ÇirkinlikKendin yap

Otomobiller için ev yapımı römork: imalat, kayıt

Eğer bir araba varsa, muhtemelen çoğu kez tüm eşyalara taşıma ihtiyacı ile karşı karşıya. Bu durumda, hafif römorklar kullanımı olmadan yapamaz. Onun, tabii ki, siz kendiniz yapmak mümkündür, ancak, malların söz konusu mağazada böyle bir tasarım satın alabilirsiniz.

çerçeve üzerinde çalışın

Ev yapımı römork yanı sıra bir model fabrika tipi, tasarımın temeli olan bir çerçeve, sahip olmalıdır. Onun sertlik ve mukavemet römorkun dayanıklılığını belirleyecektir. daha yüksek güvenilirlik sağlamak amacıyla, kaynak yapılarak birbirine elemanları kullanmak tavsiye edilir. işlemi başlatma elemanının boyutlarını belirlemek için gerekli olan, ya da daha kesin bir ifadeyle, genişlik ve uzunluk. boyut çerçeve bileşenlerinin dış kenarları tarafından belirlenecektir. çerçevesinin son genişliğini belirlemek üzere, yan duvarların iç yüzleri arasındaki mesafe çerçeve tekerlekler arasında yer edilecektir 2 ile çarpılan bir duvar kalınlığına eklemek için gerekli olan, daha çok bunların, yukarıda daha, hesaba cıvata ve lastik arasındaki boşluğu almak gereklidir.

Eğer bir ev yapımı fragmanı oluşturmaya karar verirseniz, belirli bir boyutun sonra, uydurma çerçeve yapılmalıdır. Bu amaç için, metal profiller bileşenler arasındaki dikliğini gözlemleyerek, yüzeyde ayrışmış gerekir. elemanların birbirine terminalleri ile kombine edilmelidir. Bir bantla bu amaçla ortaya çıkan dikdörtgenin köşegen ölçmek için paralel olarak, formu izlemelidir. değerleri birbirine eşit olmalıdır, sapma 2 ila% 5 arasında olabilir. kare ve dikdörtgen dengesiz yapılar gibi tasarım, bir kiriş sahip olmalıdır.

Bir motorlu aracın römork ait bir bileşik

Ev yapımı römork bir zincir topu olmalıdır. bu eleman bağlantı kısmının daha küçük bir uzunluk araç hareket hızlı bir tepki gösterir hatırlanmalıdır gerçekleştirmek için. Tahrik tekerlekleri bile hafif bir yanal dönme römork keskin hareket edecek gerçeği yol açacaktır. Bu kargo ve sonbaharda zarar verebilir. . En uygun uzunluğu seçmek için ev yapımı römork yaparak - aralığında malzeme seçiminde 1.5 ile 2.5 cm arasında, bir çelik kullanılması önerilir kare boru çerçeve ve bağlantı temelini oluşturan enine kesiti. Son element için 3 adet miktarındaki tüpler gerekli. boru çerçeve, ve daha yüksek mukavemet takviyesine, kaynak olabilir geç köşeleri tarafından tavsiye edilmektedir. Bu kavrama tasarım ekseninde yapıldığını böylece Kaynak öncesinde, ana öğeleri denemelisiniz. Ev yapımı araba römorklar imal zaman aynı adımda bir zincir ile değiştirilebilir urgan, ayarlanmalıdır. kavrama alanında bir arzu varsa, bir motorlu taşıtın treylerin rahat ulaşım için döner tekerleği ayarlayabilirsiniz.

kaplin

Ev yapımı araba römorklar sahip olmalıdır coupler, kaynak veya cıvata ile gerçekleştirilebilir ayar olan. çerçeveye bileşenin nihai olarak sabitlenmeden önce, oluğun oluk çerçeve boru boyutlarının tesadüf kontrol etmek gereklidir. ikinci borunun genişliğinden daha büyük olmamalıdır, fazla boyutlu 5 milimetre bir maksimum ulaşabilir. kaynaklı eklem mükemmel sağlamlık, ancak hasarlı ise demontaj bir gaz brülör kullanımını gerektirecektir. Cıvata daha az birleşme kuvvetini arttırır. Cıvata sekizinci sınıf gücüne başvurmak için kullanılabilir olmalıdır. Zayıf makaslama kuvvetlerine dayanmak mümkün olmayacaktır. bileşik iki cıvata hazırlamak için, bu çerçeve elemanının zayıflamasına ve kol katkı çünkü nedeniyle bağlantı elemanları için delikler varlığına bağlı olarak daha büyük bir miktar gerekli değildir kullanımı.

eksen üzerinde çalışma

Eğer bir ev yapımı römork kayıt önce, operasyon için tam olarak hazır olması gerekir. treyler dingil arka taraftan yapının uzunluğunun% 40 bir mesafede bulunan bir kural yoktur. Sonra mesafeyi ölçmek mümkün, eksenin konumu belirlemek için gereklidir. Yüzeye çerçevesinin yerleştirilmesi ile kurmak mümkündür. Böylece iki 4x4 blok ihtiyaç kullanın, iğ serbestçe asmak gerekir. Çerçevenin aks monte yüzeyin sözde sitede size boyayı kaldırmak istiyor. kovanlar arasında Aşama Sonuçtaki işaret yüzeyi üzerine işaretlenir, ikiye bölünmüş olması.

Ev yapımı yürüme traktör römork aynı teknoloji ile yapılabilir, ancak boyutları çok daha küçük olacaktır. boyutunu kontrol altında tutmak için, çerçevenin genişliğini ölçmek için daha fazla zaman gerekir. Sonra usta nihai kurulumuna geçilebilir. elemanlar kaynak ile birleştirilir. Her ne kadar belirgin farklılık gücü, bir daha etkileyici yumuşaklık sağlar olduğu gerekçesiyle bir bahar yastıklama süspansiyon kullanılması önerilir.

krikolar stabilize üzerinde çalışma

Ev yapımı yaptığında elleriyle römork, o yapının yatay konumda olmasını sağlamak için önemlidir. çerçevenin köşelerine ise en uygun seçeneği olarak görev yapar. Yapının sadece bir tarafını yüklemek mümkündür. bakış açısından söz konusu cihazın varsa asansör, bir vida mekanizması kullanılması önerilir. Aynı zamanda bir tekerleği değiştirmek için kullanılabilir.

Özetlersek

Ev yapımı Motoblok için, Fragman yanı sıra araba için Fırsatlarınızı genişletmek mümkün olacak. İkinci seçenek sahip oldukları ne olursa olsun yapılandırma mal taşımacılığı, için kullanılabilir. Bu durumda, kesinlikle makineyi zarar verme riski yoktur. treyler kendi özel özelliklere sahip olabilir gerçeğine rağmen, yukarıda verilen tavsiyeler tüm varyantlar için ortaktır. Orada bir arzu, bir tekne için kendini yetiştirmiş bir römork veya bir araba bir fren sistemi, hem de aydınlatma ile donatılmış olabilir edin. Ancak, bu sorunların çözümü, uzmanlar profesyoneller güvenilen öneriyoruz.

treyler Kayıt

Eğer bir römork yapmak hakkında düşünüyorsun, o zaman kayıt sorunu ile ilgilenen olmalıdır. tasarım sürücülerin Tüm Rusya Toplum, BOA kısaltılmış neyi muayene geçmelidir. Her bölge kendi toplumu vardır. sınavı geçmek için cihazın mevcut devlet standartlarına karşılık geldiğinden emin olmak için gereklidir. Belgenin GOST 37001 devlet standartlarına tanışırız. 220-80. Eğer bir ev yapımı römork kaydetmeden önce, yukarıdaki standart toplam ağın yollarda kamyonet ve yolcu araçları çekmeye yöneliktir römork her türlü için geçerli olduğunu bilmelidir. Standart standart söz konusu önceki teknik özelliklerine benimsenmesi için yapıldı tasarım olan bu cihazlara, için geçerli değildir.

Sonuç

Eğer bir römork yapmaya başlamadan önce bir yeniden tasarımı üretmek zorunda kalmamak, sen devlet standartlarına tanımanız gerekir. Cihazın Ağırlığı üreticisi tarafından izin verilenden yüksek olmamalıdır. Ağırlık yüksüz araç ağırlığı aşmamalıdır. Bu rakam 1800 kg'dır. aracın uzunluğu fazla 1,5 araç veya 8 metre sınır uzunluğu olmamalıdır. Bu gereksinimler, aksi takdirde tasarım kullanmak imkansız olacaktır, römork tasarım aşamasında dikkate alınmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.