BilgisayarlarEkipman

Grafik kartı Nvidia GT 640: özellikleri, test yorumlar

Neyse ki, uzun bir üç boyutlu görüntü hızlandırıcı bilgisayarda lüks nesnesi olmuş geride kaldı. Tabii ki, bir video adaptörleri vardı ve sonra aksi görüntü basitçe monitör ekranında görüntülenen olmaz. Ancak ikisi de kendi grafik işlemcisi, RAM ve sorunun diğer özellikler. Ancak zaman değişti ve durum kökten değişti. Kaliteli bir grafik kartı Nvidia GT 640 oldu.

Atama Nvidia GT 640

diğer tüm grafik kartları gibi Nvidia Geforce GT bilgisayarda video ile çalışan ilgili tüm süreçleri ele - 640 çok önemli bir sorumluluğu vardır. Bu sadece doğrudan ekran üzerinde görüntüleri, aynı zamanda partikulami ile üç boyutlu grafik (kendi GPU varlığı sayesinde) ile çalışan dokuların tedavisi, - ve hatta (parçacıkların kar, kıvılcım, vb damla) Oyunun fizik.

Her şeyden önce yine böyle bir çok şey için cevap vermek zorunda bilgisayarın CPU, meşgul oldu. Şimdi bu sorunlar Nvidia GT 640 kıymetli bilgi işlem kaynaklarına CPU azat, varsayar.

Bu kart giriş seviyesi cihaza ifade edilse de, başarılı bir yüksek tanımlı filmlerin üç boyutlu oluşturma ve ekran biten bilgisayar oyunları, değişen, kendisine atanan görevleri geniş bir ürün yelpazesi ile başa çıkabilir. Ve Nvidia GT 640 fiyat bugün demokratik fazla. Nvidia'nın ürünün bütçe versiyonu olarak Yani oldukça değerli kabul edilebilir.

Teknik özellikler

Karar ana teknik özellikleri bilgisi temelinde alınan herhangi bir video satın almak. Ve bizden önce son sürümlerinde onlar:

 • Grafik işlemcisi NVIDIA GK208;
 • saati frekansı: 1046 MHz;
 • Bellek Tipi: GDDR5;
 • Video belleği 1 GB;
 • kelime uzunluğu: 64 bit;
 • Bağlantı için desteklenen arayüzler: DVI-D, HDMI, D -Sub ( bir varyant da var , mini HDMI) kullanıcı monitöre kartı bağlanabilir ve TV ihtiyaç duymadan adaptörler ve adaptörün her türlü modelleri çeşitli kullanmak böylece;
 • DirectX 11.1 sürümü;
 • Tavsiye edilen güç kaynağı ünitesi 300 watt.

128 bit varyantı

Nvidia Gforce GT ekran kartı 640 da imalat önceki bir sürümü olan - 128 bitlik veriyolu genişliği, ama burada sunulan özelliklerin çoğu biraz daha zayıftır. GDDR3 - Özellikle, ekran kartında NVIDIA GK107, bellek bir tür kullanır. Daha küçük ve saat frekans - sadece 900 MHz olduğunu. Ama daha fazla tam iki katı video RAM miktarı, ancak güç kaynağı o daha güçlü gerekli - 350 watt at.

Video kartının başarısı için bugün zaten belli anakronizm görünüyor, 2 GB RAM ve işletim sisteminin minimum içerdiğini kurmak gerekiyordu olan bilgisayar Windows XP altında değildir gerektirir.

Seçenekler

Standart yapılandırılmış Nvidia GT 640 marka renkleri Nvidia ile oldukça çekici bir görünüm karton kutu içerisinde geliyor.

cihazın kendisine ek olarak, tam hala sürücüler ve ilişkili yazılımla kullanıcı kılavuzunu ve CD gidiyor.

soğutma sistemi

genel şartlara ilave herhangi bir video satın yılında soğutma sistemi olarak, bu önemli ayrıntılara dikkat etmek gereklidir. Bu o ve verimlilik ve ürünün boyut ve güç tüketimi bağlıdır.

Nvidia GT 640 aktif hava soğutma sistemi türü ayarlanır. 55 mm parlak renkler, fan çapının boyanmış hemen göze çarpar. Bu, bir alüminyum ısı dağıtma tertibatı üzerine monte edilir. Bu durumda, ısı grafik yongası sadece doğrudan kaldırılır. Bir yandan, bu iyi değil, ama diğer yandan - bu mümkün kartın güç tüketimi ve boyutunu artırmak için değil yapar.

testlere göre, gaz, çekirdeğin bir yoğun işlem sırasında 62 ° C'ye ısıtılır. Bu durumda, soğuk maksimum kapasitesinin yaklaşık% 56 ile çalışır. Gürültü uzun süre rahat kullanım içindedir.

Bekleme modunda, soğutucu maksimum gücü% 30'a kadar bir hızda döndürülür, çekirdek sıcaklığı 31 derece düşer.

Ayrıca, soğutucu dahili ya da üçüncü taraf yazılım kullanarak dağıtmak için zorlanabilir. Ancak, oda sıcaklığında bile az yüzde yüz sadece biraz azalttığı - Sadece 60 derece arasında bulunur. Gürültü seviyesi artış olduğunu, ancak yine de konfor içinde tuttu.

Kısacası, onun görev ile soğutma sistemi açıkça baş.

test

Tabii ki, alandaki tüm kartların davranış standı çalınamaz çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Bununla birlikte, sentetik penchmarkov hiç kimse reddetmiştir. Intel Core i7-3770K GIGABYTE G1.Sniper 3, 2 x 8 GB DDR3-2400, Microsoft Windows 7 64 bit SP1: Ve burada test standında gerçekleştirilmiştir Nvidia GT 640 gösterdi sonuçlar şunlardır:

 • Futuremark'ın 3D Mark Vantage - grafik işlemci performansı - genel performans ve 7960 için 10183 sayı.
 • Futuremark 3D Mark 11-2640 sayı.
 • Test oyunu Metro 2033 12 puanlık bir kart yayınladı.
 • Futuremark 3D 2013 1.0 Temel test Yangın Strike - 2088 puan genel performans, 2170 - grafik yongası performansı, fizik işlemek için 12078 puan.

gücünü sınayın ilişkin olarak, burada harita kötü ama olağanüstü sonuçlar değil gösterdi. Eski modele kıyasla - NVIDIA GeForce GTX 650, bu 40-45 ortalama% tarafından düşer. Grafik kartı Nvidia GT 640 2Gb kadar 2 'lik bir faktör olmaktan, elbette, 1 gigabayt "meslektaşı" daha iyi sonuçlar gösterdi ama.

Özetle, biz NVIDIA yaratılması hala oyuncular keşfetmek ve modern oyunların bir çok zevk için izin söyleyebiliriz, ama en iyi ayarlara değildir.

ivme

NVIDIA GT ivme için 640 grafik çip uygulama sıklığı 1046 den 1226 MHz ve dikkate değer bir oranda yükseltilmiştir MSI Yanma sonrası 3.0.0 Beta 18 kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle, kart çok isteyerek overclock. Bu durumda performans kazancı 17.2% idi ve o da etkileyici.

bellek frekansı 1253 den 1423 MHz overclock başardı. Büyüme% 13.6 idi. El ile NVIDIA GeForce GT overclock yaparken 640 FPS artışı% 16.1 idi. yüzde yüz kapasite ile çalışan soğutucu, sıcaklık 63 derece üzerine çıkmadı.

yazılım

kartıyla Dahil, bir sürücü diske ek olarak verilen ve Thunder Usta denilen son derece işlevsel yazılım.

Anahtar özellikler:

 • video monitörü ısıtma sıcaklığı;
 • yapay fan hızını artırmak;
 • o özel komut grafik kartı yazmak mümkündür - yürütülmektedir çalışmasına bağlı olarak;
 • Yedek BIOS yapılandırmasını kaydedebilirsiniz;
 • Ekran kartı gibi artan grafik yongası sıklığı, hafıza artışı ve minimum gerilim olarak parametreleri tarafından dağıtabilen.

Buna ek olarak, kullanıcı, oyunda görmek istiyor kaç çekim belirtebilirsiniz ve grafik kartı kendisi bunun için gerekli parametreleri seçecektir.

NVIDIA GeForce GT 640 Artıları

Yani, NVIDIA GT 640, özellikleri gibi böyle bir cihaz analiz ettikten sonra, biz bu bütçe ekran kartı birçok avantajı vardır sonucuna varabiliriz:

 • minimum güç tüketimi;
 • anakart üzerinde düşük profil iniş;
 • DirectX 11.1 desteği, Open GL 4.3;
 • Mükemmel soğutma sistemi;
 • overclock için iyi bir potansiyel;
 • gelişmiş FDDR5 hızlı bellek kullanımı olasılığı vardır;
 • x8 modunda PCI Express 2.0 x16 arayüzü için destek;
 • video çıkışı büyük bir set;
 • İyi firmware.

grafik kartının Yorumlar

Tabii ki, sentetik testi veya inceleme hiçbiri gerçek kullanıcıların değerlendirmeleri gibi, cihazın Nvidia GT 640 gibi tam bir resmini vermez. Ve bunlar bazıları sadece vardır.

Birçok kullanıcı para kartı için kötü olmadığını söylüyorlar. Eğer GDDR 5. düşük fiyat ve kart ek güç kaynağı gerektirmez gerçeği ile 2 gigabayt sürümünü satın özellikle eğer yeterli video belleği, aynı zamanda şüphesiz artılar atfedilebilir. Evet, biraz ısıtılır bile. Sen overclock olabilir, ama iyice tür cihazlar ivme süreci aşina olmayanlar, özellikle de yer almak için tavsiye edilmez. Eğer daha pahalı model için yeterli para yoksa - bu seçenek en uygunudur. operasyonda eksiklikler tespit edilmiştir.

Bazı not ana avantajı - düşük fiyat, elbette vardır. Bunun nedeni güç eksikliği tüm evde toz toplama eski bilgisayarlar kartları değiştirmek için mükemmel bir seçenektir. Bu aksesuar, su götürmez bir şekilde, neşelendirmek ve ikinci bir hayat vermek.

Birçok bile ekran kartı optimal ve verimli oyun ayarları seçeneklerini ayarlayabilirsiniz mükemmel bir iç programa sahip olduğunu fark yoktur. Sen durmadan değiştirebilir ve oyun kalitesi için parametreleri seçmek amacıyla oyuna yeniden başlatmanız gerekmez. Örneğin, GTA4 Nvidia GT 640 gölgeleri maksimum tüm ayarları sökün, ama devre dışı önerir. Üye sadece böyle sinekleri gibi kurulum ayarlarından sonra gitmiyor savunuyorlar. Hiçbir şey soğutucusu neredeyse hiç gürültü, ısıtmalı değildir. Kartı overclock, temelde, maksimum ayarı ve tam oyunun gölgelerine olabilir.

"Sekiz" sürücüsünü güncelledikten sonra uçar içinde olur. diskte vardı akrabalar istemiyorum kategorik yüklü. Sorun internetten basit bir indirme sürücüler tarafından çözüldü. ile Harita neredeyse ısıtmalı değil ve büyük ekranlarda film harika oynuyor. çökme FPS ile ilgili sorunlar olabilir maksimum çözünürlükte yeterince büyük kaynaklar gerektiren Nvidia GT 640 oyun çalıştırırken. Bu durumda tek çıktı - Ayarları düşürmek için ancak bu fiyata bu affedilebilir. Her durumda, fiyat tam olduğunu alım haklı.

Özetlersek

Nvidia GT 640, her şeyden önce, ev multimedya testlerinin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Bu iskambil iyi sonuçları gösteriyor ki burada.

Ne yazık ki, günümüz oyunlarının birçoğu, o sadece onların çok fazla değil iktidar çekin olmayacaktır. Ancak, iyi bir beygir olarak her gün devam ediyor. kaynaklarının gün görevlere en günü için yeterlidir ve bu birçok gerçek kullanıcıların Nvidia GT 640 yoruma onaylanır.

Tabii ki, Nvidia'nın şirket dikkate önceki modellere tüm eksiklikleri alır ve onların güncellemeleri bunları tekrarlamak değil çalışır, ancak onsuz yapamaz. Bu videoda cihazın büyük bir talep olduğu için, şirketin bazı bakımlardan grafik kartını geliştirerek başarıyı tekrarlamak için karar, o bir örneğini görebilirsiniz. Aynı anda olmalı hala hesap ve kullanıcı incelemelerinden alındı. Örneğin, video çıkışı türleri: sürüm 1 GB 2 GB olarak, farklı olur. Ancak, yetenek zevk olacak bazı Analog Devices emin birçok kullanıcı bilgisayarınızın video çıkışına bağlamak için.

Modern oyuncak kütüphaneleri çeşitliliği göz önüne alındığında, kullanıcılar kuşkusuz en zayıf teknik gereksinimler olmayan yeni oyunlar, denemek isteyeceksiniz. Sen ve bu oyunda gevşek, iyi progruzhat ve askıda lütfen planlamak için, iyi bir grafik kartı satın gerekir. Ancak, birkaç kişi istemek çok böyle bir zevk için ödemek zorunda. Kural olarak, tüm müşterilerin para için en iyi değeri ararlar. kendisi iyi sonuçlar göstermektedir içinde olduğu gibi bu durumda, bu makalede gerçekleştirildi yorumu ekran kartı, kabul edilebilir bir çözümdür. Ancak, aynı zamanda hızlanma tabi olabilir ve fiyatı bile en zorlu müşteri hoş sürpriz olmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.