Sanat ve EğlenceLiteratür

Devid Gerbert Lourens. biyografi

Devid Gerbert Lourens - bu yirminci yüzyılın en ünlü İngiliz yazarlarından biridir. Romanlarında, kendi dünya görüşünü desteklemiştir. yazar endüstriyel toplumun insanlıktan çıkarma etkisini terk etmeye çağırdı. Bunun yerine, kendiliğinden ve doğal yaşama dönmek için teklif etti. kader, bakış açısı ve bu kült yazar çalışmaları hakkında bilgi edinmek ister? Bu makaleyi okuyun!

Devid Gerbert Lourens. biyografi

Lawrence büyük bir aileye (o dördüncü çocuğuydu), eski bir öğretmen ve okuma yazma bilmeyen madenci 1885 yılında doğdu. Bu nedenle kontrast eşler arasındaki entelektüel ilişkiler gergin idi. O genç yazar üzerinde oldukça dramatik bir efekt.

Devid Gerbert Lourens çocukluk özellikle literatürde öğrenme ilgi gösterdi beri. 1898 yılında çocuk Nottingham Lisesi'ne burs aldı. Ve 1906 yılında gelecekteki yazar Eğitim Fakültesi Notingenskom Üniversitesindeki çalışmalarını bitirdi. Bundan sonra, Lawrence Croydon başlangıç okulunda bir iş aldı. Bu onun ilk hikaye ve şiirlerini yazmaya başladı yoktu. Başarı uzun sürmedi. Zaten 1907 yılında, Devid Gerbert Lourens popüler bir İngiliz gazetesi kuruldu kısa öyküler yarışmayı kazanan "The Guardian Nottingham." Bu zafer zafer ilk ışınlarına yazar getiriyor.

faaliyetlerin devamının

Davut yaratıcı çalışmalarını sürdürmektedir. Şiirleri ve öyküleri aktif yayın ve diğer edilmektedir İngiliz gazeteleri. Ancak, yazar yeni türler denemeye karar verir. Böylece, ışık 1911 olarak adlandırılan ilk Lawrence roman çıkar "Beyaz Peacock". rezonans üretilen olmasa da Artwork Ancak onun sayesinde Lawrence çok para elde edebildi. Bu onu öğretme bırakmak ve yazma işine adamak izin verdi.

David ilk ciddi çalışma 1913 yılında yayınlanan "Sons ve Aşıklar" adında bir roman olarak kabul edilebilir. Bu ürün, bir yarı-otobiyografiktir. Lawrence gençliğinde ve kendi ebeveynleri ile ilişkileri belirsizlikler bahsediyor. Ünlü derginin "Nyuskvik", roman göre, "Sons ve Aşıklar" tüm zamanların yüz iyi kitapların sıralamasında 71 inci sırada yer aldı.

tur

1912 yılında Lawrence üç çocuk annesiydi eski üniversite öğretmeni, eşi buluştu. David ve Frida Arasında kez inanılmaz bir ihtirası. Ve birkaç ay sonra, bir yolculuğa çıkmak. İki yıl süren Almanya ve İtalya, dolaşıp sonra sevgili İngiltere ve evli döndü. Fırtınalı evlilik "! Biz başa gelmiş bak!" Adlı ilk şiir kitabını yazmayı Lawrence ilham verdi.

Perebyvaya yurtdışında Lawrence "Sisters" başlıklı oldukça hacimli çalışması üzerinde çalışmaya başladı. Daha sonra proje roman "Kadınlar Love" ve zamanın oldukça kısa bir süre için Devid Gerbert Lourens yazdı "Rainbow" içerir. Kitap yazarı müstehcen içerik yayına yasaklandı.

göç

İngiltere ve işini reddedilen İngiliz toplumunda, cesaretleri kırılan yazar ve eşi şimdiye ülkeyi terk eder. kendi vatandaşlarının yıkıcı eleştirilere rağmen, Devid Gerbert Lourens yaratıcı aktiviteyi devam ediyor. Böylece, 1920 yılında "The Lost Girl" adında bir roman yayınladı. Bu çalışma yazara James Tait Siyah adını prestijli ödülü getiriyor. O Lawrence, dünya edebi dünyasında bir hareketlilik yaratmak eserlerin bir çift yayınladıktan sonra (örneğin, "Aaron Flüt", "Kanguru", "Klasik Amerikan Edebiyatı"). Ayrıca, dünya çapında uzun bir yolculuktan sonra Lawrence yaptığı seyahatlerde dört açıklamaları yayınlamaktadır.

Hayatının son yıllarda Floransa'da olmak David güvenle şaheser yaratıcılık Lawrence denebilecek bir yazı yazmıştı. Biz dünya edebiyatı bütününü roused romanı "Lady Chatterley'in Sevgilisi," bahsediyoruz. İlginç olan bu çalışma sadece 1960 yılında İngiltere'de yayımlandı olmasıdır.

1930 yılında yazarın sağlığı kötüleşti. Lawrence ancak aynı yılın Mayıs ayında, o tüberkülozdan öldü, bir sanatoryumda tedavi kalmıştır.

Devid Gerbert Lourens. şiirler

Lawrence ergenlik beri sözleri dabbled. David başlangıçta o zaman Gregoryen tarzı için her zamanki çalıştı. Ancak yakın bir zamanda şair bazı gölgeler imgeciliğin vardı kendine özgü ve kendine özgü tarzı, geliştirmiştir.

Lawrence'ın şiir çok aydınlık, hassas ve duygusal oldu. Bu şiirin ardından muhafazakar nosyonlarından çok rahatsız edici olduğunu. Bu sözleri Lawrence eleştirmenler ve okuyuculardan geniş tanıma kazanmadı bu nedenle içindir. Yaşamı boyunca, David ŞİİR bilenler sadece dar bir daire okuyordu. Ancak şu anda Lawrence lirik eserler aynı zamanda dünya edebiyatının değil, sadece İngilizce malı olarak kabul edilir. Kesinlikle okumaya gerek en popüler şiirler, "Kendinden acıma", "Hummingbird" ve de "Tam tersine."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.