BilgisayarlarEkipman

Benim bilgisayar tamamlanmasından sonra kapanmıyor yapmalıyım neler

durum bilgisayar yazılımı veya fiziksel işlem tamamlandıktan sonra kapalı gerçeğine ilgilidir oldukça yaygındır. Bu olgunun nedenleri yeterli olabilir, ancak çoğunlukla bunlar sistemin kendisi veya bilgisayar "demir" işleyiş sorunlarının ayarlarına bağlıdır. Tabii ki, bütün arızaları düşünün ve sorun giderme teknikleri çalışmak, bu yüzden ana kararlar odaklanmak ve sorunu çözmek için yardımcı olmadığını "Kapat" bilgisayarı kapatmaz bastıktan sonra. Orada nedene bağlı olarak birkaç önemli yolu vardır ve bunu çözebilir.

Bilgisayarım işten sonra kapatılmıyor

Her şeyden önce, "donanım" ve yazılım Windows ortamında sorunlar arasında ayrım yapmak gereklidir. güç kaynağı devresi (örneğin, çift tıklama) güç düğmesi etkisini ayarlayabilirsiniz çünkü bu konuda dizüstü ile durum daha basittir.

Ama çoğu zaman nedeni kapatma yalnızca bazı cihazlarla bazı arka plan programlarında çalışma veya sorunları ile ilişkili sonra uzun bir süre bilgisayarı kapatmaz için bu, erişim, hangi için herhangi bir sebepten ötürü, orada hiç ya sistemin servisleri tarafından sınırlı. Bu açıdan, ve bu tür başarısızlıkların kurtulmanın birkaç temel yöntemleri uygulayabilirsiniz.

başlangıç yapılandırmasını ayarlama

Ilk şey yapmak - her zamanki trehpaltsevoy kombinasyonu Ctrl + Alt + Del çalıştırabilirsiniz "Görev Yöneticisi", sorunlu süreçleri tamamlamak veya hizmetlerin bölümde, Microsoft süreçleri ve tüm komple devre dışı bırakmanız gerekir vazife komut girişi ile konsola "Çalıştır" aracılığıyla diğerleri.

Ardından Windows onda aşağıda versiyonları arasında ayarlarına erişmek için menü "Çalıştır" in, msconfig kullanmak sistem konfigürasyonu ilgili sekmede bulunan ve başlangıç öğelerini. Windows 10'a bu komut aynı zamanda kullanıcı "Görev Yöneticisi" sekmesine yönlendirileceksiniz ilgili parametreleri ayarlamak için, ancak, uygulanabilir. Bütün otomatik işlemini başlatmak herhangi bir durumda, onay işareti kaldırmanız gerekir. Eğer sistem tepsisinde değişim dil ve klavye düzenini görüntülemek için gelen ctfmon eleman bırakabilir Bunun dışında (Windows'un 10, bu süreç değildir). yeniden başlatma feshedilmesi üzerine. hüner durum tekrarlanabilir olmasıdır. bilgisayar kapatma veya yeniden başlatma endikasyon sonra kapanmıyor, bu yüzden ne yapmalı? (Almayacağız yürürlüğe değişiklikleri yeniden başlatmadan) uzun dizüstü veya gövdesindeki güç düğmesine basarak otomatik kesme uygulamak zorunda kalacaktır.

"Windose" tamamladıktan sonra bilgisayar kapanmıyor: yapılandırarak hizmetlerini

Arka planda çalışan Windows sistemlerin hizmet, sıradan bir kullanıcı bile tahmin edemez hangi varlığı da bir sürü sorun teslim edebilir.

Bunu kontrol etmek için konsola, "Run" içine komut services.msc ,, kullanın, ardından editörü sağ tarafında tüm öğeler için başlangıç türü değerini görüntülemek. Genel olarak, bir değer otomatik olarak ayarlanır. Yine de, onlardan bazıları sedyeyle veya yeniden başlatma edilebilir. Yazıcı sistemde yüklü değilse Örneğin, neden biz "Baskı Yöneticisi" gerekiyor? süreç sorunsuz kapanır ve hatta Programları kullanmaya gerek ve Özellikleri bölümünde etmez.

Sorunlu hizmeti "sistem" denebilecek sistem aktivite günlüğü ile kullanılabilir bulun, ya da (Güvenli Mod modu için) F8 önyükleme sahne basarak Windows başlangıcında çalıştırın. Windows'un 10 ile operasyonlar söz konusu olduğunda, bu seçenek (o Shift tuşunu basılı tutarak sistem aşırı gereklidir ve daha sonra eylem bir başka seçenek gerektiren) çalışmıyor.

Sorular sürücüler ve güç aygıtları

Bu işlemlerden sonra bilgisayar çalışmalarının tamamlanmasından sonra kapatılır değilse, "erişim sağlanarak menüde bilgisayar idaresi yoluyla "Kontrol Paneli" dan veya devmgmt.msc komutuyla yapılabilir "demir" ve "Aygıt Yöneticisi" yüklü sürücülerin işlevselliğini test etmek zorunda kalacak çalıştırın. "

Herhangi bir sorun varsa, sorunlu ürün sarı işaretleri ile işaretlenir cihazda (sürücüleri sürücünün gibi bir satır yüklü vermedi sunacak aynı dergide, boşaltılacak edilebilir bakınız). Ama başarısızlık en ağ kartları, USB denetleyicileri, vb gözlenen

Bu durumda, o zaman elektrik tüketiminden kaçınmak için cihazı kapatmaya izin belirtmek Güç Yönetimi sekmesine gidin, özellikleri menüsünü çağırmak gerekir. Sorun durum söz konusu değilse, bir sonraki adıma geçin.

Parametreler ve kayıt defteri ayarları

Bilgisayarda çalışma tamamlandıktan sonra kapanır yoksa, konsol programı başlatmak için regedit komutu ile açılabilir Kayıt Defteri, bazı ayarları yapmak için deneyebilirsiniz "Çalıştır".

Burada kapanış programları ve WaitToKillServiceTimeout zaman aşımı sorumlu bir şube HKLM parametreyi bulmak ve 6000 (6 saniye) varsayılan olarak 20000 değerini (20 saniye) değiştirmek veya diğer ara veya daha küçük değerleri kullanmak gerekir. Bundan sonra, sadece editörü bırakmak gerekir ve tamamen işletim sistemini yeniden yüklemek için arzu edilir.

BIOS

Bazı durumlarda, her zaman olmasa da, ancak birincil I / O ayarları modu BIOS kurulumunda yardımcı olabilir Boot çizme bölümünde Etkin olarak ayarlandığı için ACPI, devreye girer.

Bu yöntem, bir Firewire olduğu cihazlar için uygundur.

Sonuç

Otomatik sabit terminalleri ve dizüstü kapatmak için yetersizlik ile ilgili tüm durumlar yoktur düşünülmüştür. Bununla birlikte, şekillerde en azından biri, pratik gösterdiği gibi, etkilidir. Bütün sorun başlangıçta başarısızlığın doğasını öğrenmek ve ancak o zaman sorunu ortadan kaldırmak için karar.

Başlangıçta, aygıt sürücüleri ve kayıt defteri girdileri ile sorunlara dikkat etmelidir, hem de onlar oldukça yüksek yüklü sistem kaynakları ve elektrik kesintileri ile sorunlara neden olabilir, gereksiz başlangıç öğeleri kaldırılmasını kullanmak. güç yönetimi devresi, oldukça tasarruf veya performans tarihine kadar, dengeli parametreleri yüklemek için arzu edilir. Bazen olur. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, ilk - o zaman neden, - bir çözüm.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.