FormasyonÖykü

Kaç yaşındasın Moskova biliyor musunuz?

Hiç kaç yıldır Moskova ile ilgili bir soru sordun mu? Bizim sermaye kurulduğunda Moskova var olmadığı Ve gerçek ve mutlaka bir kez zaman oldu?

Bu çıkıyor ki evet ...

Moskova kaç yaşında? Bizim sermaye adı
Bilim adamları o göründü önce kasabanın adı uzun ortaya inanıyoruz. yerleşim genellikle alanında bulunan coğrafi nesnelerin adlarını denir çünkü Ancak, tarihin bakış açısından, bu şaşırtıcı değildir.

Adının aynı nehrin Moskova onuruna olduğu bilinmektedir. Ama aslen nihayet bulması gerekiyordu ve başarısız olduğunu, onunla gelenler.

Bugüne kadar, üç ana sürümleri: Fin-Ugor, Slav ve Balt.

son iki silahlı ve dikkate alarak, kelimenin etimolojik dalmak ise , eski dilleri gibi yakında güncel sermayenin adı kelimeler "bataklık" veya "bataklık" ile uyum halinde yeterli olduğu sonucuna varılabilir söyledi.

bir kez kelime için bir temel olarak kullanılan Dilbilimcilerin kök "EDT" göre, "zor akışlı", "yapışkan" ve "bulanık" ve türev i bazı değerler, esas demek "sıvı", "nem", "nem" olmuştur da, " bataklık. " alanın Bu isim, tarihçiler inandığı gibi kabile golyad herhangi temsilcilerini verebilir veya yaşayan bu topraklar Vyatichi.

Fin-Ugor kelimenin sürümüne göre "Moskova" da bazı gelmiş olabilir Volga-Fince arasında. Modern dilde benzer bir kelime "nehir Ayı" ya da tercüme edilebilir mevcuttu "İnek nehir."

Tabii ki, orada başka versiyonları, ancak bunlar daha az inandırıcı görünür.

Moskova kaç yaşında? Neden bu yerde inşa edildi? Moskova ... Büyük şehir kaç yaşında? Garip bir şekilde, ama bu soruya kesin bir cevap bulunabilir olası değildir. sermayenin kesin yaşı halen bilinmediği gerçeği.

Bazı efsaneler o eski zamanlarda kurulduğunu söyle. Örneğin, Moskova Alexander Veksler baş arkeolog o sıra binden fazla yıl olabilir inanmaktadır Bu sırasında bulunan kanıtlar olduğu için arkeolojik kazı sikke ve yerli kişisel eşyalar.

Moskova ve Neglinnaya - hikayesine genellikle Rusya Federasyonu'nun kuruluş sermayesi iki nehirler birleştirme bir yerde, sadece Yauza yukarıda kurulduğu bugün kabul edilmektedir.

Arkeolojik kanıtlar, bu alanda ilk yerleşim bile ikinci binyıl gündeme gelmiştir düşündürmektedir. o avcılık ve balıkçılık açısından yaşam için çok elverişli olduğunu ve bu yüzden burada ve avcılar ve balıkçılar olarak eski çağlardan beri yerleşmiş: Ve bu alanda tesadüfen seçilmiş edilmemiştir.

Kaç yaşında Moskova şehir, sen kabaca sen kroniklerinden başlarsak, hesaplayabilirsiniz. Bazı tarihçiler başkent zamanında kuruldu ısrar Prens Oleg, 9. yüzyılda, bu nedenle ve.

Eğer maddi belgelerin güvenliğini inanıyoruz Ancak, şehrin ilk söz sadece 12. yüzyılda, yani kroniklerde bulunur Kiev Rus' dönemi sona eriyor ve zaman bütün devlet küçük fiefdoms parçalanma eşiğindeydi.

Moskova kaç yaşında? Kentin en eski binaları
sevgili başkentte yürüyüş keyfi O zaman, aniden Ben, mesela, bina şehrin en eski olarak kabul edilir bilmiyordum düşünerek kendimi tuttum.

  • tarihçilere değinen ben eski kolayca Andronikov Manastırı Kurtarıcı Katedrali kabul edilebilir olduğunu öğrendik. Onun beş yıllık inşaat 1425 yılında geri tamamlandı. Şimdi bu tapınak 1357 yılında kuruldu ve neredeyse tamamen 1368 yılında bir yangın sonrasında geri istihkam kale vardır, ancak, bizim için olağan tür beyaz taş bina, 15. yüzyılın ortalarında yaklaştıkça.
  • Faceted Odası, Kremlin topraklarında yer alan, avuç üstlenir. Ustalar bir bina inşa etmek, 1487 yılında başlayan dört yıl sürdü ve bu güne kadar dünyanın her yerinden turistlerin büyük ilgi topluyor.
  • Ve üçüncü sırada görevli İngiliz Mahkemesi olduğunu. Bu önemli tarihi eser mucizevi kurtarmayı başardı. bütün mesele sürekli bir yandan diğerine geçerken, bina yavaş yavaş tanınmayacak şekilde değişti olmasıdır. XX yüzyılın ortalarına hakkında, Varvarka bulunan Eski İngilizce Mahkemesi, tüm odaları tamamen orijinal görünümünü kaybetmiştir söyleyebiliriz. 1960 yılında Zaryadye yıkıldı. Ve bu yüzden, onun varlığı hakkında değilse restoratör Pyotr Baranovsky unutulmuş olurdu. Daha sonra kaplamaların sırasında o görkemli odalarına keşfetmek başardı ve burası araba rampa inşa karar verildi rağmen o, anıt korumaya ısrar etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.