SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Harlequin Sendromu: Semptomlar, özellikleri ve tedavi

Yeni doğan bebekler çok kırılgandır. Hatta anne karnında, onlar kırıntısı patolojiye neden çeşitli olumsuz faktörlerden etkilenebilir. doğan Sonuç olarak, yürümeye başlayan sorunların bir yeri vardır. En kötü sapma biri Harlequin sendromdur. Hastalık renkli kumaş hurda yapılmış bir takım elbise giydi İtalyan commedia dell'arte, karakterine almıştır.

yeni doğanlarda alacalı sendromu

Doktorlar hemen bebeğin doğumdan sonra sorunu bulun. Onlara göre, Harlequin sendromu artık vasküler tonu kontrol etmek hakkıdır otonom sistemin kusurları ile açıklanabilir. Hastalık ayrıca basit yerçekimi tarafından tetiklenebilir. Neden böyle oluyor? Doktorlar acil sorulara net bir cevap veremem. Çok geniş nedenlerinden aralığı: Fetal gelişim basit yetmezliğinden yoksul yaşam tarzı seçimleri, hamile bir kadın açar.

sendrom olarak vücudun her yerinde ve sadece gövdenin belirli alanlarında ortaya çıkabilir. onlar termoregülasyonu rahatsız çünkü bu çocuklar, doktorlar söylüyorlar, soğuk algınlığı ile sürekli hasta. Yılın herhangi bir zamanında Bebek kalıcı viral enfeksiyonların bir sonucu olarak kendisine sağlanan, supercool için aniden sonra bolca ter. Buna ek olarak, sendrom rahatsızlık ağırlık verir, bu yüzden sık sık çocuk o huzursuz ve sinirli, ağlıyor.

semptomlar

Bazı raporlara göre, sendrom cenin asfiksi sonucu olabilir ya da doğum intrakranial yaralanma onları elde ederiz. O da hipotalamus ve soğan ilik ait lezyonların vakalarda teşhis edildi. Her durumda, tavsiye hemen bir nörolog neden olur. hastalığını tespit oldukça basittir: deride kızarıklık belirgin semptomudur, kırıntı yan yatarken. Bu durumda, renk değişikliğinin sınır tam olarak omurganın doğrultusunda gerçekleşir.

Vücudun dengesiz renk parçaları bebeği verdikten sonra birkaç dakika oluşur. Bu Harlequin sendromu olarak görünür. tıbbi ansiklopedilerde Foto küçük çocukların çirkin resmini göstermek - vücutlarının üst kısmı normal rengi vardır, altta yatan bazen mavimsi bir renk tonu ile, parlak kırmızı olur. fenomen birkaç dakika boyunca dikkat çekicidir. Bazı uzmanlar sendromu prematüre bir işareti olabileceğini söylüyorlar.

kutanöz tezahürleri

Hastalığın tanımı tıbbi terimleri kullanmak ise Harlequin sendromu kompakt cilt keratinizasyon olarak kendini gösterir. Bunun yerine, epidermisin ayrılması sırasında meydana gelen görünür plaklar olarak adlandırılan bir granüler tabaka değildir. Bu oluşumlar genellikle koyu kırmızı çatlaklar ile ayrılır, bir altıgen şekle sahip. gri veya sarılık iken deri rengi.

Bu sendromlu doğan çocuklar genellikle diğer anormallikleri vardır: (dudaklar o balık hatırlatılır) ağız deformasyonunu meydana gelebilir, ektropion, yanlış çok düz kulakları geliştirdi. bebek gelişmemiş kafatası Bazı durumlarda, mikrosefali tanısı: bir sonucu olarak, o çok küçük beyinle doğdu. Böyle çocuklar yenidoğan döneminde veya doğumda ölür.

Hastalığın özellikleri

onlar Harlequin patolojisi varsa Çocuklar her zaman, ölme. sendromu cümle olmaz. Hastalık hızla teşhis edilirse, yanında telaffuz edilemez ve yetkin, kondisyon kırıntısı özel hazırlıklar zahmetinden. Bu çocuklar ısı, aynı zamanda elektrolit dengesini sadece ihlal edilmektedir. Çatlak cilt utrudnyaet nefes ve hareket. Büyük çatlaklar ise enfekte almak ve sepsis gelişebilir.

Neyse ki, hastalık çok yaygın değildir. Bu durumda, bebek cinsel eğilimleri fark etmez: iki erkek ve kız duyarlı patoloji. Doktorlar sendromu genellikle sert çalıştığını söylüyor. elverişsiz yeterli çoğu durumda prognoz. sendromun etiyolojisi hala bilinmemektedir.

terapi

Kırıntısı suda elektrolit dengesinin normal vücut sıcaklığı ve stabilizasyonunu sağlamak amacı tedavinin seyrini reçete. Bundan başka, bu tür bir hasta, normal bir diyet, anti-iltihabik, anti bakteriyel terapi gerektirmektedir. Bebek Harlequin sendromu tanısı ise merhemler ve ağızdan kapsüller biçiminde retinoidlerin kullanımı önemli ölçüde, hayatta kalma oranını arttırır. Tedavi etkin madde izotretinoin ve asitretin olan ilaçların, kullanımını içerir. Buna rağmen, kusurlar gün sonuna kadar ciltte kalır. Bu hastalarda yaşam kalitesi önemli ölçüde azalır.

sendromu belirgin değilse, o ilaç olmadan yapmak mümkün. etrafında 20 derece - kreş, normal sıcaklık Ebeveynler yeterli desteği. ısıtmak için ancak o zaman ilk önce o soğuğa adapte olmalıdır ve: kademeli olarak gereken iklimsel aşırı kırıntıları öğretin. Bu şekilde otonom sistemi ve duvar çocuk damarları eğitim verecek. Unutmayın: bebek terliyordu, sen elbiseyi hemen değiştirmeniz gerekir. Bu tür prosedürler pozitif sonuç verdiği için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.