Spor ve SağlıkBalık tutma

Yan kafa sallama. Yaz balıkçılık için Çubukları

Yaz balıkçılık şamandıra çubuk nedeniyle yoğun bitki örtüsü ile güçtür bazı yerlerde kıyıdan. Sadece açık su ve bitki "pencere" veya sınır hattında Atma vites bazen imkansızdır. Daha sonra, ve bir yanal başını sallayarak ve mastar ile çubuk balıkçılık balıkçılar yardımına gelir. algleri yapışan Uzun çubuk, hiçbir şamandıra, yanı sıra ısırma net bir sinyal - onun faydalarından hepsi bu değil.

Bu yazıda nerede ve nasıl yanal selam uygulamak tartışacağız yanı nasıl sıra yaz balıkçılık jig için kendi dişli yapmak.

lateral başını sallayarak yaz olta özü nedir

Bu balıkçılık özü doğru kablolama yem olduğu için, istihdam son derece kış - jig balık en balıkçıların görünümünde. Uzun bir yaz çubuk ile bu işlemi gerçekleştirmek için neredeyse imkansızdır. Ama aslında, hiçbir şey bu konuda karmaşık. Yeter, elinde tutmak mormyshkas ve ısırma sinyalleri sadece nitel selam, ayarlamak için uzun bir süre olabilir uzun ve hafif çubuk, sahip olmak değil, aynı zamanda yem yukarı oynayabilir.

Bir şamandıra ile donatılmış yaz balıkçılık için geleneksel balıkçılık çubuklar, uzun mesafe döküm söz konusu olduğunda, yoğun su bitkileri ile kaplı alanlarda balıkçılık izin vermez. Hatta dibe çırpıda ve sonbaharda, şamandıra mutlaka sıkışmış veya kancalı eğer.

lateral başını sallayarak çubuk Balıkçılık - başka bir konudur. sorunlar jig dibine düşer olmadan uzun çubuk, siz "enter" doğru yere oturtmak için izin verir ve bir selam ufak sallayarak formu onu oyun yardımcı olur.

nerede yakalamak için

Benzer bir üzerinde yakala yavaş akım, hem de durgun su ile nehirler üzerinde mücadele. alana gelince, başını sallayarak yaz tarafında balık kıyıdan ve tekneden hem her yerde mümkündür. İkinci durumda, elbette, uzun çubuk gerekli değildir.

Bu dişli takılmalara ve ağaçlar var batık olan yerlerde balıkçılık için idealdir. balıkçılık için uygundur ve kefal gibi dikkatli balık avlamak uçurum.

balık ne tür jig üzerine yaz aylarında takılabilir

Yaz aylarında bir mastar ile Balıkçılık t. H. Ve yırtıcı üzerinde herhangi balık olabilir. Bu kurtçuklar, kan kurdu ya Caddis eklenmesiyle zamanki jig ise, hamamböceği ve havuz balığı ve levrek ve hatta walleye ve alabilir. güvenle bir lokma kefal, kızılkanat, havuz balığı, sazan, aynı levrek güvenebilirsiniz bezmotylki kullanırken.

Yaz balıkçılık jig için Rod

bir çubuk seçerken ana faktörlerden burada bir boş ağırlığı olduğu için, üretim materyali ile başlar. Daha küçük, daha rahat balıkçılık olacaktır. Bu amaçlar, karbon fiber kullanmak için en iyisidir. Bu malzemenin en uzun çubuk kütlesi 350 g geçmeyen

Şimdi, tasarımla ilgili. Yanal nod yaz Fishing on bir teleskopik formunun kullanımını içerir. Resim eklenti veya katı çubuklar kullanılmaz. Formun uzunluğu gelince, o en az 5 metre olmalıdır.

sipariş dikkat edin. uzun sert kamçı ile daha uygun bir çubuk hızlı hareket.

bobin

balıkçılık bu tür için bobinine Özel bir gereklilik yoktur yok. Bazı balıkçılar genellikle motoviltse kullanır, ancak böyle karagöz veya sazan gibi büyük balık, daha iyi kullanım bezynertsionkoy yakalamak için. bir sürtünme freni olan makara 2500-3000 boyutuna bazı ucuz özel bir model al.

Misina

Ana hat olarak monofilament ve örgülü hattı için uygundur. iplik için tavsiye edilen kalınlık - 0,2 mm, kordon - 0,15 mm. makara olta hattının en az 30 metre yara edilmelidir.

başını sallayarak için gerekenler

Ama sıkı normlarına selam, tüm başarı ondan balıkçılık çünkü. Hatta en ihtiyatlı lokma sinyal yeterli esnekliğe, hem de belli bir esneklik, açıkça uygun jig ağırlığa sahip olmalıdır.

Büyüklüğüne gelince, o çubuk ile orantılı olmalıdır: o daha büyük, daha uzun bir selam olmalıdır. Örneğin, bir 6-metre için 20 cm uzunluğunda kusursuz bir horoz oluşturacaktır.

Ve bir gereklilik - çevredeki ortamın rengi ile kontrast nedeniyle parlak renkler açıkça görünür olmalıdır.

Biz basit bir plastik selam yapmak

Yaz balıkçılık çubuklar için Yan nod balıkçı dükkanında satın alınabilir, ancak kendi elleri yapabilirsiniz. O nasıl çalışacağını yem belirlemek için gereklidir. İdeal olarak, yük jig ağırlığı altında 90 derecelik bir açı ile düz ve bükülmüş ise. Bu tür testler yapmak için, tabii ki, üretim sonrası gereklidir.

En kolay tarafı selam sıradan plastik şişe yapılabilir. Bunu yapmak için, şişenin istenen uzunluğu seçip bkz 20h0,7 uzunlamasına parça boyutuna kesilir. Daha sonra şeridin bir ucu yakma alın kesim 0.3-0.5 mm ve işlem ince zımpara için daraltılır. Şimdi birlikte iki bilgi uçları ile bunun dışında bir döngü küçük ataş alıp oluştururlar. Bunun nedeni, son "lale" olacaktır. Bu döngü, aşağıdaki baş sallama vida bağlantısı dar ucuna primatyvaem ve suya dayanıklı yapışkan ile kapsamaktadır. bunu görmek kolay oldu böylece Bitiş selam önerilen kırmızı veya turuncu renkte boyanacak. Bu olağan oje yapılabilir.

Eski olta kabilesinin Plastik kafa sallama

Daha yoğun nod eski veya kırık yapılabilir teleskopik çubuk yaz balıkçılık için. Bunu yapmak için, en hassas dizlerinin birini kesmek ve bu, belirli büyüklükte bir çıkış şeridi kesin. belirli bir ağırlık jig onun genişliğini ayarlayın. yukarıda tarif edildiği gibi döngü Lodge sonunda klipleri ekleyin. En parlak renkler (kırmızı, sarı, turuncu) birine sonunu boyayın.

rulet nod eski tarafını nasıl yapılır

Daha ağır mormyshkas için daha sert selam gerektirir. İnce yaylı çelik levhanın onu üretmek için en iyisidir. Ama nerede almak diye soracak İyi yanal baş sallama geleneksel yapı rulet elde edilmiştir. Varolan ölçekte rehberlik - Burada ölçü hatta uzunluğu gerekmez. Metal makas Yukarıda belirtilen boyutlar ile iş parçası kesilmiş, ve dikkatli bir şekilde zımpara ile tedavi. çelik yoğunluklu plastik çok daha yüksek olduğu için şeritlerin genişliği daha küçük olabilir. jig doğrultusunda ince ucunu takılarak nod Tecrübe. Onun ağırlığı horoz bükülmüş altında, doğru yoldasınız demektir.

Öğütme işleminden sonra, klibin döngünün ince ucunu bağlamak ve parlak renklerde boya.

Nasıl kırbaç bir selam eklerim

Bir tasarım selam anlaşılan Şimdi, bu ipuçlarını bunu düzeltmek için nasıl belirlemek için kalır. En kolay yolu - bu dik ve primotat konuları, defne bağlantısı su geçirmez tutkal kırbaç yapmak. çubuklar taşırken o sorunlara neden olur çünkü bu yöntem kesinlikle uygun değildir. Bize birkaç alternatifleri düşünelim.

Sen kapı ve pencerelerin boyutlandırma için kullanılan kauçuk izolasyon, uzunluğunu alabilir. Özünde, dikdörtgen bir enine kesite sahip bir ince, esnek bir tüptür. 3-4 cm conta uzunluğunun bir parçasını kesilmesi, çubuğun ucu koydu. o oturur Ate sıkı değildir, teyp sakız maskeleme bunun altındadır.

Bundan sonra, bir keskin ve ince bıçak ile bir neşter bir bıçak ile contanın üst kısmının 0.5-0.8 cm uzunluğunda yatay kesiler yapar. Bizim horoz konur, bu istenen yönde ucunu.

çubuğun ucu "lale" değil ise, damlalık ya da yerine mühür herhangi diğer benzer tüpünden uzakta cep telefonu kullanabilirsiniz. Bir tübül kokteyl alarak bir kamçı "lale" ile donatılmış ise, onun 3-4 cm uzunluğunda bir parça kesilmiş ve halka ve uç arasındaki açıklık içine yerleştirin. telefona makbuzları Nod ve neredeyse mücadele etmeye hazır olsun.

yem

Yanal nod yaz Fishing on sadece lures başarılı seçim durumunda etkili olacaktır. İşte dört faktöre hakimdir:

 • ağırlığı;
 • şekil;
 • büyüklüğü;
 • rengi.

bir jig seçimi, sadece biz Tungsten modelleri ile bir akış alıcı bahsetmiyoruz eğer yaz modeli biraz daha kış, bu nedenle, boyut utanılacak gerekmez unutmayın. balıkçılık bizim tipi güçlü akımlar için kullanılmaz, çünkü Ama, biz kurşun ve alaşımlarının mormyshkami kısıtlar.

Geleneksel yemler için oldukları gibi, çoğunlukla, dairesel veya oval bir şekle sahip, formun tanım verilemez. Onlar için önemli olan görünüş değil, ama o kanca üzerindedir.

Ama yaz mormyshkas-bezmotylok biçim ve renk için - belirleyici faktörlerden. Bu dönemde, gerek balık doğal diyet odaklanmak yaz - çünkü onun için değil en aç saati.

Kırmızı, turuncu ve sarı renklerin yanı sıra siyah ile kombinasyonları bezmotylok kullanıldığında çupra ve roach başını sallayarak tarafında Yaz balıkçılık etkili olduğu. kefal için koyu renkler kahverengi, gri daha siyah uyacak.

yem henüz yem hayvan kökenli içerecekse bir nod kenarında Karas daha iyi tepki, yüzden, geleneksel balık jig kullanmak tercih edilir.

Bütün balık yaz aylarında çok titiz oldukları için yem Kesinlikle bir şey şeklinde getirmedi biz söyleyemeyiz. Eh, el Eğer yem ve çeşitli bezmotylki ile balıkçılık için klasik modellere de dahil olmak yaz mormyshkas bir dizi sahip olacaktır eğer: "şeytan", "karıncalar", "keçi", "damla", "Uralcom," vs ...

Yanal baş hareketiyle yaz balıkçılık yem için Yöntemler

Yaz aylarında balıkçılık, bu yaz jig için evrensel bir dişli varsa. Yan nod kıyıdan balıkçılık ve vzabrod ve tekneler verir. o fener dayanıklılık ve sabır gelen gerektirdiğinden vzabrod yakalamak, en zor düşündü. Ayrıca, suda durmak elinde uzun bir çubuk tutmak için gereken, aynı zamanda doğru kablolama yürütmek için denemek gerekir. Burada en azından biz onların mücadele ve yem genişletebilir, kıyıya biraz daha kolay Balıkçılık de.

en kolay yolu bir tekneden balık: hiçbir şey daha sonra yer ve daha kolay ve uzun çubuk seçme hakkı. Bu tür balık için kısa bir form (1.5-2 m), sert bir tepe noktası ile hızlı hareket gerektirecektir. Diğer tüm şartlar yanal baş sallama ile uzun olta ile aynı mücadele etmek.

nod yaz tarafında balıkçılık ekipmanları

Yaz balıkçılık jig için işlemlerin birkaç tipi vardır:

 • Dikey basit;
 • Dikey gergin;
 • oyun parmak;
 • pislik;
 • yatay taban;
 • kablo çekmek;
 • pasif.

Geleneksel dikey kablo çırpıda çubuk yardımı ile doğru yerde girilir. Sonra yavaş yavaş dibe çöker. 10-15 cm 1-2 bir duraklama muhafaza ile, yukarı doğru jig yapılan kolay bir dikey hareketleri kaldırma. Daha sonra tekrar alt döndü ve işlem tekrarlanır geçmeli.

dikey bağlantı gergin çok küçük bir akım mevcudiyetinde gerçekleştirilir. Eğer yardımı O mormyshke balık çekmek titreşimleri üretirler. alt gönderilen bu çırpıda için, daha sonra yavaş yavaş 7-10 cm bir mesafe ile kaldırılır ve böylece prosedür tekrarlanır ve bundan sonra 5-10 saniye için tutulmaktadır.

parmaklarınızla benzer bir süreç ile oynarken, ancak daha fazla yükselme fener sırasında "turn-ons", bobin veya motoviltse uzanan misina parmağını dokunarak çekerek bırakıldığında dışarı küçük yem zaman.

Tamamen birkaç saniye sonra, ilk yarı: Jerk yol gösterici jig iki adımda dibine indirdi olmasıdır. Sonra döngü tekrar ardından 30-40 cm keskin bir yükseliş kadar bir hale getirir.

alt yatay kablo jig yatay düzlemde çubuk melkoamplitudnyh seyirmesi taşıdığı o 10-15 cm'lik bir mesafede alt yüzeyi boyunca titreşim içerir.

altta yem sürükleme su bitkileri göletin açık bir alanda mümkündür. Çubuk yavaş alt yüzeyinde yem sürükleyerek, uzak yol bunun Jig altına düşürülür.

Pasif kablolama oyun jig teşvik etmek istemiyorum tembel olta balıkçıları için tasarlanmıştır. dibe yem düşürmek için, bu yüzden sadece orada yatıyordu, ya vpolvody - değil güçlü onu tesir içinde: İki seçenek kullanabilirsiniz.

Sonuç

jig seçimi ve balıkçılık tekniklerinin bir yönteme ilişkin bu öneriler, bağlayıcı olamaz. Herhangi balıkçı - bir balıkçı, hatta en sertleştirilmiş bir deney bir tür, kullanışlı bir dahaki sefere o gelecek biraz tecrübe alır.

Yani yemler ve balıkçılık teknikleri ile deneme çekinmeyin. tek yol "balıkçılık" denilen bu büyüleyici sınıfın tüm sırlarını anlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.