SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuk kulak vuruyor: ne yapacağını ve nasıl tedavi edilmelidir?

Çocuğunuz bir kulak çekimi varsa ne yapmalı? Bu tür ağrı hemen hemen her yetişkine tanıdık. Kulakları bir çocuğa zarar Fakat ebeveynler bazen panik başlar. Genellikle temel sorun büyük olağandır. Ama ağrı da kaynaklanan bazı hastalıklara oluşabilir.

En yaygın nedeni

küçük çocuklarda Temelde kulaklar vuruyor. Nöbetler çok uzun ve çoğu zaman ciddi ağrı ile ayırt olabilir. Çoğu zaman otitis media tezahürüdür. Hastalık nedeniyle nazofarenks iltihabı gibi görünüyor. Orta kulak - solunum hastalıklarının bir komplikasyonu. Çocuğunuz bir kulak çok ateş varsa, ne yapmalı? semptomların bazılarına açıklık getirmek deneyin:

 • seslerin duyulabilirlik azaltılabilir;
 • sesler ulaşmak bir mesafeden gibi;
 • nazal kulakları görünür;
 • nadir durumlarda, yüksek ateş;
 • Bir baş ağrısı;
 • kulaklardan irin başlayabilir.

Yukarıdakilerin hepsini kaydeden çocuk şikayet neyi, hemen bir doktora danışmalısınız. orta kulak iltihabı hafif olması durumunda, hastalık derhal düşer merhem ve kompresler tedavi edilir. Ancak genel zehirlenme zaten antibiyotik gerektirir. Onlar sadece doktorunuza danıştıktan sonra uygulanır.

otitten sonuçları

Bir çocuğun kulak sürgünler, ne yapacağını ne zaman? otitis media bu tezahürü, o zaman hemen doktorunuza başvurmalısınız. menenjit, mastoidit veya labirentitis: Aksi takdirde, ciddi komplikasyonlar olabilir. Bir çocuk kısmen onların işitme veya ölüm şeklinde gelir sonuçlarını kaybedebilir için tehlikelidirler.

kulakları ağrı diğer olası nedenler

otitis media yanı sıra, çocukların kulaklarını zarar başka nedenleri de olabilir. Bu timpanik duvarları yaralanma sonuçları olabilir. Bazen küçük çocuk kulaklarında yabancı cisimler (böcekler, meyveler, düğmelerden kemikler, vb. D.) bulunmaktadır.

yüzme ve dalış sonrasında kulaklarında bir ağrı varsa, o kulak kanalı suya maruz mümkündür. neden büyütülmüş adenoid olabilir. Fakat ebeveynler doğru tanı yapamazlar. Bir çocuk hasta kulaklarım var sonra, Laura açmanız gerekmektedir.

kulaklarında ağrı için ilk yardım, hiçbir ısı veya travma varsa

Çocuğunuz bir kulak yapılmış çekimler varsa, hemen doktora gidemez eğer ilk yardım (bu şehirden uzakta, köyde oldu ve böyle devam eder. D.), velilere temin edilmeli. sıcaklık artmaya değilse, ve görsel olarak yaralanma ya da kulağın içinde yabancı izi, bir enfeksiyon ya da soğuk olabilir.

durumda, "Snoop", "Naphthyzinum" veya benzeri formülasyonlar damla burun içine damla gereklidir. Kuru bir yerde çocuk yerleştirin. Ama ılık kulak sıcak su şişesi veya ısıtma pedi kullanmak uzmanına anket tavsiye edilmez. bamteli için kuru polar uygulanır. atkı veya bir kapağa - Sonra polietilen bir parça ve üst kaplı.

Mevcut ise, antiseptikler uygulanır mümkündür. Boğaz kulak "klorheksidin" veya "Miramistin" bulaşmış. çökek bu ilaçlar tarafından ıslatılan turundas sokulur. "İbuprofen" veya "Parasetamol": çocuk anestezi verilir.

büyük ölçüde artmış Çocuğunuz bir kulak çekimleri ve sıcaklığı varsa ne yapmalı?

Nasıl ilk yardım sağlamaya, bebek eğer, kulak ağrısı ve hatta ateş ek olarak? Orada doktora acilen olması bu fırsatı olur. durumda damla gerekmektedir burun vazodilatörler damlaları içine. Bu işitsel tüp veya geçitte şişme azaltmaya yardımcı olacaktır. yaş kadar 3 yıl yasak ilaçlı spreyler kullanmak.

Sıcaklık 38 derece üzerine çıkarsa, çocuk antipiretik ilaç verilir. Ancak, herhangi bir ısıtma kesinlikle kullanılmamalıdır. Yalnızca antiseptik ile turunda yükleyebilirsiniz. Ve ilk fırsatta Laura yönelmek. Onun muayene kulaklarında düşer önce kazı yasak. Bu kulak zarı zarar verebilir.

hastalık nedeniyle hiçbir kulak ağrısı olmazsa ne olacak?

Bir çocuğun kulak sürgünler, ya bu takdirde hastalığın sonucu olmadığı zaman? Bu durumda, büyük olasılıkla nedeni - kulak yolu yabancı bir nesne içine giriyorum.

İlk eylem - bir çocuğun kulağını inceleyerek. kulak kanalı gerçekten bir şey ise, kendi konuda alınamıyor. Aksi takdirde, yabancı cisim kulağına daha derin dalabilir. Bu durumda, acil ihtiyaç, bir klinik veya acil servise gidin.

Kulak orada yüzme sonrasında ağrı ve nedeni su değil, inflamasyon, hasta vücut yardım kuru ısı olsaydı. Herhangi bir ilaç hariçtir. kulak için, en fazla uygulanan faz değiştirme materyali ve ısıtılmış bir tuzu. Kuru kompres 10 ila 15 dakika sürer. En ısıtıcıları yıpranmış şal ya da örme şapka. Ama prosedür öncesinde, hiçbir sıcaklık ya da irin kulağından akan emin olun.

Çocuk yüzünden onları dikkatle kafasına gelen bir metrelik bir mesafeden bir havlu, pamuklu ped veya kuru saç kurutma makinesi ile sildi banyodan sonra su kulakların hasta bu değil. Suyun çıkarılması için pamuklu çubuk kullanmayın tavsiye edilmez. Kulak kiri tamamen temizlenmesi gerekir. kulak alabilir faydalı bakteri ve nem bariyeri Bu mikroflora.

Nasıl bir çocuk ağrı ateş ediyor?

Çocuğunuz evde tedavi daha bir kulak çekimler varsa? Öncelikle ağrıyı azaltmak için deneyebilirsiniz. Eğer hiçbir sıcaklık is sıcak kompres. 1: Bu amaçla, su ve votka için 1 oranında alınır. Elde edilen sıvı tülbent ıslatılır ve döndürülmüştür. kulağa çevresi bebek kremi uygulayın. Bu gazlı bez uygulanır. Zamatyvaetsya bandaj sıkıştırmak ve bir saat sürer.

Bir başka yöntem kahverengi oluncaya kadar bir tava içinde ön kızartılmış sodyum klorür kullanır. Sonra hastanın kulağına karşı basıldığında bir bez torba içinde biberli. Serin kadar sürer.

Ne zaman bir çocuk vurur tedaviden daha kulağını? Kulak ağrısı genellikle soğuk algınlığından dolayı meydana gelir. Bu nedenle, solunum burun normalleşmesi için bebek "Tizin", "Nazivin" ve analoglarının sonra damlası gömülü mukus temizlenir, ve kapanır.

kulakları Enflamatuar süreçler borik asit veya levomitsetinovym furatsilinovoy alkol ya da "otipaks" bir çözeltisi ile çıkarılır. Ama aynı zamanda sıkı bir doz saygı duyulmalıdır. Çocuğunuz uyuştu olarak bir kulak çekimler varsa? Bu amaçla, "Nurofen", "analgin", "Efferalgan" ve bunların benzerlerini yardımcı olacaktır.

Ama bütün ilaçlar sahip olmaktır öngörülen bir doktor. Tedavi kesinlikle bireysel ve birçok faktöre dayanmaktadır. Çocuk Antibiyotik edilirse, bunlar beş ile on günlük bir kurs aldı. Hasarlı kulak zarları "Otipaks" kontrendike zaman. Bu nedenle, diğer ilaçlar reçete edilir. kulağına damlatma sonrası, bunlar borik alkole bandırılmış pamuk çubuğu ile durdurulur.

tedavi için ilk koşul - mukus tuzlu su burun ve sinüs kaldırılması ile yıkandı. Ve sonra - damlalarının damlatılması. sıcaklık, muhakkak başıboş gerekir kaldırın. burun tıkanıklığı genellikle "Sinupret" atanmış ise. antihistaminikler verilir kulaklarında ağrı gidermek için.

Nasıl kulak ağrıları tedavi etmek için geleneksel yöntemleri?

Bir çocuk vursa da kulak, nasıl tedavi o halk ilaçları nedir? Birçok zaman içinde test tarifleri vardır:

 1. Kafur yağı. Bu ısıtılır ve kulaklarında sıcak kazdık vardır.
 2. Pancar. Ağrıyı gidermek için yardımcı olur. Bu kompres olarak yaptı. Pancar parçalar halinde kesilir ve su ve bal bir miktar içinde kaynatılır, soyulmuş. Daha sonra, parçalar arasında sebze alır ısınma ve koydu bir gazlı bez çeşitli katmanları. kompres hastanın kulağına uygulanır.
 3. Eğir tentürü. Peki bu otitten yardımcı olur. Yüzde 10 özü, zeytin veya mısır yağı 1 ile karıştırılır: 2 arasındadır. Elde edilen karışım, flagella gazlı bez daldırılmıştır. Daha sonra kulak üç saat preslenmiş ve yerleştirilir. Tedavi süresi - iki hafta boyunca günde.
 4. Soğan. orta kulak irinli aşamaya taşınmıştır, bu bir kompres ile tedavi edilir. Okçuluk, lapası hazırlanması biraz tereyağı veya keten tohumu yağı eklendiği. Oluşan kompozisyon içinde emdirilmiş pedleri. Sonra kısaca kulaklarına takılan.
 5. Hava. Bu işitme yardımcı olur. bu, bir bitkinin ezilmiş kökleri, bir çorba kaşığı alır ve bir bardak su döküldü yüklemek için. Karışım daha sonra 30 dakika için geri akışa alınmıştır. Kaynatma soğutur ve çocuk yemekleri, bir çorba kaşığı önce bunu günde 3 kez içmelisiniz.
 6. bir pamuklu çubuk yardımıyla Isınıyor. İyi çekim temizler edilir kulak ağrısı. ısıtılmış su pamuklu çubuk indirilir. Ve hemen çocuğun kulağına takılan. 30 saniye sürer, ve prosedür tekrarlandı. Isınıyor her kulakta günde 3 kez 4 kez yapılır.

önleme

Bir çocuk kulak vuruyor zaman, "Ne yapmalıyım?" - ilk soru. sormak yoktu için, basit önleme takip etmek gerekir. Vitaminlerin yardımı ve zorunlu bir ücret ile bağışıklık sistemini destekleyin. soğuk algınlığı esnasında özel çözümler ile burun yıkayın. Çocuğun diyet izleyin.

Bir doktora danışmadan kulak ağrısı davranma. muayene önce sadece vazodilatörler burun damlaları kullanılabilir, ya da kuru ısı kulaklar koymak için, antipiretik analjezik elde edilebilir. ısınmayı kontrendike veya çocuğunuzun ateşi varsa, kulak yoluna düşer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.