Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Kurtarıcımızın Simgesi - antik kalıntı tasarrufu

arasında modern Suriye'nin kuzey doğusunda, içinde Dicle 242 AD tarafından 137 M.Ö. ve Fırat, küçük devlet ilk Hıristiyanlığı resmi devlet dini ilan olduğunu higlighted yoktu. İşte ilk kez Kurtarıcımız simgesinin anılacaktır.

simgeyle ilgili efsane

sayısız efsanelere göre, Kral Abgar, Edessa eyaletinin başkenti ikamet V, osroensky tedavisi olmayan bir hastalığı olan hasta düştü - siyah cüzam. Rüyada, bu ona Kurtarıcı sadece yüzünü yardımcı olacak bir vahiy oldu. İsa gönderilen saray ressamı, çünkü kralın ricaları karşılamak için gitmiş, İsa, yayılan ilahi ışığın onun görüntüsünü yakalamak edemedi o (ödeme) suyla yüzünü yıkadı ve bir havlu ile sildi. Bu "ubrus" veya Mandylion veya Kurtarıcı'nın bir simge olarak adlandırılan kazınmış ışık görüntüsünü, kalmıştır. Yani, klasik sürümünde, o tuvalin kenarlarının konulmuştur hangi tuval, idam İsa'nın yüzü, ve üst uçları düğümlü.

Edessa ablukasını Pers kuvvetlerini çekerken bu simgenin Abgar söz mucizevi şifa sonra 545 yıla kadar eksik. Zor bir an Providence yardım etmek geliyor gibi sıklıkla gerçekleşir. şehrinin kapılarının naosundaki iyi korunmuş Kurtarıcı simgesini ancak depolama veya Keramidione ait seramik duvar damgasını sadece bulundu. şehir abluka en güzel şekilde kaldırıldı.

Özellikler simgesi

(Tuval üzerine ve seramik üzerinde hem yapılan) her iki biçimleriyle Bu mucizevi görüntü bir dizi özellik ve onunla ilişkili gelenekleri vardır. Yani, kendi bağımsız çalışmalarının ilk ikona ressamlarının olarak başlayanlar için önerilir.

Kurtarıcımızın simgesi - İsa başının etrafında, halo çapraz içinde bulunan kapalı bir daire doğru şeklidir tek yolu. Bütün bu ayrıntılar, hem de Kurtarıcı'nın saç rengi, simgenin genel arka plan, (arka planın en eski simgeleri her zaman temiz) anlamlarını taşır.

Bir fırça olmadan oluşturulan ve özünde, portre, boyalar speküle edilmiştir, simge "Kutsal Yüz" - İsa'nın bir fotoğrafı, yüzünü yakalanan.

Ortodoksluk, bu simge her zaman 1355 tarihli Konstantinopolis listesine ithali beri, özel bir rol oynamıştır. Bu tip en eski simgeler XI yüzyılda Rusya'da ortaya çıktı rağmen, sadece XIV yüzyılın ikinci yarısında, "Kutsal Yüz" ile bağlantılı her şey kamu ibadet seviyesinde konumlandırılmış ve her yerde uygulanmaktadır. Kulikov gelen Birinci Dünya Savaşı savaş için - kendi tapınakları inşa edilir altında, bu yüz ülke için en belirleyici savaşlarda Rus birliklerinin afiş üzerinde tasvir edilmiştir. Kelime "bayrak" ( "işaretleri" dan) "bayrak" ile kademeli olarak değiştirilir. "Kurtarıcı" imajı ile Afişler Rus zaferler ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Simge "Kutsal Yüz" bugün

Novospassky dan, Rusya yayılmış ünü olan mucizevi simgesi, gelişi manastır Kremlin Varsayım Katedrali'nde Vyatka ilçesinde, ulusal ölçek ve önemi olmuştur. Moskovalılar ve ziyaretçiler Binlerce simgesini karşılamaya çıktı ve Onu görmek bile dizlerimin üzerine düştü. Frolovskaya kapısı içinden simge Spassky adlandırılan gerçekleştirilir. ilahi teveccühüyle bir işareti de, sadece ortaya kafa ile mümkün olduğunu onlar aracılığıyla gidin.

"Kutsal Yüz" - bir simge, küçümsenemez değeri olan. Bu Ortodoks ana sembollerinden biri olarak algılanır, semantik değerine haç ve çarmıha eşittir.

Son yıllarda, bazen haklı olarak, Rusya'nın ikinci vaftiz adı verilen kilise, manastır ve tapınaklar görülmemiş bir dizi yaptı. rekor sürede Soçi Olimpiyatlarının açılışında, Our Saviour 2014 Church, 5 Ocak tarihinde dikilen ve kutsandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.