece çeşitli yarışmalar ve katıldı. D.

Unutulan ve rejenere

kamçılamaktır altında oluşturulan imparatorun ölümünden sonra "Neva Yat Kulübü" çözüldü. O zamandan beri ve Rusya'da on dokuzuncu yüzyılın yelken ortasına kadar ilk aşamada olduğu ve gelişmemektedir. 1846 yılında Nicholas ben yatçılık canlandırmaya karar verdi ve St. Petersburg Yat Kulübü'nün kurulmasını emretti. İlk yarışmalar yılda yapıldı. Olayın Pozitif yönleri Finlandiya Körfezi oldu. oniki kilometrelik pist uzunluğuna çeşitli tip ve tonaj 7 tekne bıraktı. Her bir kabın mürettebat Baltık Fleet görevliler edildi. 257. Bu yarışmada zaferi "Varyag" kazandı - küçük teknenin ağırlığı 51 ton ve en büyük oldu.

artan popülaritesi

O zamandan beri benzer olaylar yılda birkaç kez düzenlendi. On dokuzuncu yüzyılda, ülke resmen sayısız yat kulüpleri kaydedildi. O zaman bu sayı yüz aştı. Moskova, Varşova, St. Petersburg, Kiev ve diğer birçok nüfus merkezleri heyecanla yelken geliştirdi. Fotoğraf düzenlenen yarışma ve eğitim, hem de bu konuda çeşitli yazılar birçok yat kulüpleri tarafından basıldı. Süreli aylık yayınlanan ve bu sporun taraftarlar arasında geniş bir popülerlik kazandı.

Katılım uluslararası yarışmalar

1912 yılının baharında önemli bir olaydı. Daha sonra Birlik kuruldu Rus yelken yarışı oldu. İlk üyeler St. Petersburg yat kulüpleri tarafından seçildiler. Birkaç hafta sonra, organizasyon yelken yarışmaları için Uluslararası Birlik kabul edilmiştir. Bu üyelik, Rus denizciler Stockholm'de düzenlenen beşinci Olimpiyat Oyunları, katılmak için izin verdi. One beş Rus ekipleri kazandı rekabet bronz madalya.

ödünç zaman

Birinci Dünya Savaşı ve Ekim Devrimi yatçılık becerilerinin stoper bir tür olmasından sonra meydana geldi. Birçok üyeleri arasında kulüp gitti yurtdışında, gitmekle insanlar onların tekneler. Bunlar kamulaştırılmış ve kıyı bölgelerde devriye gezdi kullanıldı. Şimdi özel bir donanma gücü. Orada, gönüllüler vb iş ve sinyalizasyon, navigasyon, denizcilik uygulama inceledi. O Marine dekolmanı unutulmamalıdır - Sovyetler Birliği'nde ilk yelken okulu. Savaş çalkantılı zamanlarda onların güverte silahlar üzerinde askeri güç yatlar yüklenen geliştirmek için, mürettebat tüfekleri ve av tüfeği ile silahlı edildi. Teşekkür etmek koordineli eylemler arasında üyelerinin Deniz müfrezesi, yansıyan bir sürü İngilizce saldırılar. Bazı gemiler ekipleri kamarottu Baltık ve diğer filoları vardı. Mükemmel öğretim yöntemleri sayesinde 1921 yılında oluşturulan Petrograd İlçesi, Deniz mürettebat başarıyla Kızıl Ordu için çekim "dövülmüş" durumda. Eklenmesinin, kurulması birimleri taşınan dışarı çeşitli yarışmalar, su festivalleri ve diğer etkinlikler.

"Demir Perde"

Denizciler Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında muazzam yardım aldılar. Mezuniyetinin ardından Sovyet sporcular uluslararası seviyede yarışmalara katılmak mümkün değildi. yüzünden Sovyetler Birliği'nin ekipleri yatçılık Avrupa yarışmalarda "Demir Perde" varlığı da arzulanan bir durumdur. Ancak, bu memleketi ülkenin su expanses üzerinde becerilerini bilemek için sporcular zarar vermez. Onega, Ladoga Gölü, Beyaz ve diğer göller ve deniz yetiştirmek değil, aynı zamanda yarışmalara çeşitli yürütmek için sadece Rusya'yı izin verir.

değişti ülkedeki siyasi sistemin değişim ve diğer devletlerin duruşla. Yavaş yavaş Rusya'nın yelken temsilcileri yurtdışında tanınmaya başladı. Şu anda, uluslararası sınıfın hemen hemen her yarışma, spor Vanın Sergey Nikolaevich ustası çalıştırdığı ekibimizi, karşılayabilir.

Şu anki durum

Yirminci yüzyılın başı yelken ilk Uluslararası Birliği görünümüyle kutlandı. Bu adı altında bir örgüt 1996 yılına kadar vardı. Sonra Uluslararası Yelken Federasyonu olarak tanındı. yoğun bir faaliyet iki yıl boyunca, bu kurumun kanatları altına farklı ülkelerde bulunan yüzden fazla benzer küçük ajansları, birleştirmiştir.

Şu anda, yelken katılımcıların farklı ekipman kullanılarak, birbirleriyle rekabet ettiği sportif aktivitenin bir türüdür. Bunlar sert bir yüzeye katedebilirler gemi ve tekneler, özel sleds, kar ve buz, kamyona hareket sayılabilir. yelken - Bu araçların tümü ortak tek bir şey var. Bugün, söz konusu etkinlik tüm dünyada yaygındır. Çok sayıda geliştirme olayları ve ardından bekletilen çeşitli parçalar arasında dünya.

snowkiting

yelken çeşitli türleri vardır. Yarış üzerinde yolesi (yatlar başına), yelken yarışları, kite sörf, rüzgar sörfü ve kış t. D. Are taşınan dışarı elliden fazla ülke çapında dünya. yelken sporu için yılın en iyi zamanlarda sıcak mevsim olduğunu Görüş, yanlıştır. don ve kar da zaman kiting ve rüzgar sörfü dersleri katkıda bulunur. İlk kategori - en gelişmiş kış yelken bugün. uçurtma ihtiyaçlarını Kiting. İkinci adı - "uçurtma". Bu değişik kuvvette rüzgar "yakalamak" için izin verir farklı boyutlarda vardır. O dört mevsim kiting dikkati çekiyor. Sadece ekipman hava şartlarına bağlı olarak değişir. kar, snowboard kayıyor. tekerlekli paten, arabası ve mauntenbordy - Paten su kullanılan sörf tahtaları veya ikiz ucunda ve zemin üzerinde buz üzerinde iyi yardımcı olacaktır.

Snowkiting Rusya'da çok popüler. Herkes olabilir bu spora şansınızı deneyin. Bu ağırlık veya cilt veya kişinin yaşı ya önemli değil. yelken diğer bölgelerine kıyasla, kite sörf ekipmanı yüksek maliyeti ile karakterize edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.