MaliMuhasebe

Başabaş noktası hesaplanması

iş genellikle öngörülemeyen pazar veya yönetim etkinliğinin olmaması şirket için kayıplara çevirmek, kar için düzenlenen rağmen. kayıp yatırımcının kendi para kaybı anlamına gelir çünkü böyle bir durumun, özellikle iş başlayanlar için, felaket çağrılabilir, ancak her zaman acı vericidir. isteksizliği kendi imkanları ile parçası ve yöneticileri artık bir kayıp sahip olma eğilimi dikkat açıklar için. Hatta "negatif bölgeye" bize ulaşın kaçınarak onun bir numaralı önceliği olduğunu söyleyebiliriz , ürün politikası bu politikasının temel aracı başabaş noktası hesaplamak için olduğu gibi.

başa baş noktası yönetimi kararlarında olduğu büyük önem rağmen, başabaş noktasının hesaplanması oldukça basittir. Tek yapmanız gereken tek şey - sabit ve değişken halinde giderleri bölmektir. sabit olarak geleneksel olarak satışlarınızın hacminde bir artış ya da azalma ile ilişkili olmayan tüm maliyetleri içerir. Ne olabilir? Aslında, sabit maliyetlerin spektrumu oldukça geniştir. Aynı zamanda ofis kullanımı ve ekipman ve yöneticinin maaş eskime ve kredinin ödeme ile ilişkili maliyetler için kiralar. Biz bu maliyetler şirketi "asılı" olduğunu söyleyebiliriz ve bu satış yapmak değilse, kesinlikle zararların hesabını gerçekleştirmesine olacaktır.

değiştirerek maliyetleri doğrudan satışıyla ilgili her şeyi kapsar. Bu, elbette, hammadde ve malzeme, hem de bitmiş ürünlerin taşınması ile ilişkili satıcılara ve maliyetlere ücretlerin ödenmesi için maliyetleri. ürünün birim başına mantığı bu maliyetlerin tüm kuralları gereği onun fiyatından daha az olmalıdır. Böylece, daha sattığınız, daha fazla maliyet değil, aynı zamanda daha büyük kar olacak.

Eğer ayrıldıktan sonra grubun maliyetleri başabaş noktasının hesaplanması doğrudan yapılabilir. Bunu yapmak için, tüm sabit maliyetler birim satış eksi üretimi ve satış değişken maliyetler elde edilen gelir ile bölün. Örneğin, ürün 100 ruble ve ham madde, maddeleri, maaş, vb maliyeti 60 ruble için hesap. Ardından ürünün her birimin satış maliyetleri sabit 40 ruble ödemek için izin verecektir. eşit 4.000 ruble olduğunu varsayalım. Bu durumda, yapmak ve kar sıfırdır 100 adet satmayı gerekir. Bu başabaş noktası.

başabaş hesaplanması da parasal açıdan yapılabilir. Daha önce fiyata elde edilen sonucu çarpın ve biz başabaş noktasına ulaşmak için, gelirin 10.000 ruble almak zorunda olduğunu biliyoruz.

Gelecekte elde rakamlara planlamak için yönlendirilmelidir satışları. Tabii ki, planlarınızın yer rakam başabaş noktasında çok daha yüksek olması arzu edilir. Bu miktar planlı edilmez, şirket inmek hakkı yoktur Altında en düşük düzeyidir. Eğer satış hedef değerini hesaplamak istiyorsanız, o zaman sabit maliyetler ve beklenen kar hesaplama eklemek. Bu sonuç beklenen satış olduğunu.

diğer şeyler arasında başabaş noktası, hesaplanması kampanyasının finansal istikrarı belirlemek için. sabit maliyetler maliyetlerin büyük bir kısmını teşkil ederse, böyle bir iş daha risklidir, ancak satış kurarken aynı zamanda potansiyel olarak daha karlı. Ancak, başa baş noktasının önemli ölçüde daha büyük bir seviyede satış korumak için gerekli yüksek sabit maliyetleri olan bir iş, aksi tatsız sonuçları önlenemez lütfen unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.