Yiyecek ve içecekTatlılar

Ev Yapımı için Waffle Tarifi

Gofretler - karakteristik desen yüzeyinde bir çeşit kurabiye. İsmini aldıkları Almanca "wafla" sözcüğü çeviri içinde bal peteği gibi. Kural olarak, yüzey üzerinde bir izlenim olan levhalar pişirilir. Bu izlenim, waffle özel aletlerle pişirildiğinde elde edilir. Gofreti pişirmenin en kolay yolu onları bir waffle demirinde yapmaktır.

Fabrikada yapılan satın alınan gofretler ev yapımı gofretlerden yapılışı, yapısı ve lezzeti bakımından farklılık arz ediyor. Evde pişirilen gofretler, bisküvi andırır, daha kuru ve daha kalın olur. Ev yapımı gofretlerin tarifi çırpılmış krema, krem, protein kreması, çikolata, dondurma, reçel, reçel ve reçel içerir.

Gofretlerin hazırlanması için hamur, bisküvi pişirilen hamurdan çok az farklıdır. Bu hamur aynı kum ve kırılgan. Gofretlere karakteristik bir sıkışıklık kazandırmak için, bunları pişirmek için hamura nişasta ilave edilir. Nişastayı ve unu eşit oranda hamura koymak en iyisidir.

Gofretlerin doğru tarifi özel dikkat gerektirir, çünkü doğru gofretler gevrek ve ince olmalı. Yukarıdaki un ve nişastaya ek olarak, bileşim genellikle alkol içerir. Konyak veya meyve dolgusu olabilir. Gofret hazırlamadan önce, waffle makinesi hazırlanmalıdır: iyice ısınmalı ve yüzeyini yağla yağlayın.

Eğer gofret hamuru tarifine göre sıvı ise, o zaman bir kaşık yardımıyla waffle demline dökmeli ve sonra akmasına izin verin. Gofretler için tarifi koyu bir hamur veriyorsa, pişirmeden önce düzleştirilmesi gerekir. Pişirme işlemi yalnızca iki ila üç dakika sürer.

Fırında piştikten sonra, yumuşayabildikleri için birbirlerine gofret yatırmamak daha iyidir. Ayrı ayrı ayrışmaları gerekir. Gofretleri pişirmek için aldığınız ürünler homojen bir kütleye daha iyi karışmak için aynı sıcaklıkta olmalıdır.

Hamuru hazırlarken, önce şekeri az miktarda eklerken, margarini veya tereyağını kırbaçlamanız gerekir. Yumurtalar köpük oluşana kadar ayrı ayrı dövülmelidir. Un elenmiş, soda ile karıştırılmalıdır. Bundan sonra un her seferinde karıştırılarak çırpılmış margarin içine dökülecek ve süt kısımlarıyla değiştirilmelidir. En sonunda çırpılmış yumurta eklenmelidir.

Gofretler için reçete var.

Bu, şunları gerektirir: 100 gram un, bir yumurta, 60 gram şeker, 60 gram margarin veya tereyağı.

Margarin eriyip herhangi bir durumda kaynama noktasına getirilmemeli ve orada yumurta eklemelidir. Daha sonra, sürekli karıştırma ile, un ve şeker ekleyin. Bu tarifi hazırlamada basittir. Bu hamur biraz incinir. Fırında pişirmek için, bir kaşıkla gözleme demirine dökmelisiniz.

Taze gofretlerin tarifi.

Bir bardak un, bir bardak su, bir yumurta, soda ve tuza ihtiyaçları var. Yumurta sarısı tuz ve soda ile iyice dövülmelidir. Yarım su bardağı su ilave edin, unu tamamen boşaltın ve kalan suyu yavaş yavaş karıştırın. Ortaya çıkan hamur, gofret deminde pişirilmiş durumda. Bu gofretler dieters insanlara yemek için çok faydalı olacaktır.

Gofretler için çok farklı tarifler var. En iyisi, gofretin gevrek ve lezzetli olduğu ve aynı zamanda ince olduğu yönünde ortaya çıkan gofrettir. Bu arada, gevrek ince cüzdanların dünyanın birçok ülkesinde tercih edilmesine rağmen, kalın oluklar bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi. Gofretler ayrıca, gözleme keki için boşluklarla mağazalarda satılmaktadır. Pasta fabrikalarında ve lezzetli bir gözleme almak için iyi ve lezzetli bir krema hazırlayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.