SeyahatYol tarifi

Beyaz Pripyat Milli Parkı: fotoğraflar, yorumlar

nehirler Pripyat, Uborgi arasındaki Polesie bölgesinde, Stviga Belarus Pripyat Milli Parkı. Yüzölçümünün 1800'den fazla km 2 'dir. 850 km 2 - Özel Bölge korunmaktadır. Park Lelchitsy, Zhitkovichi ve Petrikov ilçesinin arazi üzerinde bulunmaktadır (Gomel bölge). Bu eşsiz parkın idari merkezi tarımsal Lyaskovichi yer almaktadır.

öykü

1969 yılında, Polesie Belarus bu kısmı bir doğa rezervi ilan edildi. Bu yeryüzünde Milli Parkı Belarus Başkanı emriyle 1996 yılında ortaya çıktı. Bu 1969 yılından bu yana doğa rezervi mevcut temelinde oluşturuldu.

reorganizasyon sürecinde milli parkın alanı büyük ölçüde artırılmıştır. Milli Parkı önemli bir ornitolojik bölge.

eğitim parkı hedefi

Önce alan Polonyalı akademisyen V. Schaefer bir rezerv oluşturma hakkında düşündü. XX yüzyılın otuzlu yılında bu amaçla kullanmak üzere nehir ve Stviga Goryn arasında yer aldığını Avrupa Olmanskie dizideki en büyüklerinden biridir önerdi. Aynı zaman zarfında bolotoved Kulchinskaya S. (Polonya) Polesie batı kesiminde yer bataklıkları okudu. eserinde sonuçları kendisinin denirdi onun monografi, yayımlanan "Polesie turba bataklıkları."

Erken 40-ler rezerv organizasyon için bilimsel temeli hazırlanmıştır. 1958 yılında L. P. Smolyaku belgenin bolotovedu böyle bir rezerv kurmak ihtiyacını talimatı Belarus Bilimler Akademisi Merkez Botanik Bahçesi, yönetmeni olarak daha sonra Akademisyen N. V. Smolsky. Bu eser 1961 yılında tamamlanmıştır

Haziran 1969 yılında 615 km 2 Pripyat milli parkın bir alan üzerine kurulmuştur. 1994 yılında Belarus Cumhurbaşkanı altında Komisyonu nakledildi. Daha sonra bir yıl (1995) "Lyaskovichi" Burada orman avcılık kurumsal kurulmuştur.

Bir yıl sonra (1996) rezerv Pripyat Milli Parkı yeniden. Eğitimin amacı - Polesie eşsiz doğasında korunması ve arazi ıslahı sonra değişikliklerin çalışma. 1998 yılında, bölge Doğa Müzesi'ni katıldı.

Pripyat Milli Parkı - mod koruma ve yönetim

Parkın çoğu korunan bir alandır. Bu bölgenin yaklaşık% 35 olan 30 binin üzerinde hektarlık bir alana sahiptir. herhangi bir ekonomik faaliyeti bulunmamaktadır yasaktır. Sadece ayrılan ekonomik ve rekreasyon alanlarının% 11 üzerinde. Arazi park ana kısmı bölgesi kontrol doğaya ait - yaklaşık 48 hektar (% 54 alan) .. Böyle imar yapısı olan 30'dan fazla bin hektarlık korunan alanı kaplar ve sadece% 11, oldukça rasyonel bir aktif ekonomik ya da eğlence etkinlikleri olduğu bölgeye verilir.

ırmak

nehir Pripyat - Pripyat Milli Parkı ana suyolu vardır. Bu yüksek su ve önemli olan Dinyeper kolu. sel nehir taşkın ait sular ve 30 kilometreye kadar uzanır.

Pripyat üst parça birden fazla kanala sahip olarak, o zaman bir kıvrımlı formları göller, kıvrımlarını, koyları, kum adaları ve viskoz bol Akmaz olduğunu. Nehir sonbaharda su seviyesinin yağmur ve seller yıllık artış ile bozulur farklı uzamış bahar sel, kısa yaz düşük su vardır. Eylül ve Ekim aylarında gözlenen en düşük su seviyesi. Pripyat Aralık Mart ayında açılan nehir başında aynı anda hemen hemen tüm donar. Yaz aylarında su sıcaklığı Temmuz + 28 ° C arasında, + 21 ° C'nin altındaki yüksek sıcaklık düşmez

Pripyat Eğer milli park görebilirsiniz bu makalede fotoğraf Pripyat kolları sınırlıdır: kuzeybatıdan - Stviga River, doğudan - nehir Ubort. Bu bağlamda, bilim adamlarına göre, milli park kapalı bir hidrolojik bölgeler ve bu nedenle pratikte komşu topraklarında ıslah etki olmuş değildir. Bu parkın referans alan için çok önemlidir.

Küçük nehirler ve göller

domuz üreticileri, Eski Ubort, Utvoha, topalak, Moat - - ve yaklaşık 280 kilometre uzunluğunda ıslah sistemi küçük nehirlerin Benzersiz ağı. deltacığın 300'den fazla göl bulunmaktadır. Parkta akan nehirler, balık hemen hemen her türlü bulunur. yayın balığı, kadife, levrek ve kızılkanat ısırma daha iyi yaz ortasında. Sığ suda ormanlar ve çayırlar pike, çipura, hamamböceği, sabrefish, ide yumurtlamaya geliyorlar.

bitki örtüsü

Daha yakın zamanlarda, daha kısa bir asır önce, arazi bataklık bir alan oldu. XIX yüzyılın sonunda o ıslahı gerçekleştirildi. kanallar kurulmuştur. Bunların uzunluğu fazla 300 kilometre ulaşır. sulak geniş alanların ıslahı sonucunda yoğun ormanlar boşaltmış bulundu. Şu anda, kanalın gerçekten yararlı etkilerini kaybolur ve daha önce yine bataklık alanı boşaltmış.

Bugün orman bataklıkları topraklarının ve Belarus sulak alanın kriter olarak tanınan tüm bilimsel göstergeler üçte işgal eder.

parkı uzun ve oldukça sıcak yazlar, ılıman ve karlı kış, verimli toprak, yağmur bol ve nem çalılar, ağaçlar ve otsu bitkilerin büyümesini teşvik olduğunu. Büyümek burada korunan ve bitkilerin nadir türler: Salvinia yüzen arnika siyah, su kestanesi, Naiad Denizcilik, Rhododendron luteum, Türk zambağı ve diğerleri.

orman

Pripyat Milli Parkı ana zenginlik ünlüdür - ormanlar. Onlar korunan alanın% 85'ten fazlasını kapsamaktadır. Kumlu adalar ve sırtlar üzerinde alanının% 52'sini kaplar çam, hakim bataklıkları kaldırdı. kızılağaç ve huş hakim bataklık geçiş ve ova topraklarda.

Parkın ormanların inci Pripyat taşkın yatağı ve yayla meşe ormanları vardır, ama onun ihtişam gürgen meşe ormanlarını vurmak - kudretli ıhlamur, meşe, dişbudak, akçaağaç, gürgen yaprak döken ormanlar.

Flora Park bu sayı 38, özel olarak koruma altına, yosun 196 tür ve yosun 321 tür, bitkilerin 943 türü vardır. : Bu soydan gelen türler vurgulanmalıdır dağ arnika, sıradan at kuyruğu büyük Baranez. Tehlike altındaki türler için zambak Martagon, defne çörek mantarı, Salvinia yüzen, Corydalis içi boş, beyaz nilüfer, Platanthera bifolia, uyku-çim ve diğerleri dahildir.

hayvanlar alemi

Pripyat Milli Parkı çeşitli artık Belarus bulunan hayvanların nadir türlerin yüksek sayıda tanınır. resmen memeliler fazla 51 tür, sürüngenler 7 türler, balık 37 türler, amfibilerin 11 türler bulunmaktadır kayıtlıdır.

Burada toynaklı domuzu, geyik, geyik temsil eder. 1987 yılından bu yana, parkı Avrupa bizon ve kırmızı geyik ev sahipliği yapmaktadır. bizon 90'dan fazla birey sayısı. kırmızı geyik Sürü çok hızlı büyüyor ve bugün 300'den fazla birey vardır.

tilki, kurt, vaşak, sansar,: parkın fauna dengesi yırtıcı korunur rakun köpek, vizon. Burada bulunan ve diğer bölgelerden ithal Are Amerikan vizon, misk sıçanı. Onlar da yerleşti ve şimdi parkın yerlerini almaya edilir.

Küçük ve büyük balıkçıllara, kırmızı ve gri balıkçıllar, sandpipers çeşitli türler, kuğu, ördek, gece balıkçılı ve diğerleri: Değer kıyı ve yakın su kuşlarının sayısız koloniler araştırmaktır. osprey, kartal beyaz kuyruklu kartal, bal şahin, siyah uçurtma, kaya kartalı ve diğerleri: Onlar park ve yırtıcı kuşlar yaşıyor.

Parkta "Pripyat" istirahat

Bugün GPU kısmındaki "Pripyat" Milli Parkı turist departmanı, sen kaldırdı bataklıkları için en ilginç gezi turları ziyaret edebilirsiniz hangi ile temas, kral kral meşe ve çam kuruldu. Sen, Pripyat Nehri üzerindeki bir teknede binmek Turov kasaba ziyaret edebilirsiniz.

Odalar park balıkçılar, boş vakit geçirmek ister. balık çok çeşitli komşu ülkelerden balıkçılar sadece Belarus değil, aynı zamanda ziyaretçi çekmektedir.

Burada oluşturulan avcılık avcılık sevenler için. Parkta dinlenmek isteyen herkes için konuk evleri ve turistik kompleksleri sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Daha önce bahsedildiği gibi, bugün herkes Pripyat Milli Parkı ziyaret edebilirsiniz. rave - zaten burada dinlenmek için bir şans vardı olanlardan geri bildirim. Turistler güzel doğasını ama onun hakkında çok şey söyleyebilir deneyimli personel tarafından yürütülmektedir personel, ilginç gezi, bir iyi organize çalışmasını sadece sevdim "çiftlikte."

Birçok turist mükemmel yaşam koşullarını söylüyorlar. küçük lüks otel var, bir otopark yeri ile bir kulübenin kalabilirler. Bazı gezginler yürüyüş parkurları çekti. Pripyat kıyısında eğlence için elverişli bir park yeri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.