BilgisayarlarEkipman

Nasıl bilgisayarınızdaki kulaklık gürültüyü kaldırmak için? bilgisayar için mikrofon ile kablosuz kulaklıklar

özel dikkat gerektiren bir süreç - Bilgisayara herhangi bir cihaz bağlama. Daha karmaşık çevresel bileşenler, işlem daha karmaşık akar. Oldukça sık bilgisayarlar kulaklık / hoparlör ve mikrofonlar bağlayın. Bu elementler internette iletişim için yardımcı olur. Bunlar olmadan, çok zor modern bir kullanıcıyı hayal etmek.

Bir yandan, kulaklık ve mikrofon özel bir şey gerektirmez. Sadece hayatta fikirlerin uygulanması sonrasında genellikle veri bileşenlerini yapılandırmak için uzun zaman var. Onlar hatalarıyla çalışırken. Çoğu zaman, insanlar bilgisayarınızdaki kulaklık gürültüyü nasıl kaldırılacağı, düşünüyorum. Neden oraya yaptı? o sorunu çözmek için ne alacak? Ve biz gerçekten kurtulabilirsiniz? Eğer PC'de ses ile kulaklık çalışmalarını tüm sorulara cevap ve bağlamak başarırsanız sorun neden olmaz.

Neden gürültü görünür

Başlangıçta, kulaklık gürültünün kaynağını anlamak önemlidir. Bu sorunun birçok kullanıcı tarafından karşılaştı. Bazen geçici bir olgu bazı durumlarda, gürültü uzun süre kaybolmaz, bu.

Aslında, bir sorun doğası değişebilir. (Birlikte veya bir mikrofon olmadan) kulaklık Gürültü farklı nedenlerle oluşabilir. düzen tür durum sorunludur düzeltmek için yardımcı olur tahmin etmek. Örneğin, gürültü hasar veya çırpılmış donanım ayarları kaynaklanabilir. Daha sonra, sistemdeki gürültü kurtulmak için nasıl anlamaya olacaktır.

Ses kartı

İşletim sisteminin ses kalitesi üzerinde bir etkisi olabilir Birinci nedeni - bir kötü ses kartı. Hasar veya güncelliğini yitirmiş ise, kulaklık sesler vardır.

çeşitli çatırtı, gıcırdayan veya başka sesler görünebilir kulaklık ya da hoparlör içinde "sonları" ses. Tek ses kartının değiştirilmesi ya da tamir ederek durumu düzeltildi. Sadece kulaklık bu gereksiz gürültü kaybolur sonra.

topraklama

Sonraki konu nadiren ortaya çıkar. Biz bir bütün olarak bir kulaklık ve hoparlör / kulaklık bağlı olduğu toprak priz eksikliği söz ediyoruz. Bu durumda, sesler, her türlü görünebilir.

Biz bir dizüstü bahsedecek olursak, büyük olasılıkla bilgisayarınızın sorunu gidermez topraklı prize bağlı. Tipik olarak, dizüstü topraklı olmayabilir ana kartın gemide olduğunu. bunların yerine, veya sorunun tahammül edecek ya. Bazı durumlarda, kullanıcıların bir dizüstü bilgisayar kullanımını terk tercih ediyoruz.

USB cihazı

Bilgisayarınızdaki kulaklık bir gürültü oldu? Eğer çeşitli cihazlar bağladığınızda Normalde, sesler her türlü oluşur. Onlar bir süre sonra, hemen görünür.

Fare katılıyor Örneğin, sen monoton bir ses duyabilirsiniz. Klavyede gelince tuşlara bastığınızda Ve büyük olasılıkla, tıklamaları duyacaksınız.

Çünkü olduğunda gerçekleşir:

  1. Bir bilgisayara bilginin Aktif şanzıman. Sonra bazı limanlarda USB cihazları bağlamak için değil tavsiye edilir. Diğer yerleri bulmak arzu edilir. Hatta bir kablosuz kulaklık ve diğer aygıtları kullanarak başlayın.
  2. Hasar USB bağlantı noktaları. Onarım yapılması önerilmektedir. Uygulamada, kullanıcılar sadece diğer limanlara tüm aygıtları bağlayın.

Neyse ki, bu durum çok sık oluşmaz. Kullanıcıların konfor ile araba çalıştırmak, böylece Modern bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar yapılır. Bu nedenle böyle bir senaryo uygulamada ortaya çıkacak olası değildir.

kablo

Nasıl bilgisayarınızdaki kulaklık gürültüyü kaldırmak için? Çok kulaklık kullanıcının modelin ne tür bağlıdır. şey kablolu ve kablosuz içine artık tüm cihazlarda bölünmüş olmasıdır. Bu özellik önemli bir rol oynar.

Çoğu zaman, hoparlör veya kulaklık gürültü bir kablo ile bağlanabilir modelleri bulunur. Bu temel sorunudur. Kablo bir mikrofon veya kulaklık tarafından hasar gördüğünde Örneğin, çeşitli gürültü ortaya çıkar. Bunun nedeni ses kartı bilgilerinin kötü iletim olur.

Kablo hasarlı olması muhtemeldir. Daha sonra hasar yok edilmelidir. Kablosuz kullanırsanız bir mikrofon ile bilgisayarınıza kulaklık, böyle hizalama yardım etmeyecek.

o prizinden güç kablosunu çıkarın ve tekrar bilgisayara takın - kablolu kulaklıkla kullanıcıları tavsiyelerde başka yöntem. Bu yöntem genellikle gürültü kurtulmak için yardımcı olur.

sürücüler

Ama sorunun bir sonraki kaynak tüm cihazlara uygundur. Ama pratikte bu nadirdir. şey olduğunu bilgisayardaki kulaklık çok gürültü - ses kartı veya cihaz için eksik veya hasarlı sürücülerin bir sonucu.

Bu durumda, sadece yeniden veya bağlı cihazla işletim sisteminin normal çalışması için uygun bir yazılım paketi yükseltmeniz gerekir. kablosuz kulaklık olarak, bir kural olarak, uygun sürücüleri ayrı diskte kit içine alınır. Aşırı durumlarda, ses kartının sitesinden veya bir kulaklıktan indirebilirsiniz.

Maksimum ses - sağlanan bir sorun

herhangi modeller genellikle yanlış katlanmak ses ayarlarında bulunan kulaklık Arka plan gürültüsü. PC mikrofona bağlı olup olmadığını fark etmez. Böyle bir senaryoda de her şeyi sonra hiçbir şey değişir.

ses ayarları en yükseğe ayarlandı ise, gürültü karşılaşabilir veya bilgisayarda çıngırak olabilir. Bu sorunun itibaren ucuz bir hoparlör veya kulaklık satın almış kullanıcıları etkiler.

Düzeltilmiş her şey basittir - sesin çıkarılması ile. Örneğin, işletim sistemi içinde karıştırıcı ile. Sadece, daha sonra aşağı hareket ettirin (saat ve tarih yakınında) bir gramofon resmin üzerine tıklamanız gerekir. Böylece gürültü kayboldu. zor veya özel bir şey. o kulaklık ortalama maliyetini satın almak tavsiye edilir nedeni budur. Onların da benzer sorun daha az karşı karşıyayız.

Mikrofon - fayda veya zarar

Şimdi bilgisayarınızdaki kulaklık gürültüyü nasıl kaldırılacağı açıktır. Ama bu yardımcı olabilir tüm hileler değil. Önceden belirtilen senaryolar ne gelmezlerse?

Önemli bir rol PC'nizde mikrofon tarafından oynanır. sık sık kulaklık gürültü kaynağı haline gelmesi. Ne yapmalı?

değmez açıkça mikrofonu eline ver. Bunun yerine, bu duyarlılık ve hacim küçük bir cihaz ayar yapmak zorunda kalacaktır. Sonra gereksiz gürültü kurtulmak.

Nasıl yapmalı? küçük talimatları takip için gereklidir. Bu şuna benzer:

  1. Bilgisayarı başlatın. Bir mikrofon ile bir kulaklık bağlamak için emin olun.
  2. Ekran RMB sağ tarafındaki mikseri basın. "... Cihazlar ses kaydı" üzerine tıklayın Açılan menüde.
  3. Bağlı mikrofon arayın. Uygun satırda çift tıklayın.
  4. "Düzeyleri" sekmesine gidin.
  5. kaydırıcılar hacmini ve mikrofon hassasiyetini taşıyarak Düzeltilmiş. PC Bip varsa, bunu devre dışı (sıfır işaretine ses taşımak).
  6. "Iyileşmeler" "gürültü seviyesini azaltmak için." Kene Ayrıca paragraf not edebilirsiniz "DC bileşeni Çıkarma."

Bütün bu kulaklık gürültü kurtulmak için çok hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır. Nasıl mikrofon ayarları kullanmak için? Bu bireysel bileşen, her kullanıcının elle ona uygun seçeneği seçer olduğunu.

Sonuçlar

Ne olursa olsun kulaklık PC'nize bağlı ne - kablolu ya da değil. Önemli olan sorunların çoğu tüm cihaz modellerinde karşılaşılan olmasıdır. Kablosuz Kulaklık bir mikrofon ile PC için bağlı olan ve fazla zorlanmadan en sık kullanılır. Ve kulaklık gürültü ana nedeni kullanıcı etrafında Mikrofonun yüksek hassasiyet ve gerçekten yüksek sesle bir ortamdır.

Nasıl kulaklık gürültüyü kaldırmak için? Tüm bu teknikler, durumu düzeltmek yardımcı olmak için eminiz. kablosuz bir kulaklık varsa, o sabit gürültü için alıcı USB soketi olarak kullanılan replace önerilir. Geri kalanı için, yukarıda listelenen tüm ipuçlarını aynıdır.

kulaklık ndiren gürültü bazen virüs enfeksiyonu nedeniyle oluşur. kulaklık bilgisayar kür sonra düzgün çalışması başlar. Neyse ki, bu tür olayların bu yaygın değildir. Ve çalışmanın problemi ile mücadele ana yöntemleri azaltarak, sürücüyü yeniden yüklemektir hacim ve mikrofon kurulumu. Şu andan itibaren, bilgisayarınızda kulaklık gürültüyü nasıl kaldırılacağı açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.