SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bu korkunç atopik dermatit. Hastalığın belirtileri.

Alerjik reaksiyonlar sıklıkla belirtileri uyaranlara çeşitli etkinin neden olduğu deri dokularında inflamasyon dayanmaktadır atopik dermatit, bulunmaktadır. Bu tür hastalık, belirli bir alerjen spesifik deri reaksiyonu işlemden sonra, döküntüler ve şiddetli kaşıntı şeklinde gerçekleşir gerçeği ile ifade edilir. aralıksız kaşıntı olan belirtiler olan Dermatit, sadece kullanıcı olabilir gerçekten en acı hastalığı,.

Dermatit tedavisi böyle bir plan kapsamlı olmalı, ya da atopik dermatit, kaşıntı ve alerjik reaksiyon ile ilişkili olan semptomları, bu, hasta için sabit bir kabus olacaktır.

  1. Kesinlikle bir deri reaksiyonu görünümünü tetikler gıda dışı, diyet takip etmek gereklidir. Çünkü eğer Veya, kontakt dermatit, o alerjisi ile temas halinde göründüğünde, fonların çiftliğin kullanımı kesilmelidir. Aynı zamanda, kuşkusuz, örneğin, bir reaksiyon olduğu bilinen ilaç formülasyonları alma.
  2. topikal ve sistemik preparasyonlar hedef kullanılarak tedavi amacıyla. bir çocuk veya bir yetişkin - Bu durumda, dermatit gibi geldi kim olduğu önemli değil.

- usulca telaffuz reaksiyon kaşıntı kaldıracaktır fonların alımı ile sınırlı durumlarda, o "suprastin", 1 tablet günde 2-3 kez gibi, antihistaminikler vardır.

- Ayrıca, bu durumda, "ketotifen" arasında, membran stabilize edici bir etkiye sahip iyi ilaçlar, "Kromolin sodyum." Sadece onların resepsiyonda olumlu etkisi sadece düzenli kullanım 2-4 hafta görünür olacağı unutulmamalıdır.

- bir belirgin immünosupresif etkiler sahip, steroidler - dermatit, semptomlar telaffuz edilir, daha fazla bir deri geniş bir yüzey içeren ortak işlem olup, bu hormon ilaç tedavisine bağlı olması gerekir. Bu krem ve şeklinde lokal olarak da kullanılabilir merhemler ( "hidrokortizon" katı aşırı durumlarda Şema ( "Betamizon" ya da "prednizolon") 'e göre, ağızdan% 1 "Triderm") ya da - ( "triamsinolon") enjekte edilerek tamamlanır.

- döküntü elemanlar ıslak ya da çok sıyırma acı bulunmaktadır hale gelirse, anti-enflamatuar ve kullanılması arzu edilir Antiseptik losyon formunda, örneğin, içinde sıvı Burova veya geleneksel furatsilin.

İlave bakteriyel enfeksiyon olayı gibi laflar antibiyotik başlanmalıdır.

- Son yıllarda, dermatologlar başarıyla yüzde 1 krem şeklinde hormonal olmayan bir ilaç harici uygulama "Elidel" kullanmışlardır. Onun eylem T-lenfositlerinin alerjinin belirli arabulucular üretiminden sorumlu enzimi bloke dayanmaktadır.

- muamele sırasında "ve probiyotikler genellikle, çoğunlukla, atopik dermatitte rahatsız sindirim süreci düzenler (Hilak-forte") yapay enzimler ( "Creon" "Mezim-forte)" almak istenmektedir.

3. Hastayı rahatsız etmeyin belirtiler hangi dermatit, remisyon olduğunda, bu hedefler doğrultusunda alerjen spesifik immünoterapi seyrini, ihmal edilmemesi gerektiğini vücudu etkinleştirmek için uyarıcı için kullanılan ve etkisi patolojik yanıt yanıtlamayın almak.

4. Yaygın olarak kullanılan dermatit tedavisinde ultraviyoleye maruz ile bir kurutma elemanlarının hastalığı içine alınır anlamı olan fototerapi,. kafasına Dermatit çok bu tedavi seçeneğine de cevap verir.

atopik dermatit önlenmesi bu genetik bir yatkınlık vardır, özellikle eğer doğumdan önce başlamalıdır. Hamilelik sırasında anne adayı emzirme sırasında ilaç almaktan kaçınmalıdır dysbiosis gelişmesini engelleyen bir diyet takip çocuğun bağırsaklarında çalışmalarını takip etmek gereklidir. Cilt bakımı kokuları ve tatları çeşitli kozmetik ürünlerini önlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.