SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Topuk üstünde evdeki darbeyi tedavi etmek mümkün müdür?

Topuklarda hoş olmayan hisler hissediyorum, derhal bir cerrah ile görüşülmesi önerilir. Ancak çoğu, zamanla ağrının azalacağını umarak beklemeyi tercih ediyor. Kategorik olarak bir uzmana gösterilmeyi reddetiyorsanız, en azından evde topuğun üzerindeki darbeleri nasıl tedavi edebileceğinizi öğrenmeniz önerilir.

İspatlanmış halk yöntemlerini kullanabilirsiniz ve eczacılık tentürleri, merhemler ve jeller yardımıyla başvurabilirsiniz. Birkaç yöntemin birleştirilmesi, koruyucu jimnastik yapmasının, masaj yapmanın ve mümkün olduğunca dinlendirmenin en iyisidir. Evdeki topuklarda spurun tedavisi, sorunlu bölgede kan akışını arttırmayı, plantar fasyanın düzgün bir şekilde gerilmesini ve anti-inflamatuvar ilaçların kullanımı için kabul edilmelidir.

Plantar fasiitle savaşmak için, genellikle ağrılı bir topuğun iyileşmesi önerilir. Ayağınızı sıkıştırabilir, sorunlu bölgeye bir sıcak tuz çorbası takabilir veya topuklarınızdaki iyotları iyotla iyileştirmeyi deneyebilirsiniz. Elbette tanıdık setokka yardımcı olamayacaktır, ancak bu ilacın, tuzun ve balın sıkışmasından ağrı düşebilir. Doğru, anlık bir etki beklemeyin, genellikle halk yöntemlerinin eylemi birkaç hafta içinde fark edilir hale gelir.

Evde kolayca kullanabileceğiniz eczaneleri ihmal etmeyin. Örneğin, "Dimexide" gibi tıbbi bir ürünle yapılan bir sıkıştırma çok başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Kullanmadan önce hasta bir bacak dışarı atın ve herhangi bir anti-inflamatuar merhem uygulayın.

Genellikle doktorlar bile tıbbi safra kullanımını önerir. Yardımı ile evdeki topuğun üzerindeki darbenin tedavisi oldukça etkilidir. Eczanede satın alıp gazlı bezlere uygulayın ve bacağınıza uygulayın. Ayağı polietilenle sarın ve sarın. Hastanın bacağı sıcak olmalıdır - bu, gözeneklerin daha geniş açılmasını sağlar, böylece aktif madde dokuların derinliklerine nüfuz eder ve iltihabı hafifletir.

Gece sorunlu yere yapıştırılmış hazır yamalar da kullanabilirsiniz. Yavaş yavaş salınır ve cilde emilir; aktif maddeler iltihaplanmayı hafifletir ve topukların üstündeki ağrıları hafifletir. Kemikte büyümeleri açıkça gösteren ultrasonografi muayenehanesi fotoğrafları, uzman dergilerde sıklıkla bulunur. Ancak çok az insan, acı verici duyumların, başak benzeri süreçlerin varlığı yüzünden değil, iltihaplı fascia yüzünden ortaya çıktığını biliyor.

Bütün kontrol önlemleri genellikle hastalığın sonuçlarını ortadan kaldırmaya yöneliktir - bacaklardaki hoş olmayan duyumlar, iltihaplanmayı giderir. Fakat ilk etapta neden olan sebepleri ortadan kaldırmak gerekir. Bu nedenle, evde topuklanma spreyi tedavisi, bu hastalığın başlangıcını önlemenin tüm yöntemlerini içermelidir. Alçak bir topuk ile son derece rahat ayakkabılar satın alın, tokat yıpranmayı en aza indirin, özel ortopedik iç taban veya topuk pedleri kullanın, uygun beslenme ve kilo vermeye dikkat edin. Etkili tedavi ne olursa olsun, bacağın sürekli yaralanması durumunda acıdan kurtulamazsınız. Sonuçta, yanlış ayak yerleşimi ile birlikte fazla kilo ile birlikte yürüme, iltihaplanmaya neden olan fasiyalin mikrofraksiyonlarına yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.