KanunDevlet ve hukuk

Gümrük makamları

Rus gümrük yetkilileri yürütme ile ilgilidir. Onların işleyen kolluk sistemine girdiği tarafından belirlenir. Bu organların faaliyetleri gümrük çıkarları yapılmış ve tek bir federal sistem merkezidir oluşturur. Bu içerir:

- Federal Gümrük Servisi;

- Gümrük bölgesel düzeyde kontrol;

- Gümrük;

- Gümrük mesajlar.

işlerinde bölgesel birimler yetki federal düzeyde tarafından onaylanan yönetmeliklere uygun hareket eder. Ayrıca, bu düzenlemelerin gümrük ve mesajların tarafından yönlendirilir. Çeşitli yüklerin yanı sıra bireylerin devletin sınırdan hareketi kontrol Servis, kendi sistemi ve kolluk olmayan kurumlarda kapsamaktadır. Onların oluşum federal tip yürütme organlarının seviyesinde gerçekleştirilir.

Homojen elemanlarıyla ilişkili gümrük yetkilileri içeren bir entegre sistemin yapımı prensibi. Onlar bu kurumlar işlevini kontrol temelidir. Bu tek şunlardır:

- Gümrük politikası ;

- gümrük bölgesi;

- Gümrük makamlarının operasyonun organizasyonu;

- tarife düzenleme politikası;

- çerçeve mevzuat.

işlerinde Tüm gümrük makamları ilkelerine bağlı:

- yapılanması;

- bütünlüğünü;

- hiyerarşi;

- Toplumsal alanda yakın bağlantıları.

Federal düzeyde yürütme gücünün merkezi gövde SCC olduğunu. İşlevi gümrük kuruluşlarının bütün sistemin yönetiminin uygulanmasını yönlendirmektir. referans olarak açısından aşağıdaki gibi:

- ast sistemin yapısının belirlenmesi örgütleri, reorganizasyon, tasfiye ve bölgesel hizmetlerin hukuki statüsünün düzenlenmesi;

- alt kurumları, hem de kendi finansman varlık yönetimi sahibinin haklarının uygulanması;

- onun alt kuruluşunun çalışmalarına karaborsacılığına yanı sıra vatandaşların şikayetleri ile ilgili konularda kural ve usul gümrük küre yetkilileri yerine getirilmesini denetler.

bölgesel düzeyde gümrük makamları bu kurumların genel performansı açısından orta bulunmaktadır. Gerek nedeniyle Rusya Federasyonu'nun engin topraklarına bunları oluşturmak için. Bölgesel organları denetlemek ve bunların zemine bağlı kuruluşların çalışmalarını koordine eder.

Gümrük yetkilileri belirli fonksiyonları bir dizi yapmak. Bunlar:

- Gerekli belgeler ve sınırdan yürütülen malın dolaşımı üzerindeki kontrol hazırlanması;

- toplama görev ve vergileri toplama gümrük doğası, hem de kontrol üzerinde onların zamanında ödeme ve gerekirse, önlem almakta uygulanması;

- Mal hareketleri ve sınır ötesi taşıma düzeninin uygulanması;

- Kontrol dış ticaret faaliyetleri atanan görevleri dahilinde kişi ve kuruluşların;

- malların hareketinin kaçakçılığa karşı;

- Gümrük alan boyunca yasadışı hareketin önlenmesi kültür mirası, silahlar, vb vardır değerlerin narkotik türü anlamına gelir;.

- uluslararası terörizm yok edilmesine yardımcı.

gümrük Rusya Federasyonu makamları uygulanmasından sorumlu olacaktır döviz kontrolleri kendilerine verilen yetkiler çerçevesinde. Bu kuruluşlar dış ticaret ilişkilerinde istatistiksel verileri toplanmıştır. Onlar alanda Devlet yükümlülüklerini uygulamak için eylemlerinin tarafından çağrılan gümrük. Dış ticaret ilişkiler ajansının sisteminin aktivitesinde önemli bir yönü yabancı yetkili makamlar ile işbirliği. Gümrük makamları dahilinde konularda vatandaşları ve kuruluşları danışmak zorundadır faaliyet alanında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.